שתי המלצות חמות לקריאה בחגים!

החגים יכולים להיות זמן לחוץ, כייפי, רגוע , השלימו את החסר. זה בהחלט תלוי באיזה מצב הגעת אליהם, בכל מקרה , לא משנה מה מצב הרוח, ספר טוב וסוחף הוא הנאה גדולה. הפעם אני רוצה להמליץ על שניים כאלה. שני ספרים לא כבדים, מקוריים , שסוחפים אותך לעולם שלהם ובגדול.

רחל הזנפלד ממליצה

רחל הזנפלד ממליצההחגים יכולים להיות זמן לחוץ, כייפי, רגוע , השלימו את החסר.  זה בהחלט  תלוי באיזה מצב הגעת אליהם, בכל מקרה , לא משנה מה מצב הרוח, ספר טוב וסוחף הוא הנאה גדולה. הפעם אני רוצה להמליץ על שניים כאלה. שני ספרים לא כבדים, מקוריים , שסוחפים אותך לעולם שלהם ובגדול.

רחל הזנפלד ממליצה
רחל הזנפלד ממליצה על הספר בתי היקרה של אליזבת ליטל

הראשון- בתי היקרה של אליזבת ליטל. אני יודעת שהוא לא חדש על המדף, הוא איכשהו נשכח על מדף הספרים שלי והגעתי אליו רק לאחרונה. ספר מקורי המסופר כזרם התודעה של ג'ני ג'נקינס,  שאנחנו פוגשים אותה כאשר היא מצליחה להשתחרר מהכלא, לאחר ששהתה בו מספר שנים באשמת, לא פחות, מאשר רצח אמה. הספר הוא מעין סיפור מתח, גילוי עצמי ומבט מפוכך על היחסים המאוד מורכבים בין אם ובתה.  הספר מתרחש בארה"ב, אבל לא  זו של העיר הגדולה אלא דווקא זו של עיירות קטנות שירדו מגדולתן.  יש הרבה מאוד סיבוכים בעלילה והכניסה לתוך זרם התודעה של ג'ני הוא לעתים מבולבל ולא ממש ברור אבל הספר כמכלול מסופר מנקודת מבט מרעננת ומעניינת  ומאוד נעים לקריאה.  מי הייתה אמה של ג'ני? מי רצח אותה אם לא ג'ני ולמה? יחד עם ג'ני אנחנו חושפים יחד את  כל התשובות.

רחל הזנפלד ממליצה
החדש של גיום מוסו – ממש לא מאכזב

הספר השני,  הוא אינו ספר ביכורים ומסתמן כעוד להיט מבית היוצר של גיום מוסו –  'דירה בפריז'.   גיום מוסו בהחלט קנה לו מקום בליבי, במרכז ספריו עומדת תמיד דמות נשית מסובכת להפליא  שמנסה תמיד להתיר את הסבך אליו נקלעו חייה תוך כדי פתרון תעלומה מסתורית וסבוכה לא פחות. הכתיבה שלו קולחת ומהר מאוד מצאתי את עצמי נשאבת לתוך הסיפור המורכב שהוא ארג גם הפעם.  'דירה בפריז'  הוא סיפורם של מדלן גרין, גספר קוטנס ושון לורנץ, שהדירה שהשכירו הייתה ביתו בפריז. הסיפור חוצה יבשות ומדינות, מלא בהפתעות ופניות חדות מאוד של העלילה, אבל בניגוד לספריו הקודמים בהם פתרון התעלומה והתרת הסיבוכים בעלילה לא ממש הגיונים, פה הסוף הוא לא ממש מפתיע אבל  נותן תחושה של סגירה וקתרזיס אצל הקוראת וכן מתחבר להגיון הסיפורי.  אז על מה הספר: על חיים של האמן  האמריקאי שון לורנץ, צייר מוכשר ובעל דירה מקסימה בפריז אליה מגיעים אחרי מותו מחזאי  ושוטרת לשעבר שנשאבים לתוך סיפור חייו הטרגי של הצייר. אם באמצע הספר נדמה שהתעלומה נפתרת, מסתבר שזו בכלל הייתה עלילה משנה שהסיתה את הגיבורים מהתעלומה המרכזית שאותה הם עתידים לפתור. ספר מאוד מותח, מעניין ומהנה. בהחלט לא פעם ראשונה שאמליץ על ספר של גיום מוסו כדרך מצוינת לעבור את הצוםשל  יום הכיפורים  ולא רק.