שתי המצאות שישנו את חייך ואחת שממש לא

הפטנט שמחזיק את הסדין שלא יברח וישאר מתוח, התחתונים שימנעו דליפות מיותרות בימים ההם בחודש וגלולות צדקניות נגד הריון

המצאה מעולה 1: תחתוני המחזור – הגרסה השיקית וההייטקית

כשאומרים "תחתוני מחזור" מתכוונים בדרך כלל לתחתוני סבתא מהוהות, שבדרך כלל משתמשים בהם בימים ההם של החודש, מחשש פן נכתים את התחתונים היפים שלנו. לא עוד! הכירו את Thinx, התחתונים שימנעו ממך דאגות בזמן המחזור, בלי לוותר על השיק. זה אמנם לא פותר את בעיית כאבי המחזור, בשביל זה יש שיטות אחרות, אבל זה שלפעמים מרגישים כמו סמרטוט לא אומר שגם צריך להיראות ככה.

סיפורנו מתחיל בשלוש נשים, התאומות ראדה ומיקי אגרוואל וחברתן אנטוניה דנבר, שהמציאו המצאה שבקלות נכנסת לרשימת ה"איך לא חשבו על זה קודם?" – תחתונים שמונעים את הצורך בשימוש בתחבושות בזמן המחזור. כן, מה שאתן שומעות. תחתונים שכוללים 4 שכבות: שכבה סופגת, שיכולה לקלוט כמות של 2-6 כפיות דם, שכבה סופחת לחות, שכבה אנטי-בקטריאלית עמידה לכתמים ושכבה שמונעת דליפה.

נשמע הרבה, אבל כל העסק הזה מאוד דק ולא נראה בכלל מבחוץ. הדרך היחידה שמגלה שלא מדובר בתחתונים רגילים היא שהם שוקלים יותר מתחתונים רגילים. איך אני יודעת? כי הזמנתי לי זוג תחתונים כזה מהאתר של החברה. בגלל עיכובים של דואר ישראל לא יצא לי לנסות אותם בזמן אמת, אבל מדדתי והם באמת יפים. קטנים יחסית גם בדגם הכי גדול, כלומר בגזרה נמוכה.

החיסרון היחיד היא שהם יקרים, במיוחד אם מוסיפים להם דמי משלוח לארץ, אבל תחבושות הגייניות הן גם יקרות במצטבר, ואת התחתונים האלה ניתן לכבס. חוץ מזה שמדובר גם במטרה טובה. על כל זוג תחתוני הייטק כאלה שנמכר, החברה מעבירה תרומה לעמותה אפריקאית שמייצרת פדים לשימוש חוזר לנשים עניות באוגנדה. זה אמנם מוצר הרבה יותר פרימיטיבי, אבל לאותן נשים מדובר באופציה היחידה, שבלעדיה הן פשוט לא יוצאות מהבית כמה ימים בחודש.

והנה הסרטון של הנשים הנחמדות האלה:

[youtube VlA73fXRIzY nolink]

 .

המצאה מעולה 2: הקץ לסדינים שבורחים מהפינות

מכירים את זה שהסדין בורח מהפינה, או שהוא סתם לא מתוח? המצאה חדשה של אלי צור פותרת בקלילות את הבעיה הזאת, והיא גאונית בפשטותה. מדובר בארבעה חלקי פלסטיק (שאני לא ממש יודעת איך לקרוא להם) שמכניסים פעם אחת בפינות המזרון, ועוד ארבעה תופסנים (שוב, מילה לא טובה, אבל אין לי שם אחר) שבכל פעם שאתם מחליפים סדין, הם פשוט תופסים אותו ומחזיקים אותו במקום. סגירת התופסן מלווה בצליל קליק, ומכאן שמו של המוצר, ClickL.

ניסיתי, זה עובד מצוין. עכשיו אני רק מחכה לפטנט שיאפשר לקפל סדיני גומי באופן מהיר יותר ממה שמצאתי בסרטון הזה.

עוד פרטים תמצאו באתר החברה, ויש גם סרטון הדגמה:

[youtube QmBaZXbUSuc nolink]

.

ואחת שממש לא: הגלולה המעצבנת

חברת תרופות אחת, נקרא לה גאייר (שם בדוי), תצא בקרוב עם המצאה חדשה: גלולות נגד הריון שכוללות גם חומצה פולית. חומצה פולית, למי שלא יודע, היא ויטמין מקבוצת ויטמיני B והיא חשובה מאוד לגוף ועוזרת בהפחתת סיכון למחלות לב, סיוע בעיכול חלבונים, ויסות תיאבון, מניעת השמנה, שמירה על תפקוד קוגניטיבי בגיל מבוגר וגם מניעת דיכאון.

עד כאן הכל מצוין ובאמת כדאי לכולם לצרוך מספיק חומצה פולית (שאגב, נמצאת בחומוס, תרד, תפוזים, תותים, ברוקולי ועוד). אבל הסיבה שבגללה הוסיפה חברת גאייר חומצה פולית לגלולות שלה היא בשל העובדה הידועה שחומצה פולית גם מסייעת למניעת מומים מולדים בעובר. אז רגע, למה להוסיף חומר שמונע מומים מולדים בעובר לתרופה שמיועדת לנשים שלא רוצות עוברים? התשובה היא שמומלץ לכל הנשים בגיל הפריון לצרוך חומצה פולית, כי רמת הוויטמין בגוף נבנית בהדרגה ומומלץ שהיא תהיה גבוהה מיד עם הכניסה להריון, כי ההשפעה שלה קריטית בארבעת השבועות הראשונים של ההריון.

מה בעצם אומרת לנו פה חברת גאייר? משהו כמו "אנחנו לגמרי בסדר עם זה שאת כרגע לא רוצה להיכנס להריון, אבל ברור לנו שזה רק שלב זמני אצלך, ובמוקדם או במאוחר תתעשתי וגם את תרצי להצטרף למפעל הילודה הגדול של המין האנושי".

ובכן – לא. חלקינו לוקחות גלולות נגד הריון מתוך כוונה שלא להיות בהריון. אף פעם! ובאשר לחומצה הפולית, שכאמור היא חומר מצוין בפני עצמו, הייתי ממליצה לכולם לצרוך אותה בלי קשר לאקט שיווקי כזה או אחר של חברת תרופות שרוצה למכור יותר.