שפה חדשה בחינוך

שיטת SMM מציעה לאנשי חינוך ולהורים ללמוד שפה חדשה, "שפה מוחית מודעת", וזו תעזור להם לשפר את כישורי התקשורת שלהם ולקדם אינטראקציה אפקטיבית בין שלושת הגורמים הפועלים במרחב החינוכי – הורים, מורים וילדים.

בחורה עם מחשב נייד

הזמנה ליום עיון

שפה מוחית מודעת – שפה אישית ואוניברסאלית לחינוך ולהוראה

מרכז מהו"ת, מרכז ארצי רב ארגוני לקידום שותפות הורים במערכת החינוך, יקיים ביום חמישי ה- /201330/5  יום עיון ייחודי, בו  תוצג בפני אנשי מקצוע בכירים מתחום החינוך, הטיפול והסיוע  שיטת SMM- 'שפה מוחית מודעת', שיטה חלוצית ופורצת דרך שפיתחה ד"ר ליאורה ויינבך מאוניברסיטת תל-אביב. השיטה שפיתחה ויינבך מציגה גילויים חדשים בתפקוד המוח, משמעותם להבנת התקשורת הבינאישית והשלכותיהם על תיפקודים הוריים. השיטה מציעה דרך לשינוי שפת החינוך ומאפשרת לקדם שינוי במערכות חינוך וחברה.

במסגרת יום העיון ירצו אנשי מקצוע על שילוב השיטה החדשה במסגרות החינוך והבריאות השונות : מודעות מוחית לקידום בריאות הגוף והנפש, שיטת SMM והמשוב הביולוגי בהתמודדות עם לקויות למידה,  הקניית מודעות מוחית בגיל הרך- יישומי פעילות בגן ומודעות מוחית למימוש יכולות בקרב נוער בסיכון.

שיטת  SMM מציעה לאנשי חינוך ולהורים ללמוד שפה חדשה, "שפה מוחית מודעת", וזו תעזור להם לשפר את כישורי התקשורת שלהם ולקדם אינטראקציה אפקטיבית בין שלושת הגורמים הפועלים במרחב החינוכי – הורים, מורים וילדים.

האדם נוטה מטבעו להאמין שהמוח שלו משרת אותו בצורה הטובה ביותר, אך מתברר כי לא כך הוא הדבר. מחקרים עדכניים כמו זה של כהנמן, חתן פרס נובל, בספרו 'לחשוב, לאט מהר' (2011), מחקר של וינבך בספר 'צופן הדיבור' (2010) כמו גם מחקרים אחרים, מצביעים על קיומם של שני מנגנוני מוח העומדים מאחורי הדיבור, האחד- "הטוב"- מנגנון מוח תבוני, אנושי ומודע לעצמו (Relax System) שנובע מפעילות מוחית באונות המצח הקדמי, האחר- "הרע"- מנגנון מוח קדום, יצרי ולא מודע (Stress System ). שני קטבים אלה, ביניהם אנו נעים, מייצרים רגשות, מחשבות והתנהגויות. שניהם משפיעים על תפיסת העולם שלנו, על התנהגותנו והחלטותינו; על הבחירות שאנו עושים, על יחסינו עם הזולת ועל הדיבור שלנו.

את המנגנון ה 'טוב' והמנגנון ה 'רע' ניתן לזהות תוך התבוננות מושכלת בדיבור הפנימי ובדיבור הגלוי . מודעות להשלכות של מבנה המוח על חיינו מחייבת את האדם לרכוש ידע חדש ועדכני כדי לחזק את תיפקוד המנגנון התבוני ולהגביר את השימוש בו בחיי היומיום במרחב הפרטי והציבורי.

ככתוב:'מָוֶת וְחַיִּים, בְּיַד-לָשׁוֹן משלי יח21 וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים!'דברים ל 19

  • מצורף לו"ז של יום החשיפה . ( ע' 2 ) הכניסה היא חופשית , ללא תשלום.
  • לפרטים והרשמה גם דרך האתר :  http://mahut.levinsky.ac.il או ב- m_horut@walla.com