תהליך התקנה של מערכות VRF

בחורה עם מחשב נייד

התקנה נכונה של מערכות מיזוג אוויר שפועלות על עיקרון של שינוי נפח זרימת הקירור בעזרת מדחס מיוחד יכולה להבטיח שורה ארוכה של יתרונות. המטרה העיקרית של ההתקנה היא לאפשר למדחס האינוורטר המשולב בתוך המערכת לשנות את תפוקתו באופן רציף. השינוי בתפוקה המדחס הוא בהתאם לדרישות המאיידים, ובעזרת שינויי תדר המנוע. זו הסיבה בגללה יש להקפיד על התקנה מקצועית ומיומנת.

תהליך התקנה של מערכות VRF כולל מספר שלבים:

א. בדיקת מגבלות המיקום ותכנון אדריכלי מוקדם בחללים הפנימיים – בשלב הראשון יש לבדוק את מגבלות המיקום בחלל שבו מעוניינים להתקין את המערכת. ניתן לבצע תכנון אדריכלי מוקדם ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי ניצול מאפייני הגמישות של מערכות VRF.

ב. בחירת יחידות – יש עשרות סוגים שונים של יחידות פנים והן מאפשרות יצירת דגמים שאמורים להבטיח שילוב לכל ארכיטקטורה וגודל חלל. בחירת היחידות מתבצעת בשלב השני של ההתקנה ותוך שיתוף פעולה בין המתקין לבין הלקוח.

ג. התקנת יחידות עיבוי – יחידות העיבוי של מערכות VRF קטנות בהשוואה ליחידות העיבוי של מערכות מיזוג אחרות. לפיכך, ניתן להתקין אותן במקומות נוחים או אפילו בשטח ההיקפי של הגג. אורך צנרת הגז של המערכת עשוי להגיע עד 150 מטר והפרשי גובה של עד 50 מטר בין יחידות החוץ והפנים מסייעים למצוא מקום נוח להתקנה יעילה וחסכונית.

טיפים להתקנה נכונה ובטיחותית

לא מומלץ להתקין מערכות VRF במקומות שחשופים למקורות חום חזקים, אדים, גזים דליקים או נדיפים ומקומות בהם קרינה אלקטרומגנטית. את מקום ההתקנה ליחידה הפנימית יש לבחור תוך שמירה על פתחי כניסה ויציאת אוויר פנויים. רצוי להשאיר מרווח פנוי סביב המזגן כדי לאפשר תחזוקה שוטפת ולהתקין אותו במרחק של מטר אחד לפחות ממקלט טלוויזיה או מכשירי חשמל אחרים.

במידה ומעוניינים להתקין מערכות  VRF באולמות ייצור או מפעלים, יש לבחור היטב את המקום ליחידה החיצונית. ההתקנה מתבצעת בהתאם להוראות היצרן והפרשי הגובה בין היחידה הפנימית והחיצונית, כמו גם אורך הצנרת, אמורים להופיע בספר הדרכה של המשווק.