שמיכות פוך אווז

שמיכות פוך

מקורן של שמיכות הפוך ויעילותן בחורף הקר שכל אחד מאתנו חווה

המושג 'פוך' הוא מושג שמגיע מהשפה הרוסית, והוא מתאר את סוג השמיכות הרכות הנפוצות כל כך בחורף בעולם המודרני. למעשה, מקורן של שמיכות הפוך הוא באירופה, ובעיקר באזורי הכפר האירופיים. באזורים אלה, בהן כידוע לנו החורף מגיע לטמפרטורות קרות במיוחד ויכול להיות גם ארוך במיוחד, השתמשו בפלומת העוף הקרוי אדרית שחורת כיפה (סוג של ברווז), שידועה הייתה כמבודדת חום מצוינת, ובאמצעותה מילאו שמיכות. אלו למעשה היו שמיכות פוך בגלגולן הראשון, ומאז ועד היום הפכו השמיכות הממולאות בפלומה ובנוצות אווזים לשמיכות האיכותיות והמחממות ביותר בחורף ברחבי העולם המערבי.

שמיכת הפוך הממולאת בפלומת אווז היא עדיין האפשרות האיכותית ביותר עבורנו כיום

  • קצת על אפשרויות המילוי – נתחיל מהסוף – בשנים האחרונות נרשמת מגמה של מעבר משמיכות פוך ממולאות אווז לאפשרויות אחרות בהיקף נמוך מאוד. הסיבה לכך היא כמובן מודעות מוגברת לענייני צער בעלי חיים, אך בתחום זה יש להבין פרט אחד חשוב – בניגוד לתחומים אחרים בהם יש אלטרנטיבות לא פחות טובות שאינן מיוצרות מבעלי חיים, בשמיכות חורף ככלל ובפוך בפרט פשוט אין. פלומת אווז ונוצות אווז הם פשוט המבודדים התרמיים הטובים ביותר שיש, ועבור החורף הנעים והאיכותי שלנו מדובר במצרך הכרחי.
  • לא רק המילוי חשוב – בכדי ששמיכות פוך אווז תהיינה איכותיות באמת, אנחנו צריכים לחשוב על יותר מהמילוי, שהוא אמנם המרכיב החשוב ביותר אך לא היחידי. למעשה, עלינו לחשוב גם על גודלה, צפיפותה ומשקלה של השמיכה בכדי להתאים אותה לצרכים שלנו, וכמובן שעלינו לחשוב גם על הבד ממנו מייצרים אותה – ואם כבר השקענו בשמיכה איכותית מפוך אווז, אסור לנו להתפשר על פחות ממאה אחוז כותנה.

שמיכות פוך

אם אתם לא יודעים איזו שמיכה אתם מחפשים, פנו לשירות המתמחה בכך

שמיכות פוך ורכישתן הן לא עניין של מה בכך. למעשה, לכל אחד מאתנו יכולה להיות העדפה שונה באופן מהותי בתחום זה, ולכן חשוב מאוד לפנות לשירות המתמחה בתחום שמיכות הפוך בכדי שיתאים לנו את השמיכה האיכותית והמתאימה לנו ביותר.