שלוש נשים חזקות

בחורה עם מחשב נייד

מיכל קליין מתנדבת שנים עם ילדים, טלי ליסק מצילה כלבים ממוות וחסית ורד בלס דואגת לשימור ההיסטוריה. שלושתן עורכות דין בחברת החשמל אבל מוצאות זמן בין לבין להתנדב, בעמותת וראייטי, בעמותת "משאלת לב, בארגון "חיים לבעלי חיים" ובעמותה לשימור מורשת הלח"י. יום המתנדב – גירסת הקרייריסטיות של חברת החשמל

הכל אפשר להגיד על חברת החשמל – אבל איש לא ייקח מהעובדים את רוח ההתנדבות. זו חרוטה עמוק ב-  DNA של עובדיה ומנהלים. יותר מכך, מנהלים בחברה מעודדים לא פעם את עובדיהם לתרום מזמנם החופשי ומכספם למען האחרים הנזקקים. ופעילות זו סוחפת

בין המתנדבים שלוש יועצות משפטיות – עו"ד מיכל קליין, עו"ד טלי ליסק ועו"ד חסית ורד בלס. ואלה סיפוריהן:

עו"ד מיכל קליין : לייצר לילדים רגעים קטנים של שמחה"

"שמי מיכל קליין, אני עו"ד ביחידה המשפטית בחברת החשמל מזה שש שנים.

מזה מספר שנים, שאני מתנדבת – בשנים האחרונות בעמותת וראייטי, ולפני כן התנדבתי בעמותת "משאלת לב" – שתיהן עמותות המסייעות לילדים בעלי צרכים מיוחדים או חולים, וכוללת בעיקר מפגשים עם הילדים והגשמת משאלות שחשובות להם והמשפרות את מצב רוחם.

כמו כן, אני מתנדבת גם בסוכנות היהודית, בפרויקט שנקרא connectlv, אשר מרכז בחובו סיוע בקליטה, תמיכה, הכוונה ומסגרת חברתית לעולים חדשים מכל העולם בגילאי 20-35, המגיעים לתל-אביב.

במסגרת התנדבותי בווראייטי אני מרגישה שאני נותנת, אך בעיקר מקבלת. אין ספק כי המפגשים עם הילדים והיכולת להגשים להם  – ולו רק חלק מהמשאלות האפשריות, בצורה מיוחדת ומשמעותית עבורם – מרגשים בכל פעם מחדש וממלאים אותי בתחושה של עשייה אמיתית וסיפוק.

אופי ההתנדבות בסוכנות היהודית, שונה במקצת מההתנדבות עם ילדים, וכולל מפגשים ודו- שיח עם עולים חדשים, המאפשרים לי לסייע בהשתלבותם החברתית והתעסוקתית בחברה הישראלית, תוך חיזוק הקשר שלהם למדינה ולערכים ציוניים.

דווקא כיוון שאני עובדת כעו"ד בחברת חשמל, חברה ממשלתית וגדולה, בה העבודה השוטפת הינה עבודה משרדית, רצינית ומחייבת, ההתנדבות עם ילדים מאפשרת לי יצירתיות וכניסה לעולמם המיוחד, תוך שבירת השגרה היומיומית וכמובן נותנת לי המון אושר על ההזדמנות לייצר להם רגעים קטנים של שמחה במציאות לא פשוטה"

עמותת וראייטי

עו"ד טלי ליסק: ההתנדבות מפיגה את נקיפות המצפון

"שמי טלי ליסק, אני עו"ד בחברת החשמל מזה שבע שנים ומאז ומעולם חובבת מושבעת של בעלי חיים. אני מתגוררת עם בעלי, גולדה (הכלבה) ומוריס (החתול) בגבעתיים.

עם ההכרה בכך, שלא אוכל להציל לבד את כל החתולים העזובים והכלבים שספגו התעללות, התחלתי להתנדב בעמותת "חיים לבעלי חיים", שנלחמת על הצלת כלבים מרשימות המתה ושחרור הולכים על ארבע מהסגר.

במסגרת ההתנדבות, יצא לי לשמש "אם אומנה" לרועה אוסטרלי מהמם בשם פלויד, להסיע כלבים מההסגר לבתים מאמצים, ובימים אלה אנחנו עובדים על אירוע התרמה חגיגי, שיתקיים בעוד כחודש.

במסגרת האירוע תיערך מכירה פומבית של "דייטים" – מפגשים אינטימיים –  עם אנשי תרבות, מוסיקה וספורט. והרווחים ממכירה זו יוקדשו להקמת פנסיון שישמש בית-ביניים להולכים על ארבע ששוחררו מההסגר עד לשיקומם המלא ומציאת בתי קבע עבורם.

אמנם, בתוך תוכי, אני רוצה עדין לאמץ כל כלב עזוב או חתול פצוע, אבל ההתנדבות מצליחה להפיג מעט את נקיפות המצפון ולהעניק תחושה של סיפוק בגין מה שכן נעשה.

עמותת חיים לבעלי חיים

עו"ד חסית ורד בלס: "לשמר את הזיכרון של גיבורי הלח"י וחלליו"

"שמי עו"ד חסית ורד בלס, ומזה עשר שנים אני עובדת בחברת החשמל  – שבע שנים כעורכת דין בלשכה המשפטית של אגף לוגיסטיקה ונכסים ושלוש שנים  – בלשכת הדירקטוריון של חברת החשמל.. במקביל, אני מתנדבת בוועד המנהל של עמותת לוחמי חירות ישראל (לח"י).

כבת למשפחה ציונית לוחמת הנני רואה חשיבות עליונה להנצחת מורשת העם היהודי וארץ ישראל והקניית ערכים לדורות ההמשך. אני רואה חשיבות בשימור ההיסטוריה הלוחמת של מדינת ישראל מתוך האמונה שנצירת זיכרון העבר מסייע ותורם לפיתוח העתיד. זו הסיבה העיקרית, שאני מקדישה מזמני ומרצי למען העמותה.

העמותה שמה לה למטרה להנציח את מורשת לח"י, אחת משלוש המחתרות לפני קום המדינה, וחלליה –  הן לשמר בזיכרון הציבור את פועלם של לוחמי חרות ישראל (לח"י) את מלחמתם ומורשתם.

כחלק מתפקידי בעמותה אני דואגת לשימור ופיתוח הפעילות ב"בית יאיר"  –  הבית בו נרצח אברהם ("יאיר") שטרן – ושבו ממוקם מוזיאון לח"י, הקמת  תערוכות ,אנדרטאות, קריאת רחובות על שמות לוחמים ועוד.

בנוסף, עוסקת העמותה בחינוך להגברת הידע ההיסטורי בתקופת המנדט הבריטי בארץ ישראל עד וכולל מלחמת השחרור.

הפעילות מתאפשרת בעיקר בעזרת תרומות ונעשית  ברובה בעזרת מתנדבים.

העמותה להנצחת מורשת לוחמי חרות ישראל (לח"י) וחלילהם: רח' שטרן 8, ת"א.

טלפון: 03-6837681 אתר אינטרנט: www.lehi.org.il דוא"ל: lehi@bezeqint.net

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל.חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!