שמים סוף לדיאטות: "הרזייה בכוח המוח" – ספר חדש שיעזור לכם לרזות ולהישאר רזים

הספר "הרזיה בכוח המוח" מציע תוכנית מהפכנית שמסייעת בשינוי דפוסי חשיבה בכל הקשור לאכילת יתר. בשפה ברורה ומשופעת דוגמאות מציגה המחברת אלייזה קינגספורד (פסיכותרפיסטית ומומחית להרזיה) תהליך מובנה הכולל 11 שלבים בדרך להרזייה בטוחה ונשמרת לאורך שנים

מדוע בכל פעם מחדש עולה דיאטה חדשה הסוחפת אחריה קהל מאמינים? מן הסתם כי מרבית הדיאטות אינן "מספקות את הסחורה" בסופו של דבר, והן אינן הפתרון האמיתי.

אחרי ירידה ראשונית במשקל (שתקרה בכל מצב) מרבית האנשים חוזרים למשקלם המקורי או ממשיכים להתמודד קשות עם משקל עודף. לא פלא איפה ששוק הדיאטות משגשג.

בנקודה זו עוסק הספר "הרזייה בכוח המוח" והוא מציע פתרון אחר מאשר דיאטות, עמוק הרבה יותר.

הרזייה בכוח המוחדרושה: מודעות עצמית

קיבלתי את הספר לסיקור ולא יכולתי שלא להסכים עם השיטה.

אודה שבמהלך חיי איני מתמודדת עם משקל עודף, אבל מצאתי לנכון לקרוא אותו כי הוא עוסק בעיקר בשינויי התנהגות לטובת שיפור איכות חיינו וזה מתקשר כבר להרבה מעבר לירידה במשקל .

חשוב להכיר את המנגנונים שלנו ולעזור לעצמנו להצליח  בכל תחום בחיים. חשוב להכיר את עצמנו.

הספר עוסק רבות בפיתוח מודעות וחתירה לשינויי התנהגות: פיתוח מודעות להרגלים שלנו, לשבירות שלנו, ליכולות שלנו ולשינוי דפוסי חשיבה מזיקים, ויציאה ממצבים עתירי סיכון וממעידות. הספר מעודד אימוץ אורח חיים בריא עד כדי שגעון במובן החיובי.

מדוע אנשים נכשלים בשמירה על משקל תקין לאורך זמן? מדוע מרבית הדיאטות נכשלות?

התובנה המרכזית: זה לא עניין של דיאטה זו או אחרת! אנשים אלה סובלים מהרגלי אכילה המזיקים לבריאותם. היחס שלהם לאוכל פגום. לכן הרזיה לצמיתות קשה להם כך-כך. מכאן שחייבת להיות דרך אחרת להתמודד עם ירידה במשקל!

החידוש בתוכנית ההרזייה כפי שמוצגת בספר הרזייה בכוח המוח פשוטה: היא כמעט ואיננה מתייחסת למה שמותר או אסור לאכול כדי לרדת במשקל. את כל השיטות שלה מפעיל המוח: הן פועלות מאליהן, מבוססות על טיפולים תודעתיים בדוקים, ומסייעות לשינוי החשיבה וההתנהגות של המטופלים כלפי האוכל.

אנשים איבדו את החיבור לגופם ולתודעה שלהם

אנשים איבדו את דפוס החשיבה הרזה הטבעי. אנשים אינם מכירים את הגוף שלהם באמת. ולכן קורה שהם נוהים אחרי הדיאטה התורנית ותולים בה את כל תקוותיהם. אך מרביתם נכשלים לשמור על משקלם החדש לאורך זמן וחוזר חלילה עד הדיאטה הבאה.

מסתבר שזה דבר אחד לדעת שצריך לרזות ודבר שני שונה לחלוטין לרזות ולהישאר בתודעת רזון שתשמור על המשקל התקין. ההרגלים שלנו הם אלה שמכשילים אותנו ולא בחירה מוטעית (לכאורה) בדיאטה זו או אחרת.

תפסיקו עם הדיאטות

הספר הרזיה בכוח המוח לא עוסק באוכל או בדיאטות. למעשה הוא מוקיע את עולם הדיאטות!

המחברת מעניקה ידע מדעי אודות תהליכים שמרביתנו אינם מודעים אליהם ולכן נכשלים מלצאת מהלופ האין סופי של הרצון לרזות והכישלון המעורב לכך. אלה הם כלים אפקטיביים ניתנים ליישום.

אודות המחברת

אלייזה קינגספורד אינה תזונאית אלא פסיכותרפיסטית מומחית הרזייה והיא מתמקדת בספרה "הרזייה בכוח המוח" בנושא שינוי התנהגות לטובת הפסקת אכילת היתר ומכאן כוחה של השיטה שלה, בניגוד לגורואים של הרזיות ושיטות דיאטות שונות מגוונות.

 11 שלבי ההרזייה לפי שיטת אלייזה קינגספורד

שלב 1 – היכנסו לדפוס חשיבה הרזייתי –  תיעוב המילה דיאטה ופיתוח שגעון מבורך לבריאות כי זו חשיבה לשינוי התנהגות.

שלב 2 – הכירו את הגוף שלכם באמת – החברה המערבית מציפה אותנו במנות מוגזמות של אוכל מזיק לבריאות. הגוף שלנו מגלה התנגדות לניסיון להשאר רזה. "גוף מתנגד" פירושו עודף תאי שומן שם נאגרים עודפי הקלוריות. אצל אנשים שמנים הולכים ומתרבים תאי השומן ואלה לעולם לא ייעלמו ונאבקים על קיומם.

שלב 3 – הכירו את המחשבות המוטעות שלכם ואת מחוללי האכילה שלכם

שלב 4 – גלו את התודעה החכמה שלכם באמצעות מודעות

שלב 5 – רכשו כישורי התמודדות, והפעילו אותם

שלב 6 –  אמצו אורח חיים חדש של אכילה בריאה

שלב 7 – תנו לעצמכם יותר סיבות להתנועע

שלב 8 – חמשת המ"מים בתכנון ובהצבת יעדים

שלב 9- אל תניחו למעידה להפוך למפולת

שלב 10 – צאו בחכמה ממצבים עתירי-סיכון

שלב 11 – עברו את הגבול אל שגעון הבריאות!

מה פחות עובד בספר לדעתי

למרות שמאוד התחברתי להגיון ולשיטה, הרי שההצמדות לטבלאות ולרישום מדוקדק של הדברים הוא דבר שפחות נראה לי יישומי לאורך זמן. ייתכן שכהרגל לפיתוח מודעות עצמית הוא מצויין. לי אישית פחות.

להערכתי גולת הכותרת של הספר היא גרימה לשינוי תודעתי והבניית תהליך מסודר בו האדם אמור לקחת אחריות על עצמו ולהשתמש בכלים המפורטים בספר היטב. יציקת החשיבה שהשינוי לא יגיע מדיאטה זו או אחרת, ולמעשה בעיטה בקונספט המכונה "דיאטה"!

כמי שמכורה בעצמי לאורח חיים בריא שמחתי להבין שזה שגעון מצויין .אני מאוד מודעת לאוכל שאני מכניסה לגופי והיה מעודד לדעת שאני בדרך הנכונה גם בעיני קינגספורד המומחית.

"הרזייה בכוח המוח" –  למי מתאים הספר?

  • למי שיש לו מוטיבציה טבעית להצליח בהרזייה ובאימוץ אורח חיים בריא אך מוצא עצמו נכשל שוב ושוב בדיאטות ולא מצליח להתמיד ולשמור על משקל תקין לאורך זמן.
  • למי שבאמת מעוניין להתחבר אל עצמו מחדש ולקחת וליישם שיטה מוכחת, ולהפסיק להתמכר לאוכל.
  • למי שרוצה לחסוך תשלום לגורואים של דיאטה, לרכוש ערכות מזון קנויות ושאר אמצעים חיצוניים שלא תמיד עוזרים להגיע למטרה.
  • למי שרוצה לשמור על בריאותו לאורך זמן ולשפר את איכות חייו

היכן משיגים את הספר: בחנויות הספרים ובאתר אור עם 

מחיר: 98 ש"ח ולחברי מועדון 73.50 ש"ח.

Netta Doron
בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ netdor@gmail.com