תאהבי את עצמך

למה אני צריכה לאהוב את עצמי? מספיק הדאגות שיש לי בחיים

למה היא מסתכלת עלי ככה? תפסיקי מה את רוצה ממני? היא מביטה בי בעצב, מחפשת להסתכל לי בעיניים ולומר לי כמה היא אוהבת אותי, כמה מדהימה ויפה. אבל אני מסרבת להסתכל, מפנה מבט הצידה ולא מאמינה לשקרים שלה.

כבר שנים שלא הסתכלתי עליה, לא נתתי בה אפילו מבט חטוף. התמקדתי רק בפגמים שלי ובחרתי לבכות ולרחם על עצמי. למה אני לא יפה כמו כולן? למה אין לי פנים חלקות? למה השיער שלי מקורזל ומבולגן? למה זה קורה רק לי?

צילום: תמי מרגלית
צילום: תמי מרגלית

החושך הזה גרם לי להרגיש לבד לא רציתי להקשיב לאף אחד. הייתי בטוחה שהם משקרים לי. גם כשניהלתי חיים רגילים מבחוץ משפחה, חברים ועבודה, מבפנים השנאה התגברה ואכלה כל פינה שמחה בליבי. עד שגרמה לי להרגיש שחרב עלי עולמי, הרגשתי שכל היקום פועל נגדי, שום דבר לא מצליח לי.

ידעתי שאני לא רוצה להמשיך ככה, אבל  איך מכניסים את האור פנימה, איך מחייכים.

רמי קליינשטיין שר

"לא צריך לחפש מלאכים בשמיים
הם מתהלכים בינינו, ביני ובינך
הם יודעים איך לרפא גם בכוח העיניים
להוביל את הכאב אל שדות השכחה "

ככה הרגשתי כשבן זוגי, האיר לי לפתע את החושך. אחרי 6 חודשים ביחד הוא העניק לי מתנת יום הולדת ששינתה את חיי, סדנת איפור אישית. לא האמנתי כמה רחוק זה ייקח אותי. באותו היום התחילו חיי החדשים וההסתכלות שלי על עצמי השתנתה.

זה לא קרה בן רגע, זה היה תהליך אליו התחייבתי, בכל בוקר הייתי קמה ומסתכלת על עצמי במראה. בהתחלה זה היה בכוח, מתאפרת במהירות כדי לא להיתקע יותר מדי, כדי לא לראות את כל מה שאני שונאת.

ככל שהזמן עבר, ראיתי את השינוי מתחולל, בהתחלה הוא היה קטן מאוד כמעט לא מורגש ואחר כך הוא הגיע בעוצמות גבוהות. פתאום הסכמתי להשקיע באיפור, להשקיע בעצמי, לחייך לזאת שמביטה במראה, עם הזמן גם לקבל ולאהוב אותה.

כשהתאהבתי בעצמי, העולם הפך למקום מואר יותר, כאילו מישהו הדליק את האור בלב שלי. כשאני קמה בבוקר מסתכלת בעיניים, שמביטות בי במראה ומחייכת חיוך אמיתי מכל הלב, אני אוהבת אותך אני לוחשת לה והיא מחזירה לי במבט מלאה אהבה ואני יודעת שזו המתנה הכי גדולה שקיבלתי בחיי. מתנה שאשא בלבי תמיד.

צילום: גלית סבג
צילום: גלית סבג

יצאתי לעולם עם הרגשה של אהבה בלב וקיבלתי המון אהבה חזרה, חיוכים ופרגונים. הפעם בחרתי לחבק בשתי ידיים את תשומת הלב, להאמין שזו האמת ולהבין שההחלטה להתמקד באהבה ולא בשנאה היא בסופו של דבר בחירה אישית שלי.

תביני שאת האדם הכי חשוב בעולם, תאהבי, תפנקי ותעניקי לעצמך. ברגע שאת תאהבי את עצמך אהבה מלאה, תוכלי להגיע לכל מטרה, לטפס על כל הר ולהשיג כל דבר שתרצי.

תמי מרגלית

להתאפר – לאהוב – להצליח

 

tamimargalit
להתאפר. לאהוב. להצליח.לכל אחת הזכות לאהוב את עצמה וכל אחת יכולה, השיטה שלי היא להתאפר בכל בוקר, להתאהב בעצמה בכל יום מחדש ולצאת לדרך ולהצליח