שניצל אפוי ופריך

בחורה עם מחשב נייד

00

זה כאן, אחרי החגים, הרי כמה מאיתנו מחכים לאחרי החגים כדי לחזור לשיגרה ? מלבד שעות היממה שעשו שמות בגוף ובמוח וסוף סוף הגיעה השעה לארגן את השעון הביולוגי יש גם את אותם קילוגרמים ממוצעים או לא שחלקינו העלינו.

למרות כל מה שקרה בתקופה הזאת האוכל "החדש" שאמור לעזור לנו לחזור למידות ולבריאות הוא האוכל הטעים ובתוכו מסתתר לו השניצל הטוב והטעים שכולנו אוהבים, מקטן עד גדול, ואם הוא מטוגן הוא טעים כיפליים !

הרשת מלאה במיני מתכונים לשניצלים אפויים כשאת חלקם ניסיתי ואז התאכזבתי. בשנה האחרונה חברה מסויימת הוציאה לשוק פירורי לחם לאפית שניצלים בתנור. מודה – הם טובים אבל המחיר אוי המחיר הוא זה שמרחי אותי מהם.

בצפיה בערוץ האוכל ישנן כמה תוכניות שאני לא מוותרת עליהן ואחת מהן היא התוכנית של השף, ג'יימי אוליבר, ארוחה ב 30 דקות. אוהבת אותו ! הוא מביא בסדרה מוצרים שיש בכל מטבח ממוצע ופשוט מראה מה ניתן להכין מהן. באחת התוכניות ג'יימי אוליבר הבטיח עוף אפוי אשר אמור להחליף את העוף המטוגן הידוע והמוכר. אני חשבתי לעצמי ששוב היומרנות הזאת מתחילה ואין סיכוי שהוא יכול לחדש לי, חטטנית האינטרנט האולטימטיבית, משהו בנושא אבל החלטתי לנסות את הרעיון על שניצל.

ניסינו והופתענו.

אז ככה :

חזה עוף פרוס דק

קערה עם קמח

קערה עם "דבק" לא סמיך מידי ולא דליל מידי העשוי מקמח ומים

קערה עם פירורי לחם עם תבלינים המועדפים עליכם וללחח אותם עם שמן – פשוט שיהיו רטובים מהשמן

כן, לא התבלבלתי – אין ביצה כאן והיא לא חסרה

לחמם תנור ל 250 מעלות

לטבול את חזה העוף בקמח משם להעביר "לדבק" ומשם לפירורי הלחם.

למלא תבנית ולהכניס לתנור. אחרי עשר דקות להפוך אותם ולהמתין עוד כ 5 דקות וזהו. מוכן !

בתיאבון 🙂