תהליך התקנת ארגזי רוח

גג רעפים

מדוע חשוב להתקין ארגז רוח לרעפים?

ארגז הרוח הוא תוספת שמתקינים בקצוות של גג הרעפים, לה יש צורה מלבנית אופיינית. התפקיד של ארגז הרוח הוא גם פונקציונאלי וגם דקורטיבי. מבחינה פונקציונלית, ארגז הרוח מספק בידוד תרמי מצוין שכן הוא חלול ומלא באוויר, שהוא חומר מבודד מצוין. ארגז הרוח, כמרומז משמו, גם מגן מפני רוחות שעשויות להזיק לרעפים עצמם, בזכות כך שהוא מאפשר מעבר של רוח דרכו. מבחינה עיצובית, ארגזי הרוח מהווים סיומת נאה מאוד לגג הרעפים שגורמת לו להיות אסתטי במיוחד. התקנת ארגז רוח היא מומלצת מאוד לכל מי שיש לו גג רעפים כיוון שהיא לא רק יפה וחשובה להגנה ולבידוד, אלא היא גם פשוטה למדי ולכן אין סיבה לא להתקינו.

איך מתבצעת התקנת ארגז רוח לרעפים?

התהליך כולל כמה שלבים בהם ראשית נעשית היערכות להתקנה ורק לאחר מכן מתבצעת ההתקנה עצמה:

• בחירת חומרים ועיצוב – בשלב הראשון על בעל הבית להחליט החלטה משותפת עם אנשים מקצוע לגבי החומר המתאים לבניית ארגז הרוח. החומר צריך לשלב בין מראה מעוצב שמתאים לסגנון הבית לבין עמידות גבוהה לנזקי הזמן ומזג האוויר.
• שרטוט ותכנון ארגז הרוח – שלב זה צריך להתבצע על ידי איש מקצוע, אשר יגיע לבית ויבחן את הגג. איש המקצוע יתכנן היכן להניח את ארגז הרוח בצורה שתאפשר בידוד רב ומינימום שינויים בגג עצמו.
• ביצוע הכנה מתאימה לגג – בשלב זה המתקין יבדוק את הגג ויכין אותו להנחת ארגז הרוח. ההכנה תהיה באמצעות החלקת משטחים, איטום סדקים ולעתים גם הזזת חלקים בגג שמפריעים להנחת ארגז הרוח.
• ההתקנה עצמה – בשלב זה איש המקצוע יבצע את ההתקנה. זהו תהליך מהיר למדי, בו מתבצע החיבור של ארגז הרוח לגג עצמו.

התקנת ארגז רוח לרעפים – שיפור הגג מכל הבחינות

התקנת ארגז רוח לרעפים עבור הגג שלכם הינה תהליך מהיר יחסית שבסופו מקבלים גג עם בידוד טוב יותר, עמידות גבוהה יותר ומראה אסתטי ונאה. ההתקנה צריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים בלבד, שכן רק הם ידעו לבצע את ההתאמה וההתקנה ללא רבב.