שלט זכוכית – מכובד, יוקרתי ולוכד את העין

בחורה עם מחשב נייד

שלט מזכוכית, למי? לשם מה?

המאפיינים הייחודיים של שלטים הצרובים על גבי זכוכית.

שלטים מזכוכית הינם שלטים התלויים בקיר. עליהם צרובה שם החברה או המשרד. ניתן לראותם מחוברים לחזית הבניין, ליד שער הכניסה ואף נראים תלויים על קירות הבניין ומיידעים על מיקום החברה או החברות הנמצאות באותה קומה,  או אלו הנמצאים בקומות האחרות. שלטים אלו לרוב משמשים חברות, משרדים יוקרתיים ורשמיים. כך הייחודיות והקו הנקי המאפיין את העיצוב מעיד על החשיבות והיוקרה של המקום.

איך עושים את זה?

צריבה על זכוכית זוהי חריטה על גבי ובעומק הזכוכית. יש אפשרות לעשות אותה עם צבע או בלי צבע. ישנם סגנונות שונים לחריטה על גבי זכוכית כמו הדפסים שונים של אותיות או לוגו של חברה. לעיתים משמשת צריבה על זכוכית לשם יצירה, גם אז צורבים באותה השיטה ציור נוף, דמות. בהדפסה על זכוכית משתמשים גם בטכניקות של עומקים שונים כאשר החריטה מתבצעת במגוון צורות ועומק היא נותנת תחושה לצופה של  יצירה מיוחדת תלת ממדית, שלט זכוכית הוא סוג של אומנות.

מה מיוחד בשלט מזכוכית?

  • איכות –  הזכוכית שעליה צורבים הינה זכוכית עבה במיוחד כך שהתוצאה היא שלט חזק, יציב ועמיד. הוא עמיד יותר משלטים אחרים בהם החומר יכול לשנות את צורתו בקלות.
  • מזג אוויר –  שלט מזכוכית אינו מושפע מתנאי מזג האוויר,  בשונה משלטים העשויים מפח או עץ שגשם עשוי לגרום להם להחליד ולהרקיב והשמש יכולה לגרום להם לדהות. הוא עשוי מזכוכית אטומה כך שאדי הקור אינם מטשטשים את שם החברה.
  • יוקרה – האומנות היוקרתית שבצריבה משפיעה על המראה והתדמית של המשרד.
  • ייחודיות- שלטים מזכוכית ניתן להאיר בצורה כזו  שהם לוכדים את העין גם בחשיכה.