תגידי שאת רוצה אותי / קורין מייקלס

48356191_1133714826797673_7013055658719182848_n

ז'אנר: רומן רומנטי

319 עמודים | הוצאה: בוקטיק | תרגום: מילי שמידט | שנת הוצאה בארץ 2018

**** ספר שני בטרילוגיית תגידי ש.. כל ספר על זוג אחר אבל ממליצה לקרוא את כולם לפי הסדר.

הספר הזה עוסק בואייט ובאנג'י (אנג'לינה) חברתה הטובה וגיסתה של פרסלי. אם צחקתי בספר הראשון בסדרה הודות לואייט, פה בכלל נקרעתי לגזרים! ואם התאהבתי שם, פה התמוגגתי ונמסתי לחלוטין!

אנג'י מגלה משהו שהולך לשנות את פני חייה כפי שהכירה אותם. התגלית הזו מאלצת אותה לפעול ברציונליות ולכן היא נוסעת לבל באקל. היא הכינה תסריטים בראש בנוגע לאופן בו תתמודד עם הדברים ומעל לכל, עם ואייט. בינה לבינו היה קליק כבר בספר הראשון (ודי רציתי שיהיו יחד כי הם מושלמים בתור זוג). אך תכנונים לחוד ומעשים לחוד. הדברים יוצאים אל האוויר באופן די ספונטני ובלתי מתוכן (מתאים לאופי של אנג'י) וזה מזניק את הסיפור.

על הדמויות:

אנג'י-

איזו דמות נהדרת! היא מצחיקה, שנונה, עצמאית, דעתנית ואין לה מסננת כשהיא כועסת. היא אחת הדמויות שממש אהבתי בספר הראשון ופה בכלל התאהבתי בה. היא אישה בת 36, באה מהעיר ומכל מה שהעיר מסמלת. היא לא מסוגלת לדמיין את עצמה חיה חיים כפריים כמו שפרסלי בחרה, לא! היא חייבת את הקפה שלה, את הבניינים, הרעש, הדירה וכל מה שהיא אי פעם הכירה.

אבל היא בודדה.

היא רגישה.

והיא פגועה.

ואייט-

בן הזקונים של משפחת הנינגטון. עבר במשפט הראשון שאמר לפרסלי בתגידי שתישארי, נפלתי שדודה. אין אהוב עליי יותר מאשר שנינות וואייט נוטף שנינות. יחד עם היותו חתיך הורס וקורע מצחוק, הוא גבר רגיש. הוא באמת רואה אנשים כשהוא מסתכל בהם. הוא רואה עמוק פנימה מה מתרחש בנפשותיהם. הוא מאוד רגיש כלפי הזולת, ובמיוחד בני משפחתו והאנשים החשובים לו.

ואייט התנהג כמו בחול צעיר, חתיך והולל. הוא לא לקח אף אחת ברצינות, אך מעולם לא הבטיח הבטחות בעודו יודע שאין בכוונתו לקיימן. כנות היא ה-תכונה מבחינתי ברמה האישית ולכן קל לי להזדהות עם דמויות כנות. בנוסף לכל זה, הוא מבחינתי מלך המחוות. כל ג'סטה שלו נראית כדבר הכי טבעי שיש עבורו והוא פשוט המיס אותי.

מה קורה כששניהם מנסים להתמודד אך הפחדים, החששות וההסתייגויות חוצצים ביניהם? מה אם חושבים שמה שעומד מאחורי הרגש שנבנה הוא בעצם אינו קשור באדם שמעורר את אותו רגש? כאן אנו נחשפים לחוסר הביטחון במה שיש והפחד ממה שעלול להיות ולקרות אם לוקחים את הסיכון.

“אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה הרגשתי שלֵו כל-כך. היא האוויר שאני נושם, ואני מתפלל לאלוהים שהיא לא תגרום לי להיחנק שוב".

ברגע שתשחררים ומאפשרים לעצמם לשקוע בהווי שהם בונים, סערה מטלטלת את עולמם והגרוע מכל מתרחש. בכיתי כמו מגדלנה בקטע הזה. מרוב שהתייפחתי, הייתי חייבת הפסקה ועל איזו הפסקה חשבתי? שטיפת כלים! כן, כזה נמוך ירדתי! הקרע היה בלתי נמנע, או שכן? אנג'י מקבלת החלטה וואייט לא משלים איתה ופה נפתח עוד פרק בסיפור המקסים של שני אלה. אחד חושב ששווה להילחם והשני חושב שעדיף לוותר.

"אני לא חושב שאנחנו עושים משהו מהר מדי. אני חושב שאנחנו פשוט מוצאים את הדרך בחזרה אל המקום שתמיד היינו אמורים להיות בו."

הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטם של ואייט ואנג'י אך לרוב מנקודת מבטה שלה. האחים ודמויות המשנה ממשיכות איתנו גם פה וזה מקסים. הסיפור מכמיר לב, אינו עוסק בהזדמנות שניה אלא בהזדמנות כנה למשהו אמיתי. הסיפור הזה מצביע על חשיבות לקיחת סיכון איפה ששווה להסתכן, על הרצון להיאחז במשהו טוב, על הרצון בלאהוב ועל הכוח להאמין מספיק חזק כדי לא לוותר. והסוף? הוא מהמם!

כשאני חושבת על מה שואייט עשה בשבילה, אני נזכרת בשיר מסויים ולכן בחרתי לשתף אתכם בו, האזינו לו.

https://www.youtube.com/watch?v=2IF5TfnmV0k

סיפור עוצמתי, מצחיק ברמות ומרגש ברמות חזקות עוד יותר. ממליצה בחום רב וניפגש בסקירתי לספר השלישי.

#סוקרות_כתב_העת_אינדיבוק

לרכישת עותק דיגיטלי/ מודפס באתר אינדיבוק:

https://bit.ly/2PxvWtz

לרכישת המארז השלם דיגיטלי/ מודפס באתר אינדיבוק:

https://bit.ly/2ALhYPa

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.