שרה שרה שיר שמח – טעמים וסיפורים בשוק הכרמל

שילוב של סיפורים, שירים וזכרונות ילדות בסיור בשוק הכרמל.

מה שעושה שרה גלב הוא אחר. היא לא עוד סיור טעימות בשוק. לא עוד קבוצה שהולכת אחרי מדריכה כדי לראות מי הכי שווה בשוק. זה הרבה יותר מזה.  היא שמה זרקור על כל החושים.

שרה גלב , כותבת רומן , מבשלת ומארחת . שנתיים שהיא מנחה את סדנת – "סיפור באוכל "– ארוחה טבעונית שלוקחת למסע רגשי בביתה שבכרם התימנים . לאחרונה היא הוסיפה גם את סיורי "סיפור בשוק".

שרה גלב, שוק הכרמל, כרם התימנים, סיור בשוק

 WhatsApp Image 2018-06-05 at 18.02.00

דרך טעימות בתחנות אוכל שאירגנה לנו שרה אצל חברים שלה בשוק (כמעט כולם חברים של שרה) דיברנו על זכרונות ילדות הקשורים באוכל מהבית. חוויות העבר צפות כאילו קרו אתמול. כל אחת מהמשתתפות סיפרה סיפורים הקשורים בדמויות שליוו אותה בחייה. אסוציאציות והחיבור שבין הריחות והטעמים לזכרונות מקשר לרגש באופן מיידי.

 געגועים מתוקים, שמחה וזכרונות מחסור סופרו. זה מדהים לשמוע על השונה והמחבר בין אנשים שונים שהגיעו ממקומות אחרים  בהקשר האוכל בילדות. האוכל והתפתחות הרגשות שלנו שזורים כחוט השני. זה נפלא לראות ולשמוע את ההשפעות הפסיכולוגיות שלו במסע החיים שלנו. בנות קיבוץ, עם בנות העיר, כאלה שעלו ממדינות שונות ומי שגדלו כאן.

מקומו של האוכל משמעותי גם בספרות ובשירה. הוא מסמן טריטוריות, זכרונות ושייכות. אוכל הוא מניע עלילות וחורץ גורלות. ויש לו תפקיד משמעותי בתרבות שלנו , במשפחה ובחיי היומיום.

בין הזכרונות דיברנו ושרנו. עסקנו בסיפורים מהתנ"ך ועד לדורית רביניאן. שרנו שירים של זוהר ארגוב ולאה גולדברג.  אכלנו חומוס, טעמנו זיתים, פירות יבשים ואוכל תימני אותנטי ומנחם.WhatsApp Image 2018-06-05 at 17.59.37

גדלתי בשוק הזה, לא רחוק משם היה ביתי ובית סבתי. אבי היה מרכיב אותי על אופניו והיינו עושים את הדרך מהדירה ביהודה הימית ועד לשוק. על הסל מקדימה היה מעמיס אבטיח, ירקות וכל מה שיכולנו לשאת איתנו. אני זוכרת את הצבעים, הצעקות, ההמולה. הריחות הנעימים וגם את הרקבון. הכל היה שם. חיים שלמים. בקיץ היינו מגיעים כדי לבחור ציוד לבית הספר מהדוכנים. יופי וכיעור בשילוב כל החושים היו חלק מעולמנו באותם ימים.

אני מברכת וממליצה על ההחלטה לעצור רגע את העבודה, העשייה היומיומית ולצאת מהבועה לתוך יקום מקביל עם עצירה לנשום. להריח, לראות ולטעום ולתת לעצמנו  את התחושה שאפשר לצאת לחופשה גם לכמה שעות ולא כל כך רחוק מהבית.

WhatsApp Image 2018-06-05 at 17.59.38 (1)

אפשר להזמין לקבוצות בתיאום מראש.

הטלפון של שרה: 0523824492

דף הפייסבוק שלה: https://www.facebook.com/FoodStorySarah/