תאומות זהות/ אלין הילדרברנד, כנרת זמורה-דביר, 2019

הן כל כך דומות חיצונית, באופי הן שונות לגמרי, אך בסופו של דבר גם הן פשוט רוצות שיקבלו אותן כמו שהן

את הספר קראתי באפליקציית "גטבוקס", שמחתי לראות שהיא עברה שינויים ושדרוגים לאחרונה. המון ספרים יש על תאומות כמעט בכל ז'אנר אפשרי אפשר למצוא כמה ספרים שעוסקים בנושא של תאומים זהים והדינמיקה בניהם. את הספר הזה התחלתי לקרוא מתוך מחשבה שהנה עוד ספר כמו רבים אחרים של החלפת זהויות, סיפורי אהבה, משחקי תפקידים, דרמות משפחתיות ועוד.

 בכנות, איפה שהוא יחסית בהתחלה, כמעט וזנחתי את הספר, משהו בו לא זרם לי, כולם כועסים על כולם, מקנאים במה שיש לאחר לא משהו שלא קראתי לפני כן. גם המעברים בין הדמויות, בעיקר שהכול כתוב בגוף ראשון מאוד מבלבל. אבל  אחרי שעברתי את נקודת המשבר, שלקח כמה ימים, כל פעם קראתי כמה עמודים בודדים, הספר תפס אותי ותפס אותי חזק ומצאתי את עצמי קוראת אותו ללא הספקה עד השעות הקטנות של הלילה ופתאום, מספר שלא זרם לי בכלל הוא פתאום נגמר לי, נגמר לי מהר מידי וזה בהחלט הפתיע אותי.

הספר זמין להשאלה בספרייה, לקריאת הפרק הראשון לחצו על הקישור לאתר גטבוקס

 תקציר

טביתה והרפר פרוסט הן אולי תאומות זהות כלפי חוץ, אבל מבפנים הן שונות לחלוטין. טביתה זהירה ומיושבת, הרפר פזורת דעת ופרועה. כל אחת מהן נושאת עמה עלבון, צער ואובדן – אבל אחרי עשר שנות נתק, אף אחת כבר לא בדיוק יודעת מה השתבש
עכשיו אביהן מת, והתאומות המתגוררות באיים סמוכים נפגשות בהלוויה. שרשרת של נסיבות מאלצת אותן להתחלף באי מגוריהן. האם כל אחת תצליח במקום שבו נכשלה אחותה? והאם הפעם יצליחו להתגבר על משקעי העבר.
תאומות זהות הוא רב־מכר מלבב ומקסים פרי עטה של מחברת רבי־המכר אלין הילדרברנד, בעצמה תאומה שהקדימה את אחיה בשש דקות שלמות . כמו שאר ספריה של המחברת, גם ספר זה הופיע ברשימות רבי־המכר של הניו יורק טיימס ועיתונים נוספים.

 
ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.