תופי הסתיו/ דיאנה גבלדון

"כמו שאני המצפן שלך, את האומץ שלי," לחש ג'יימי. "את הלב שלי, ואני החמלה שלך. כל אחד מאיתנו לחוד אינו שלם. את לא יודעת את זה , סאסנך?"

tupei_hastav_front

זהו ספר המשך מהסדרה "נוכרייה" שכבש את העולם. אולי אתם מכירים את הסדרה הטלוויזיונית על פי הספרים בשם "זרה". אם לא קראתם את הספרים הקודמים זה בהחלט מומלץ.
פוסט נוסף בסדרה- "נוסעת מעבר לזמן"- http://saloona.co.il/corny/?p=555

ספר זה הוא החמישי בסדרה ומגולל את סיפור אהבתם של קלייר רנדל וג’יימי פרייזר, שהתחיל ברומן “נוכרייה”.

לטובת מי שלא מכיר או קרא את הספרים הקודמים בסדרה, הכל מתחיל בסקוטלנד במעגל אבנים קדמוני. מעגל אבנים זה מתגלה כדלת לזמן אחר. קלייר הפכה לנוסעת בזמן. בפעם הראשונה, היא נחתה לתוך המאה ה-18 ופגשה בסקוטי שכבש את ליבה, ג'יימי פרייזר.
קלייר שהרתה לג'יימי, חזרה בזמן על מנת להציל את ביתם בריאנה. אך, אהבתה לא שכחה ואחרי עשרים שנה, שבהם אש אהבתה אל ג'יימי בערה, היא מחליטה לחזור שוב בזמן ולהתאחד עם אהובה.
קלייר חזרה ופגשה בג'יימי ויחדיו הם יצאו למסע ביבשת אמריקה. שם מחכות להם שפע של אתגרים והרפתקאות.

בספר זה שני סיפורי אהבה, המתרחשים במאות שונות. סיפור אהבתם של קלייר וג'יימי וסיפור אהבתם של בתם בריאנה ורוג'ר.

קלייר תמיד הרגישה פגיעה מאוד ובו בזמן מוגנת לחלוטין לצידו של ג'יימי פרייזר.ג'יימי , איש הרים פראי,שהדברים שלוכדים אותו- המשפחה שלו, השבט שלו- היו למעשה מקור כוחו. לעומתו, בדידותה של קלייר היתה למעשה החולשה שלה.
הוא שחווה את קרבתם של אנשים אחרים- על הצד הטוב והרע שלה- היה לו הכוח לעזוב הכול, להתרחק מכל תחושת ביטחון ושלווה ולצאת לדרכו לבד. והיא שכל כך התגאתה ביכולתה לדאוג לכל צרכיה בעצמה, לא יכלה לשאת את המחשבה להיות שוב בודדה.

אהבתה של קלייר לג'יימי הובילה אותה לחזור אליו, לנסות להצילו ובעיקר להשאר לצידו בכל דרך שיבחר.

רוג'ר הוא ההיסטוריון שעזר לבריאנה ואמה לאתר את ג'יימי, כשקלייר רצתה לחזור בזמן. בין רוג'ר לבריאנה מתפתח קשר רומנטי, שלא רק המרחק הפיסי עשוי לחרבו.
רוג'ר מגלה, שיש חלון הזדמנויות עבר בריאנה לפגוש את הוריה אם תעבור גם היא דרך האבנים. אך, האם יספר לה על כך? האם יסכן אותה ואת הקשר ביניהם?
הוא חושב שהגיע הזמן לוותר. הוא רצה להציע לה, שתניח לעבר להישאר בעבר ולמתים לקבור את המתים. המשך החיפושים לדעתו, למרות היעדר העדויות, יהיה בגדר אובססיה חסרת שחר.האם להסתיר אמת מסוכנת זה כמו לשקר? אם כן, אז הוא ישקר לה. הסכמה לצעד שגוי היא חטא- זה היה משפט ששמע שוב ושוב מאז ילדותו.

יש אנשים שמנסים לשמר את העבר, ויש מי שמבקשים לחמוק ממנו. ובכך טמון הפער הגדול ביותר בין בריאנה לרוג'ר.

האם יצליחו למצוא שפה משותפת- היסטוריון ומהנדסת? הוא עם פניו לאחור, מרוכז במסתורין החבוי בעבר, ואילו היא צופה קדימה אל עתיד מזהיר ומסחרר?
אולי זה לא משנה שהם פונים בכיוונים הפוכים, כל עוד פניהם מופנות זה אל זה.

מה יעלה בגורל שני סיפורי האהבה? האם קלייר וג'יימי יצליחו לבנות את חייהם בעולם החדש?

מוזמנים להמשיך ולעקוב אחר הסקירות הבאות לספרי ההמשך…

קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)