שלומי טהורי – 10 עובדות על קוקה קולה

שלומי טהורי – 10 עובדות על קוקה קולה

 שלומי טהורי. עובדות על קוקה קולה

כולם אוהבים קוקה קולה או כמעט כולם אוהבים את טעם החיים, מסביר שלומי טהורי, ומביא עובדות מעניינות שלא ידעתם על קוקה קולה.

 המשקה קוקה קולה שהומצא ב-1885 שותים כיום ברחבי העולם 9,600 איש בכל שנייה. 94% מאוכלוסיית העולם מכירה אותו . הנה כמה דברים שלא ידעם על המשקה השחור… מגיש צונן וקר, שלומי טהורי.

 1. משקה קוקה-קולה הומצא ב-1885 על-ידי רוקח בשם ג'ון פמברטון, כתרופה להקלה על כאבי ראש. המשקה נקרא על שם שניים ממרכיביו – עלה הקוקה ואגוז הקולה. מכירות המשקה באותה שנה הסתכמו ב-50 דולר, בעוד שהוצאות הפרסום האמירו ל-73.96 דולר.

2. ב-1892 רכש בחור בשם אסא קנדלר את הזכויות לייצור משקה קוקה-קולה. הוא שילם לג'ון פמברטון 1,200 דולר, ועד שנת 1914 צבר ממכירות המשקה יותר מ-50 מיליון דולר.

3. בתחילת שנות ה-60 כבר היו לקוקה-קולה יותר מ-65 מיליון נקודות מכירה ביותר מ-110 מדינות ברחבי העולם.

4. כיום נחשב קוקה-קולה למותג המוכר ביותר בעולם: 94% מאוכלוסיית העולם מכירים את השם.

5. בכל שנייה בכל יום נשתים ברחבי העולם כ-9,600 בקבוקים של משקאות קוקה-קולה השונים.

6. בקבוק הזכוכית של קוקה-קולה עוצב ב-1916 ומיד זכה למחמאות. צורת הבקבוק, מעבר להיותה צורת אשה, היא המצאה שלא תיאמן, התלהבה העיתונות.

7. הפחית האדומה נולדה בתחילת שנות ה-40 עבור החיילים האמריקנים בחזית. הם שתו יותר מ-5 מיליארד בקבוקים ופחיות קוקה-קולה במהלך המלחמה.

8. בתקופת מלחמת העולם השנייה שולבו חיילים וחיילות לובשי מדים בפרסומות של המשקה, תחת הסיסמה הפטריוטית הדביקה אם העם מתגייס, גם קוקה-קולה מתגייסת.

9. סוכנות החלל האמריקנית נאסא החליטה לצרף קוקה-קולה לתפריט האסטרונאוטים במעבורת החלל צ'לנג'ר. קוקה-קולה השקיעה רבע מיליון דולר בעיצוב מימייה מיוחדת הנצמדת לחליפת החלל של האסטרונאוטים.

10. הנוסחה הסודית של משקה קוקה-קולה המקורי נשמרת במרתפי בנק באטלנטה. רק שלושה אנשים בעולם יודעים כיום מהו המרכיב הסודי במשקה, והם מקפידים לטוס ולנסוע בנפרד, כאמצעי זהירות למקרה אסון.