שלושה מטענים ביום !

המטענים זמינים לנו כמעט תמיד, אינם תלויי כסף והחוק הוא- לדאוג לפחות לשלושה מטענים ביום!!
שימוש ב"מטענים" עוזר לנו לחדש אנרגיה, להיות מאוזנים ובהתאם לזה, להיות גם סבלניים לסביבה שלנו!

מכירים את זה שאתם עמוסים, מרוקנים ומלאים??

מכירים את זה שאין לכם חשק לכלום?? שאתם מנהלים עם עצמכם שיח על איך זה יכול להיות שכל היום מתבזבז לכם על דברים מעצבנים שמתישים אתכם?? משימות שנגררות עוד מהעבודה, כביסות, כלים, קניות, חוגים, שיעורי בית, בישולים ועוד מיני שגרה מבורכים אבל מעייפים??

בדיוק בגלל זה יש לנו את המטענים- וכן, הם חינמיים לחלוטין!! הם לא תלויי כסף, הם זמינים לנו כמעט תמיד והחוק הוא- לדאוג לפחות לשלושה מטענים ביום!!

שימוש ב"מטענים" עוזר לנו לחדש אנרגיה, להיות מאוזנים ובהתאם לזה, להיות גם סבלניים לסביבה שלנו!

יהיו כאלה שיגידו לי "חבל לי על זמן" וכי יש לי עוד הרבה דברים להספיק ולעשות- ואני שואלת, מה זה שווה אם אספיק לשטוף כלים ולנקות את הבית אבל הילדים שלי יקבלו אמא עצבנית ומותשת??

או מה זה שווה אם המרמור והעייפות ישפיעו עלי ויגרמו לי לענות ללקוח שלי בחוסר סבלנות ובאנרגיות נמוכות??

אז זהו, שזה לא שווה! לא שווה להגיש אוכל לילדים שלך כשאת עצבנית או מותשת, לא שווה לתת שירות כשאת ממורמרת, לא שווה להעביר את החיים בתחושה שאת רודפת אחרי הזנב של עצמך כשאת "חצי כח". כשאדם עייף הוא גם עצבני, הוא נודניק, הוא בלתי נסבל- הזוגיות שלך נפגעת, ההורות וכך גם הקריירה!!

"חוק המטענים" מציע פתרון! אני כבר כמה שנים משתמשת בה והיא בכל פעם מצילה אותי וגורמת לי לשימור אנרגיה חיובית. שלושה מטענים ביום ואני אדם אנרגטי יותר, רגוע ושליו יותר. כשאני מוטענת, אני מאוזנת וכשאני מאוזנת, כולם מרוויחים! הבן זוג שלי, הילדים שלי, הלקוחות שלי. כשלי טוב- לכולם יהיה טוב!

המטענים שאני מציעה נראים לכאורה כל כך סטנדרטים ומובנים מאליו ובכל זאת, אנחנו לפעמים שוכחים מה הם ומה התפקיד שלהם עבורנו. כשאנחנו מבינים שלמרות שהם זמינים לנו הם לא מובנים מאליו, אנחנו לומדים להעריך אותם, להוקיר להם תודה ולאפשר להם למלא אותנו באנרגיות המקסימליות.

החוק קובע שאת מהלך היום שלנו עלינו למלא בלפחות שלושה. אפשרי שאחד מהם יהיה בבוקר, השני בצהריים והשלישי, בערב.

המטענים לא דורשים מאתנו השקעה כספית מיוחדת והם ממש פה מתחת לאף.

אחרי שנפרגן לעצמנו ריטואל קבוע של שלושה מטענים ביום, היום שלנו ירגיש אחרת לגמרי, האנרגיות שלנו יעלו, הוייב שלנו יהיה אחר. נהיה הרבה יותר אופרטיבים ויעילים והכי חשוב, מרוצים הרבה יותר מהחיים שלנו!

מטען ראשון: כוס קפה בשקט, לבד.

אף מילה שאכתוב לא תוכל להסביר את סוד הקסם הטמון בכוס קפה חמה, לבד עם עצמך. השקט, המחשבות, הריח. הקפה הוא סמל שמכבד את הזמן שלי עם עצמי. את הכבוד שלי לשקט שלי, ללבד שלי.

הוא זמין, הוא נוח, הוא מעורר, הוא מנחם, מרגיע והוא חתיכת פינוק שאי אפשר להתעלם ממנו.

הקפה עוזר לנו ליישר את המחשבות, להתמלא באנרגיות, להתעורר, למלא את הגוף במרץ והשוס- מחקרים גילו כי כל עוד שותים אותו במינון הנכון, יש לו גם רפואיות שאינן מוטלות בספק- הוא מפחית דיכאון, מונע מחלות ניוון שרירים, סרטן ובעיות כבד. קיצר, קפה הוא מטען חובה! לפחות אחד ביום.

WhatsApp Image 2019-09-15 at 06.45.49 (4)

מטען שני: מקלחת.

אין שניה לה. היא מרעננת, מעירה, מפנקת, מקפיצה, מחדשת אותנו ואת האנרגיות שאיפשהו נעלמו. אם הייתי סוללה, ברור לי שמקלחת טובה היתה שוות ערך להקפצה של 60% בסוללה שלי. לצאת ממקלחת זה לגמרי כמו לצאת מטיפול עשרת אלפים לרכב. תשקיעו בעצמכם! סבון ריחני, שמפו טוב, מרכך איכותי, מגבת רכה ובושם- המתנה הכי מפנקת שאדם יכול לתת לעצמו ביום- ואין יותר זמינה ממנה! לא משנה מתי אבל החיים אחרי מקלחת נראים לגמרי אחרת!

מטען שלישי: שנ"צ.

כן כן אני יודעת, שנ"צ נשמעת הרבה פעמים כמו מילה גסה אבל שנת צהריים, גם אם היא למשך עשרים דקות יכולה לשפר פלאים את ההרגשה שלכם. אם הגוף שלכם עייף, זה הזמן לשים ראש ולנוח קצת. כשאדם עייף לא משנה מה הוא יעשה, לעולם הוא לא יהיה אופרטיבי ולא אפקטיבי ולכן עדיף לנוח עשרים דקות/ חצי שעה. ואז, אחרי שהגוף שלכם קיבל מנת הטענה, אתגרי היום יהפכו להרבה יותר פשוטים! פתאום, הכל יהיה קטן עליכם. לא צריך הרבה, רק לנוח. וכן, זה יכול להיות גם בחמש או בשש בערב, לא חובה בשתיים בצהריים. השינה מאפשרת לנו לכבד את הגוף שלנו, לתת לו אפשרות להטעין את עצמו ולקום בכוחות מחודשים.

מטען רביעי: פגישה עם חברה

בעיני, פגישה עם חבר טוב שוות ערך לשלוש שיחות שיחה אצל פסיכולוג! וכן, אין תחליף לשיחה טובה עם חבר או חברה. שיחה בה אפשר לפרוק ולהוציא הכל. לנקות את הנשמה מבלי שהוא ישפוט, יבקר אותך או ירוץ לספר לחבר'ה. אלו השיחות שהכי מנקות את הנפש והראש. אין שני לזה וזה לא עולה כסף!! לא סתם אגב אני אומרת שחברות טובה היא זכות- אז תעשו שתהיו ראויים לה. תשקיעו בחברויות שלכם, בקהילה שלכם, במקום אליו אתם שייכים- הרווח משותף ואין לו מחיר.

מטען חמישי: מוזיקה

המוזיקה מאירה ומעירה לנו את הנשמה, פותחת את הצ'אקרות, מרימה, משמחת את הלב ומרוממת כל נפש כבויה! כן כן, לפעמים כל מה שצריך זה לבחור שיר אהוב, להגביר חזק ולשיר/לרקוד אותו. מוזיקה היא מתנה וזכות בחיינו. התמורה שלה לנפש איננה מוסברת והיא לגמרי מצליחה להטעין אותנו. אם זה ברכב, אם זה בבית עם הילדים, אם זה רק אתם לבד, במשרד, או באזניות בטלפון, בריצה או בזמן קיפול כביסה. החיים ללא מוזיקה היו אפורים! תחבקו את המתנה הזאת ותגבירו חזק!!

מטען שישי: ים

הים, אווו הים. מרחיב את נפשנו, עצום ועצמתי. העוצמות שלו מצליחות להכנס אלינו לבפנים, לורידים, רק מלהסתכל עליו. אז מה יקרה אם נרגיש או נריח אותו??

לפעמים לא צריך כלום, רק לשבת מול הים, לנשום ולהביט בו. הים זורע בנו כל כך הרבה כח.

המים עושים לנו טוב על הנשמה ותאמינו או לא, אבל במאה ה18, כחלק מהתהליכי ריפוי, חולים היו נשלחים לים מספר פעמים בשבוע. מחקרים רבים ניסו להסביר מהם הסיבות לכך שהים מצליח לגרום לבני האדם לתחושה טובה כל כך אבל אף אחד מהם לא מצא תשובה ברורה. אבל היי, למי זה משנה??? העיקר שבישראל יש לנו ים- והרבה ממנו!! בקיץ, בסתיו, בחורף ובאביב- הוא כאן! עוצמתי וממלא!

WhatsApp Image 2019-09-15 at 06.47.06

מטען שביעי: ספורט / הליכה

ספורט הוא אחת מהמשימות הזמינות שרובנו המכריע מבטיח לעצמו להתחיל לעשות ובכל פעם ההחלטה דועכת ואנחנו בוחרים לוותר. זה מפתיע כיוון שספורט משפר לנו את איכות החיים בעוצמה אחרת! מספורט מתון יוצאים לנו רק דברים טובים!

חוץ מגוף מעוצב, רווחה נפשית וזמן איכות עם עצמכם, הספורט הוא אחד מנוגדי הדיכאון המשמעותיים ביותר!! הוא אחד ממשחררי הדופמין המשמעותיים ביותר- הכימיקל במוח המאפשר לנו לחוש אושר, הנאה, אופוריה, מרץ וריכוז- ותאמינו לי, שאתם רוצים הרבה ממנו בגוף שלכם!

לפני מספר שנים נערך מחקר פסיכיאטרי ובו הביאו לשתי קבוצות הסובלות מדכאון וחרדה הוראות- לאחת, כדורים נוגדי דכאון ולשניה, "מרשם" לביצוע ספורט שלוש פעמים בשבוע למשך חצי שעה בלבד. אחרי 16 שבועות בדקו את הממצאים וגילו כי רמת הדכאון והחרדה של המטופלים ירדה משמעותית- אפילו יותר מאלו שלקחו את הכדורים נוגדי הדכאון!

זהו! זה סופר מדעי!! הספורט הוא התקופה הטובה ביותר נגד דכאון!! אל תתווכחו עם זה, זה בדוק!

בטוחה מתוך מגוון רחב של אפשרויות תמצאו לכם מה אתם הכי אוהבים ולמה אתם הכי מתחברים- זומבה, פילאטיס, הליכה, חדר כושר, רכיבה על אופניים, שחייה ועוד- חייב להיות משהו אחד שדווקא כן יגרום לכם לקום מהכסא ולעשות!!

אז תעשו לעצמכם טובה ובלי תירוצים! רוצים חיים איכותיים ושמחים יותר?? מצאו לכם זמן לריטואל קבוע של ספורט!! פעמיים- שלוש בשבוע והרווחתם בגדול! ובלי תירוצים, גם אני עייפה וגם אני אמא עם מליון משימות- והפתרון שמצאתי, אני קמה בחמש בבוקר ועושה! אומרת, מתכוונת, עושה- זוכרים??? ולמי שצריך מוטיבציה, מוזמן להכנס לאינסטוש שלי, אני שם, בסטורי, כבר מחמש!!

מטען שמיני: חיבוק

כוחו של חיבוק מאדם שאנו אוהבים! באופן לא מפתיע בכלל לחיבוק יש כח מדהים. החיבוק, מעבר להורמונים שהוא מפריש לנו בגוף- הדופמין, הסרוטנין והאוקסיטוצין, שגורמים לנו לאינספור תחושות טובות של אושר, בטחון, רוגע ושלווה, הוא גם מאפשר לנו להרגיש אהובים ושייכים. החיבוק נותן לנו כוחות, אנרגיות, תחושת ריפוי ומוגנות. הוא אומר כל כך הרבה, בכל כך מעט. הוא משמעותי ומאפשר תקשורת אמיתית ואותנטית ללא מילים.

תחבקו את הילדים ובני הזוג שלכם- והרבה! זאת מתנה לחיים!

מטען תשיעי: אוכל מנחם

מה אפשר לכתוב על אוכל שאנחנו לא יודעים??

אי אפשר להסביר מה עושה צלחת של אוכל טוב וחם אחרי שעבר עלינו יום ארוך וקשה. אז לא חייבים עם ערך קלורי גבוה ואם דווקא כן, אז לא כל יום- אבל לארוחת פחמימות חמה יש השפעות מדהימות על התחושה שלנו. היא משפרת תחושות באופן מהיר. פנקו את עצמכם פעם בשבוע עם מנה מותרת- כי מעבר לבריאות הגוף, אסור לנו לשכוח את בריאות הנפש.

WhatsApp Image 2019-09-15 at 06.45.49

מטען עשירי: טראש עמוק

פה אני ממש נזהרת. אני יודעת שטלויזיה/ פייסבוק/ אינסטוש וכו שורפים לנו ים של זמן ובכל זאת, אנחנו חייבים אותם. מה לעשות?? הם מספקים לנו את האפשרות לברוח מסדר היום ומהשגרה המעיקה, הם גם עוזרים לנו לנקות את הראש ולא להפעיל יותר מדי את התאים במוח- בדיוק כמו שאני אוהבת. לכן, השימוש בהם הוא מבורך כל עוד הוא מבוקר. כלומר, אם החלטנו להכנס לפייסבוק או לראות סדרה- תגבילו את עצמכם מראש. אבל תגבילו ותעמדו במילה שלכם! ז"א, אם אני מרגישה צורך לנקות את הראש ובא לי להכנס לרשתות חברתיות, אגביל את עצמי ב15 דקות. כשאני מסיימת את ה15 דקות המוגדרות, אני חוזרת וממשיכה לבצע את ההתחייבויות שלי- ואפילו מבטיחה לעצמי "פרס". אם אסיים את המשימה שלי בתוך כחצי שעה, אתן לעצמי עוד רבע שעה של גלישה. אם אסיים לקפל את הכביסה, אראה עוד פרק בסדרה וכו'.

זהו, סיימתי להיום! האמת שאם תשבו רגע עם עצמכם ותרשמו מה עושה לכם טוב, תגלו עוד הרבה דברים קטנים שנמצאים לנו מתחת לאף, שהם זמינים וחינמיים ואנחנו פשוט לא עושים אותם.

הגיע הזמן שנשים את עצמנו בעדיפות ראשונה, הגיע הזמן שנרים את הסטנדרט של החיים שלנו, שנכניס ליום יום שלנו כיף ללא תחושות אשמה, שנבין שההשקעה בעצמנו היא השקעה בכל הסביבה שלנו- בזוגיות, בילדים, בקריירה.

שימו את עצמכם במרכז!!

ולמי שרוצה להגביר השנה אושר בחייה, למי שבא לה להשתתף בסדנה פרקטית וכייפית לכבוד השנה החדשה (כולל הכנת לוח חזון שנתי)- זה בדיוק הזמן להכנס לקישור ולשריין מקום לסדנה שלי ב25/9. כל הפרטים כאן

קישור לאינסטוש שלי

קישור לדף הפייסבוק שלי

אשמח לשמוע מכם! דברו איתי

WhatsApp Image 2019-09-15 at 06.45.49 (1)