שרית שמיר – הופכת מילים לסיפורים

בחורה עם מחשב נייד

3

נפגשנו בסטודיו שלה, כמה מדרגות מפרידות בינו לבין מרחב הדירה בה היא מתגוררת עם בני משפחתה, 4 כסאות שחורים,  שולחן קטן שעליו פרושה מפה לבנה, קירות מכוסים בתמונותיה, ספריה פרושים ופתוחים לראוה, דלת זכוכית שקופה, גדר מברזל, מרחב ירוק, אבן ירושלמית גסה, ואפלולית רכה ונינוחה שעוטפת אותך..חיוכה וכוס הקפה המהבילה האחוזה בין כפות ידיה, מקבלות אותי ללא עוררין ושאלה, היא כאן נוכחת בחייה בעיסוקה ובאהבה הגודשת אותה, פוגשת את כל מי שנקרה בדרכה, נכון לרגע זה, אני היא זו העומדת מולה..

שרית שמיר בת 47 נשואה +3 מתגוררת במודיעין, קרימינולוגית במקצועה, משוררת סופרת ומנחה לכתיבה יוצרת, אהבתה השופעת לאנשים צעירים ובוגרים עם צרכים מיוחדים הובילו אותה לבחור לעבוד עם אוכלוסייה מיוחדת זו, במסגרות רבות באמצעות כלי העבודה המוכר ואהוב עליה ביותר, הכתיבה.

בגיל 40 היא מחליטה להפסיק את עבודתה כשכירה, הופכת להיות לכתבת קהילה עצמאית , מנהלת את קהילת הבמה בדה מרקר קפה, שם היא נוגעת בכל האהבות שלה, כתיבה תרבות ואמנות, היא מסקרת מופעים כותבת ביקורת על ספרים ואמנים ובמקביל מתחילה לכתוב את ספרה הראשון "מהצד שלה" , ומיד לאחר שנה, את ספרה השני, "מכתבים בכריכה אדומה" וכעבור שנה את ספרה השלישי,  "עת גופי אדע".

עם הזמן במקביל לעבודה בכתיבה היא מפתחת כלי ביטוי יצירתי עבור אוכלוסיות מיוחדות שנקראת "תוכנית 30 דקות יצירה ביום" תוכנית שהיא מפעילה עם נוער בסיכון בעמותת אנוש ובמעון נכים בגילה.

בהגיעה לגיל 44  היא מגשימה חלום ופותחת סטודיו בביתה, "סטודיו למילים" בו היא משלבת בין עבודתה כמנחה ומלווה אנשים בדרך אל הספר שלהם ביחד עם עבודה עם אוכלוסייה עם צרכים מיוחדים.

למרות הכרותינו ארוכת השנים, הגעתי לסטודיו של שרית לראשונה לפני כחודשיים, מבולבלת וחסרת כיוון לגבי רצון שבער בי, להוציא לאור את היומנים שכתבתי כמחברות עבות כרס, בהם תיעדתי את חיי במהלך 13 השנים האחרונות, המפגשים המרתקים שערכתי עם נשים ב"קהילת נשים מעל 50",  עוררו בי את הרצון לשזור את סיפוריהן בתוך סיפורי  ולא היה לי מושג איך מתחילים ומה עושים, בכלל לא בטוחה שמישהו יתעניין בחומרים הכתובים.

בעיניה הרכות והמכילות, היא הושיבה אותי על הכסא מולה, ובקשה ממני לכתוב את הסיפור שלי בכמה מילים, בלי לחשוב ולהתלבט, פשוט להקיא הכל החוצה.. בעודה קוראת את מילותיי המפוזרות על הדף, אני מחכה לשמוע את גזר דיני בהתרגשות ובהתכווצות קלה, היא מרימה את עיניה ומתבוננת בי, מחייכת אליי את  חיוכה הרחב ומכריזה לעברי "יש לך סיפור", אני נשענת לאחור, שואפת עוד טיפה של חמצן התלויה מעליי, ונושפת בחזרה את האויר  הכלוא בריאותי.

"זו העבודה שלי, יקרה, אני כאן בשבילך משלב איסוף החומרים דרך גיבוש הרעיון ועד להוצאה לאור, בנוסף לעיסוקי כעורכת תוכן, כך שהספר שלך יכול להוולד כאן, נוכל לעשות את זה ביחד."

שרית ילדה כבר 3 ספרים, והרביעי בדרך, בדרכה המיוחדת, היא משתמשת בכתיבה רק ערוץ ביטוי אחד, בנוסף היא נוגעת גם בפיסול, בציור, גם בעבודתה עם ילדים בחומרים שונים.

בספרה הראשון "מהצד שלה" נזכרת שרית , העברתי מסרים של שינוי ותזוזה פנימית שאני חויתי , תוך כדי חשיפת העצבים הכי רגישים ועמוקים שבי שנגעו ורגשו עוד ועוד נשים, המסרים העמוקים הללו הביאו לסטודיו נשים שרצו לפתוח את עולמן הרגשי ולהתחבר לכתיבה, שבסופו של תהליך עוררו חלק מהנשים לכתוב את ספריהן האישיים.

שרית מתרגשת כשהיא מספרת לי שעד היום נולדו בסטודיו שלה כ- 6 ספרים מרביתן של נשים.

למה דווקא נשים? אני שואלת אותה

"כי נשים לא מפחדות לפגוש את הכח והעוצמה הטמונים בהן, הן בוחרות ומעיזות לתת לעצמן במה לריפוי לצמיחה ולהתפתחות אישית יוצאת דופן, דווקא באמצעות הכתיבה הרכה הנשית והמכילה." החזון של שרית הוא לפגוש כמה שיותר נשים לכתוב את סיפורן, כדי להעביר את המסר שלהן לעולם, בסדנאות, בקבוצות או  או בתהליך אישי.

הבטנו אחת בשנייה, עמוק פנימה אל תוך הנשמה, ידענו שהבנו אחת את השנייה, ידענו כי צפוי לנו מסע מרתק להפוך את המילים הכתובות במחברות לסיפורים.

תודה לך שרית אישה יקרה על מסע הגילוי העמוק בו אנחנו נפגשות בכל שבוע, לעבודת חקר וגילוי העולמות הנסתרים.

לקבלת פרטים נוספים אודות שרית שמיר

נייד- 052-6151979

מייל – sarit066@gmail.com

בלוג -http://saritshamir.blogspot.co.il/

 

 להצטרפות לקהילת נשים מעל 50 לחצי כאן 

 

 

 

 

 

 

נגה קובץ' - נשים מעל 50
בלוג זה מוקדש לכל הנשים שחצו את ה- 50 ונמצאות במקום טוב באמצע החיים, שחולמות וחושקות לחיות את החיים במלואם, מבלי להתפשר ולוותר, הן פועלות, יוזמות וזזות, הן בתנועה מתמדת ובעשייה, והן עפות על החיים.