תבשיל קדירה חורפי בטאג'ין מסורתי

החורף שבפתח הוא בדיוק התקופה למאכלי קדירה מגוונים, המחממים את הגוף והנפש. הפעם בחרנו להכין לנו תבשיל קדירה בטאג'ין החדש של ארקוסטיל, והוספנו לכם גם מתכון של עוף וירקות.

החורף שבפתח הוא בדיוק התקופה למאכלי קדירה מגוונים, המחממים את הגוף והנפש. הפעם בחרנו להכין לנו תבשיל קדירה בטאג'ין החדש של ארקוסטיל, והוספנו לכם גם מתכון של עוף וירקות.

טובה טאגין רגיל

טאג'ין הוא למעשה מאכל ברברי צפון אפריקאי היסטורי, הנקרא על שם כלי החרס בו הוא מבושל. סיר הטאג'ין המסורתי מחרס, עשוי משני חלקים: בסיס שטוח עגול עם דפנות נמוכות, ומכסה חרוטי או כיפתי, המונח על הבסיס בזמן הבישול. המכסה מתוכנן כך שיחזיר את התעבות האדים אל התחתית.

בישול מסורתי של טאג'ין נעשה על גבי פחמי עץ לוהטים, אך כיום בעיקר מכינים טאג'ין בתנור או על כיריים (של גז או חשמל) בחום נמוך מאוד, ההכרחי לבישול האיטי. בבישול על כיריים נעשה שימוש בטבעת אלומיניום המונחת על המבער תחת הטאג'ין כדי להבטיח חלוקה שווה של החום.

טובה טאגין 3

סירי טאג'ין רבים הם פריט עיצובי, כמו גם כלי שימושי. עם זאת, ישנם טאג'ינים המיועדים לשמש אך ורק ככלי הגשה מעוצב.

הטאג'ין המסורתי של המותג ARCOSTEEL לעונת החורף, משמש להכנת מאכלי קדירה ומאכלים מסורתיים, תוך כדי שמירה על טעמים אותנטיים.

הטאג'ין עשוי משילוב ייחודי של פורצלן עמיד וחסין אש וטרה קוטה, המאפשר העברת חום באופן אחיד והינו עמיד בפני טמפרטורות חום קיצוניות. הוא ניתן לשימוש בכיריים (גז וחשמל) ובתנור (עד 220 מעלות), קל לניקוי וניתן לשטיפה במדיח כלים. בשל מראהו המרשים, ניתן להשתמש בו להגשה דקורטיבית: היישר מן התנור אל השולחן.

טובה טאגין 1

עוף עם ירקות בטאג'ין

החומרים:

3 כרעיים

2 גזרים

1 קישוא גדול

2 תפו"א

1 בצל

6 שזיפים שחורים

תבלינים: פפריקה, כמון, כורכום, מלח, פלפל, שום כתוש, 1 כף דבש

אופן ההכנה:

לחמם שמן זית בטאג'ין, להכניס לתוכו את העוף, לסדר מעליו את הירקות חתוכים לפרוסות.

למזוג את התבלינים

לסדר מעל את השזיפים

לבשל על אש קטנה כשעה, ולהגיש.

 טובה טגין 2

הטאג'ין זמין בצבע שחור, לבן וטרה קוטה טבעית, עם אחריות ל- 3 שנים ובגודל 1.5 ליטר.

מחיר: 199 ₪. להשיג ברשת Arcosteel Kitchen (ארקוסטיל קיטצ'ן) ברחבי הארץ.

החיים על פי בלה
יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי.