שלושה דברים טובים מהשבוע

הכל התחיל בפייסבוק שלי לפני כמה שבועות. החלטתי להרחיב את זה גם לפוסט שבועי בבלוג.

הכל התחיל לפני כמה שבועות. שמעתי כבר הרבה פעמים שאנשים עושים כל מיני דברים כדי לעודד חשיבה חיובית, וכדי "להכריח" את המוח שלנו לחפש את הטוב ולהתמקד בו במקום ברע.
בכל שבוע יש דברים מעצבנים, רעים, פוגעים, מדכאים: רכבות מאחרות, אנשים נוהגים נורא, מקללים, חברים מעצבנים, אחרים לא רואים אותך או אפילו מתייחסים בצורה פוגענית.
למרות הכל, החלטתי שאני הולכת להקדיש כל שבת בערב למציאת שלושה דברים טובים מהשבוע החולף, ולהתמקדות בהם. התחלתי בפינה שבועית בשבת בערב בפייסבוק שלי: אני כותבת בקצרה (אבל ממש בקצרה! מי שעוד לא חבר שלי בפייסבוק – מוזמן ללחוץ על הפרופיל ולבקש חברות) שלושה דברים טובים, ומתייגת כך: #שלושה_דברים_טובים_מהשבוע.
זה מוכיח לי שאפשר תמיד למצוא גם את הדברים הטובים. שגם בשבוע בו קרו לי דברים רעים ומעצבנים, אפשרי למצוא שלושה טובים. וזה לא צריך להיות גדול. גם ספר טוב שקראתי, סרט יפה שראיתי, מאכל מרתק או קינוח חדש – ראויים להיכנס לפינה הזו. מחכה לכם, פעם בשבוע.

ראיון ברדיו

בראשון בצהריים התארחתי בתוכנית "מה שכרוך" ברדיו כאן. דיברתי על מפגש ויקינשים שלקחתי בו חלק, וסיפרתי על העשייה שלי בויקיפדיה ובכלל על ערכים בתחום הספרות, ערכים על גברים, נשים והקשר ביניהם. להאזנה ליחצו כאן (אני החל מ 15:20). הפאדיחה היחידה היא שכששאלו אותי איזה ערכים כתבתי על נשים סופרות קיבלתי בלקאאוט ולא זכרתי כמעט כלום. מוזמנים לעיין בערכים שכתבתי בלחיצה כאן.
Capture

אמנות במוז"א

כל שנה ביום ההולדת אני מבקרת בכמה תערוכות במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב, בשמו השני: מוז"א.
אני לא מפספסת את תערוכת "טבע עולמי, טבע מקומי", תערוכה אחת שהיא בעצם שתיים: תערוכת צילום הטבע הבינלאומית והמקומית. כל שנה מחדש אני נדהמת מאיכויות הצילום ומהטבע הפלאי שמקיף אותנו.
בנוסף אהבתי מאוד גם את התערוכות: הסנדלים  -אנתרופולוגיה של סגנון מקומי, הזכוכית והמפה – לקרוא בין הקווים.
אני שומרת על הזכויות ולא אעלה לכאן את כל מה שצילמתי, לכן תצטרכו להסתפק בקולאג' – או שתגיעו לשם בעצמכם.
IMG_20180718_124435-COLLAGE

סרט צרפתי ב"לב"

אני אוהבת קלנוע צרפתי, וכן – גם קומדיות צרפתיות (למרות שיש להן נטייה להיות מעט סקסיסטיות ומלאות בציצי ובתחת…).
בסרט "כל הדרך אלייך" לא הפסקנו לצחוק. השם שבחרו לסרט הזה בעברית לא משהו, הוא נשמע כמו עוד אחד מהסרטים שהיו פה בזמן האחרון והכילו את צירוף המילים "דרך" ו"אליך". השם באנגלית הרבה יותר מייצג אותו:  Rolling to You.

RollingtoYou1

הסיפור הוא סוג של קומדיית טעויות: ז'וסלן הוא איש עסקים מצליח, גבר נאה שמנהל חברה גדולה, עם בעיות אמינות ומשיכה לנשים, בעיקר כאלו שמבחינת גיל יכולות להיות הבנות שלו. יום אחד בנסיבות הזויות הוא פוגש בחורה צעירה ויפה, ומכאן ואילך סדרה של צירופי מקרים מובילה אותו להעמיד פנים שהוא נכה, והיא מחליטה להפגיש אותו עם אחותה, שגם היא (אבל באמת) נכה מרותקת לכסא גלגלים.
צפו בקדימון
[youtube dW6uRUU2dUc]