שם נמצא האושר

מלאו את החיים שלכם ביצירתיות, חיות ורגש, איפה שנמצאת התשוקה והסקרנות שם נמצא האושר

נעלי פוינט של ענבר צילום: זוהר סיארה

לקראת מיונים למשלחת ייצוגית לחו"ל של בתי ענבר, ביקשו ממנה להביא חפץ המאפיין ומייצג אותה. היא בחרה בנעלי הפוינט שלה המבטאות את אהבתה הגדולה למחול. היא רוקדת מגיל 3 ועד היום. כאשר שאלתי אותה מה מאפיינות עבורה נעלי הפוינט? אמרה: "יכולת ההתמדה, משמעת של מחול הנדרשת לכל שעות האימונים האינטנסיביים, מוטיבציה ורצון לעשות את מה שאני אוהבת". כאשר שאלתי אותה "מה נותן לך המחול?" ענתה: "אני מרגישה מנותקת, ללא דאגות, סיפוק רב כאשר אני מצליחה לעשות תרגילים מורכבים, אוהבת את מה שאני עושה". כל כך התרגשתי לשמוע. כשעושים מה שאוהבים הכי קרובים לחופש, למקום פתוח בלי גבולות, כמו עליסה בארץ הפלאות.

נעלי פוינט של ענבר צילום: זוהר סיארה
נעלי פוינט של ענבר צילום: זוהר סיארה

אתמול הלכנו יחד לצפות במופע מחול של להקת המחול אטרבלטו מאיטליה, מהלהקות החשובות באירופה, הגיעה לישראל עם "אנטיתזה", מפגש פסגה בימתי, שבו רקדניה מבצעים 3 יצירות של שלושה מהכוריאוגרפים החשובים בעולם המחול העכשווי: "wolf" מאת חופש שכטר, "14:20" מאת ירז'י קיליאן, ו"אנטיתזי" מאת אנדוניס פוניאדקיס. שלוש יצירות המשקפות פרשנויות של שלושה יוצרים, למושגים כמו חלום, זמן, יופי, אלימות, אהבה, עבר והווה. ייחודה של הלהקה הוא בהיותה מורכבת מרקדני סולו המסוגלים לבצע בצורה ווירטואוזית טווח רחב של סגנונות ריקוד ובכך שהיא עובדת עם כוריאוגרפים איטלקים ובינלאומיים מובילים.
"ריקוד הוא כמו חלום, כשאתה מתעורר אתה לא יכול להסביר איך ומדוע התרחשו מחשבות ודברים מסוימים ומדוע הם התרחשו בצורה מדויקת כזו" (חופש שכטר).
הרקדנים נעים כמו להקת זאבים, עם סינרגיה מטורפת, היה מרגש ועוצמתי.

wolf
wolf  צילום: יח"צ

היצירה "14:20" עוסקת ב"זמן" ב"מהירות", "אהבה" ו"הזדקנות", "הכל פשוט מאוד אך גם מסובך להפליא ובוודאי שאינו ניתן להסבר מוחלט!" (ירז'י קיליאן).

14:20
14:20  צילום: יח"צ

"אנטיתיזה" עוסקת במאבק בין חיפוש אחר יופיו של העבר כנוסטלגיה, לבין מציאות של ימינו לא וודאית, נסערת, דינמית ואלימה. ביצירה מתפעל פוניאדקיס מהפכים וניגודים: מקומי וגלובלי, איטי ומהיר,גברי ונשי, מופשט וקנקרטי.

antitesi צילום: יח"צ
antitesi צילום: יח"צ

זכינו לצפות במופע המחול המהפנט הזה! היה בו כל מה שצריך בשביל לחוות מהי יצירת מחול אומנותית, סופר מקצועית, מרגשת וסוחפת. סינרגיה מדהימה בין הרקדנים, התמסרות לתנועה וליצירה. היתה חוויה מעוררת השראה, חופש לנשמה. מלאו את החיים שלכם ביצירתיות, חיות ורגש, איפה שנמצאת התשוקה והסקרנות שם נמצא האושר.
הם כאן לשבוע בלבד. לא לפספס. הנה הצצה למופע וכל הפרטים.

סרטון: https://youtu.be/_eonPcA00Zc

בית האופרה – 1-3 בינואר
המשכן לאמנויות הבמה ע״ש שלמה להט, ת״א
כרטיסים: www.israel-opera.co.il ,03-6927777
אודיטוריום חיפה – 4 בינואר
כרטיסים: www.ethos.co.il ,*9300
תיאטרון ירושלים – 5 בינואר
כרטיסים: www.bimot.co.il ,*6226

הכותבת מיטל אזרי בעלים של faith אירועי תוכן וחוויה, אירועי בוטיק וסדנאות.
https://faithmeital.co.il/

מיטל אזרי
יועצת פיננסית שעשתה הסבה לייעוץ ארגוני. מאמנת אישית למנהלים ועסקים. יזמת, מפיקה, מנחה סדנאות. בעלים של faith - אירועי תוכן וחוויה. אירועי בוטיק, אירועי חברה וסדנאות. התשוקה הגדולה שלי להוביל אנשים להנהיג את החלומות שלהם.