באושר ועושר כאילו – לפעמים משאלות מתגשמות/ שרה מלינובסקי- ספרות ילדים

אבי היתה ילדה רגילה, עד שיום אחד כשהיתה במרתף ביתה עם אחיה היא נבלעה בתוך המראה יחד איתו. במרתף ביתם של אבי וג'ונה יש מראת קסמים. ובשעת חצות, כשהם דופקים עליה שלוש פעמים, היא שואבת אותם פנימה ולוקחת אותם לסיפור אגדה. הפעם אבי מחליטה שהגיע הזמן לשחרר את הפיה הכלואה במראה והשניים מוצאים את עצמם בתוך האגדה של אלאדין. האם יצליחו במשימה?

לפעמים משאלות מתגשמות

אבי היתה ילדה רגילה, עד שיום אחד כשהיתה במרתף ביתה עם אחיה היא נבלעה בתוך המראה יחד איתו…
במרתף ביתם של אבי וג'ונה יש מראת קסמים. ובשעת חצות, כשהם דופקים עליה שלוש פעמים, היא שואבת אותם פנימה ולוקחת אותם לסיפור אגדה. בהתחלה המראה נהפכת סגולה, אחר כך היא מתחילה ללחוש ולהתערבל ואז היא שואבת אותם לתוך אגדה.
עד עכשיו אבי ואחיה בקרו בכמה אגדות: בשלגיה, בסינדרלה, בבת הים הקטנה, ביפהפייה הנרדמת, ברפונזל, במלכת השלג, ביפה והחיה ובנסיך צפרדע.
אבי לא בוחרת את האגדות שהיא מבקרת בהן. היא אפילו לא יודעת לאיזו אגדה היא הגיעה עד שהיא בתוכה. לכן, היא רוצה שירכשו עוד ספרי אגדות לספרייה בבית הספר.
כיצד היא תעשה זאת? אם היא תקרא הרבה ספרים, היא תקבל מהוריה כסף על כל ספר שהיא תקרא. ואם הסכום יהיה הכי גבוהה מסך התרומות לספריה, אז היא תוכל לבחור עם הספרנית את הספרים עבור הספריה.

בתוך המראה הקסומה לכודה פיה בשם רוז, והיא זאת שמכניסה את אבי ואת אחיה פנימה. הם לא יודעים למה היא לכודה שם, אבל הם יודעים שהוטלה עליה קללה. הם גם לא יודעים למה היא שולחת אותם אל האגדות. הם רק יודעים שיש לה איזה משימה בשבילם. אבי חושבת שהמשימה היא לבטל את הקללה שלה.
אבי החליטה שאם היא תזכה במרתון הקריאה היא תבקש מהספרנית גם להזמין ספר על כישופים וקללות- ואיך לבטל אותם- וככה היא תצליח לשחרר את רוז מהמראה. לכן היא חייבת לנצח!

אבל, היא הבינה שכנראה היא לא תצליח לגייס את הסכום הנדרש כדי לנצח. לכן, היא החליטה לנסות לעבור בלילה שוב דרך המראה ולנסות לפתור את הבעיה.

בלילה אבי ואחיה ג'ונה עברו שוב דרך המראה… ולאיזה אגדה הם הגיעו הפעם?

אלאדין!

באגדה המקורית יש מכשף מרושע, ששמע שיש מנורת קסמים בעלת כוחות מדהימים. כמובן שהוא רצה אותה לעצמו, אבל הוא היה צריך מישהו שישיג אותה עבורו. המכשף ראה את אלאדין ואומר לו שאם הוא יעשה בשבילו טובה, הוא יהפוך אותו לעשיר ומצליח.
השניים מגיעים למערה בה המנורה נמצאת. המכשף נותן לאלאדין את טבעת הקסמים שלו ואלאדין יורד לתוך המערה. לאחר שמצא את המנורה, אלאדין חוזר אל פתח המערה ואומר למכשף המרושע שהמנורה אצלו. המכשף מבקש ממנו שיתן לו את המנורה, ואז הוא יעזור לו לצאת החוצה. אלאדין מסרב לתת למכשף את המנורה , עד שהמכשף יעזור לו לצאת. המכשף כל כך מתרגז, שהוא סוגר את המערה עם אבן גדולה. ככה אלאדין נותר לכוד במערה, עד שהא משפשף בטעות את הטבעת והג'יני מופיע.
אלאדין מבקש מהג'יני שיוציא אותו מהמערה וכשהוא חוזר הביתה אמא שלו מנסה לנקות את המנורה- והג'יני השני יוצא ממנה.
בהתחלה הוא מבקש ממנו רק אוכל עד שיום אחד הוא מבחין בנסיכה ומתאהב בה. וכדי להינשא לה הוא צריך להביא לסולטן ארבעים דליים עם אבני חן. בזכות הג'יני אלאדין מצליח להביא את הנדרש והשניים נישאו. אבל בטרם הצליחו השנים לחיות באושר ובעושר המכשף הופיע שוב…
ובזכות הג'יני בטבעת, בסופו של דבר הם הצליחו לחיות באושר ובעושר.

כשאבי וג'ונה מגיעים לאגדה, איכשהו הם הצליחו לשבש הכל…

זה התחיל בזה שאבי פגעה באלאדין עם כדור כשהצטרפו לאלאדין למשחק מחניים, ואז היא שחררה את הג'יני שבמנורה בטעות כשרצתה לשחרר את רוז מהמראה ובנוסף לכל אין לה את טבעת הקסמים, כי המכשף לא נתן לה אותה. אז כנראה שום ג'יני נוסף לא עומד להופיע ולעזור להם.

מה הם יעשו? ואיך יצליחו שאלאדין יתחתן בכל זאת עם הנסיכה והם יחיו באושר ובעושר? והאם יצליחו לשחרר את הפיה מהמראה?

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)