שרית לולאי טילינגר | אישיות השבוע שלי

שרית לולאי טילינגר מספרת על המחירים שיש להצלחה ואיך שמלת פונצו אחת מסובבת חלומות

שרית ואני 

בשיחה הראשונה שלי עם שרית הסברתי לה שכל אחד צריך מלאך בחיים שידחוף טיפה , שיגן שצריך .

והיא סיכמה את הראיון הזה ב   " אני מאמינה גדולה בדרך הזו, הגעתי לכל מה שהגעתי בזכות מלאכים בדמות אנשים שפגשתי בדרך וחברים טובים ומופלאים "

ככה בין לבין לאט לאט כמו עבודת יצירה של שעות בלי לשים לב שהזמן עובר אבל הכל נעשה באהבה היא מספרת , מה עשתה ומה היא עוד מסוגלת לעשות בדרך .

מה זה נוק'לה 

נוקי'לה – הוא בית עיצוב שהוקם בקיץ 2008 , בתחילת הדרך עיצבתי מארזי מתנה ליולדת עם מוצרים בעיצוב מקורי שלי שנתפרים בסדרות קטנות. אחרי שלוש שנים, האחייניות שלי דרשו שמלה שמסתובבת, עיצבתי שמלה בגזרת פונצ'ו שהיא הכי מסתובבת שאפשר עשוייה ממטר וחצי של בד. השמלה זכתה להצלחה כבירה ונמכרה בכל חנויות הבוטיק בארץ מקריית שמונה ועד אילת. בשנתיים האחרונות, אחרי תקופה מאתגרת,  החלטתי לעשות שינוי ולחזור לייצר בסדרות קטנות ובעבודת יד. במקביל פניתי לאהבתי הגדולה, עבודה עם ילדים.

כיום אני ממשיכה לייצר את הליין של מתנות הלידה והשמלות בעבודת יד בסטודיו שלי ואני מעבירה סדנאות תפירה לילדים בגילאי 6-15 אני מתכננת להרחיב את הפעילות בשנה הקרובה גם לסדנאות לנשים.

איך הגעת לזה ? 

העיצוב בוער בי, מאז שהיתי ילדה קטנה בדמי זורם הרצון לשנות, לעשות את הדברים יפה יותר וכל פעם זה מאתר אותי מחדש. אהבתי לשלב בדים, צבעים ואהבתי כל מה שקשור בתפירה ומלאכות יד. יותר מכל אהבתי את שיעורי מלאכת היד בבית הספר.

במהלך השרות הצבאי למדתי במשך שנה במכללת ווג בתל אביב תפירה ועיצוב ומשם המשכתי, אחרי השחרור, למחלקה לעיצוב אופנה בשנקר.

יש לי תואר ראשון בעיצוב וההתמחות שלי היא בעיצוב לבמה ותאטרון.

עבדתי במשך השנים בתפקידים רבים בתעשיית האופנה המקומית והבינלאומית. בתפקידי האחרון בתעשיית האופנה עבדתי בדלתא גליל תעשיות ועיצבתי הלבשה תחתונה למותגים מובילים באירופה, ביניהם פומה ופולו ראלף לורן.

בשלב הזה משהו אחר בי , הרצון לשינוי. אחרי חמש שנים בהם התקדמתי בתפקידים שונים בחברה, החלטתי לצאת לדרך עצמאית ובשנת 2008 הקמתי את המותג שלי.

איך מתחילים ? 

בלי להתבייש ולא משנה כמה זה קשה, עובדים בזה בלי אגו .

בתחילת דרכי פניתי לכל חבריי ומכריי וביקשתי שימליצו על מתנות הלידה שלי במקום העבודה שלהם.

יש לי המון מכרים וחברים טובים, כך שבתוך זמן קצר מאד מצאתי את עצמי מוכרת מתנות בהסכם שנתי לחברות כמו הפניקס ביטוח,  אלווריון,  נס ודפי זהב.

זה היה מנוע ההכנסה הקבועה הראשון שלי בנוקילה ולימים הוכיח להיות מה שעזר לי לעבור תקופות מאתגרות.

מה הופך אותך לשונה מכל השאר ? 

התחלתי לייצר שמלות מסתובבות, חנויות התחילו להתעניין במוצרים שלי, מהר מאד הצטרף אליי יעקב בן הארוש, סוכן מיתולוגי של מוצרי ילדים. מאותו רגע העסק עשה מקפצה ענקית, עבדנו עם חנויות בוטיק בכל הארץ כשבכל עונה אנחנו מייצרים, במכירה מראש, אלפי שמלות ומוצרים לתינוקות.

בכל עונה הייתי מכינה קולקציה, ורק אחרי שקיבלתי הזמנות מיעקב, הייתי מייצרת מלאי.

aa

מה היית משנה ? 

בגדול כלום כי ככה הגיע השיעור החשוב בחיי, למדתי מהטעויות והן היו לא מעטות .

גדלתי מהר מדיי. לא הבנתי את ההשלכות של מכירה בשוטף, מלבד הסוכן נוספו לעסק שתי עובדות ותשלומים קבועים  ליצרנים וספקי בדים. עבדתי בלופ של ייצור והפצה, ושכחתי לבדוק אם זה מה שחלמתי. מצאתי את עצמי מגשימה את חלומי, בניתי עסק שסיפק פרנסה לאנשים רבים. לפני ארבע שנים עברתי לחיפה ואז הגיע הקיץ של צוק איתן. מצאתי את עצמי עובדת בטירוף, משלמת לכולם בזמן ונאלצת לתת לשותפים העיסקיים שלי עוד אויר, עוד תוספת לשוטף כי המבצע עצר את המכירות. השילוב הזה בין ניהול לא נכון, אי הבנה של משמעות הגדילה וסחבת התשלומים בעקבות המבצע הביאו אותי אחרי שנתיים של מאבקים להבנה שצריך לעשות שינוי.

היום בדיעבד אני מברכת על מה שקרה, אחרת הייתי ממשיכה בדרך שהייתה כל כך רחוקה ממה שחלמתי כשיצאתי לדרך עצמאית.

מי קהל הלקוחות הכי אהוב עליך ? 

הילדים , בשנתיים האחרונות עבדתי כמורה מחליפה בבתי ספר וכעוזרת גננת בגני ילדים. המשכתי במקביל לייצר עבור קהל הלקוחות שלי ברחבי הארץ.

ואז בעידודו של בן הזוג שלי הבנתי שהתמהיל הכי נכון בשבילי הוא לעשות קייטנות יצירה וחוגים לילדים  אני כל כך נהנית בחברתם.

במקביל לעיצוב וייצור מוצרים של נוקילה בעבודת יד שנמכרים לקהל הלקוחות שלי בארץ ובחו"ל.

שהשוק משתנה והדברים לא עובדים באותו אופן, צריך לדעת לשים  את האגו בצד ולחפש אפיקים חדשים. זה היה תהליך מאד לא פשוט שארך למעלה משנתיים והנה הצלחתי.

מה העצה העסקית הכי טובה שקיבלת ? 

תמיד ללמוד מכל טעות, מכל מכשול בדרך. לא לוותר גם בימים שקשה.

ועצת הזהב של רקפת לוי מורתי האהובה אמרה  ללמוד להפוך כל דפקט לאפקט

 מה ההצלחה העסקית שלך שהינך גאה בה? 

שיש לי זמן להתנדב ולתרום מניסיוני למעצבים ויוצרים צעירים במסגרת של עמותת לצאת מהקופסא, עמותה שמסייעת למעצבים ישראלים וקרן שמש ליזמים צעירים.

שרית לולאי טילינגר כשהיא מקבלת את פרס יזם השנה של עמותת "קרן שמש ליזמים צעירים" בו זכיתי ב 2012 על השיגים עיסקיים יוצאי דופן. הצלחתי לשלש את היקף המכירות שלי בתוך חודשים ספורים.

a

לדף העסקי של המעצבת לחצו כאן 

כתבה : אנג'ליקה אגבייב לדף העסקי של הכותבת לחצו כאו 

 

 

 

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי. על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.