"שלום, צפירה, סוריה"- קומדיה חדשה בתיאטרון הסמטה

אהבה, מלחמה וכסף ומה ביניהם… מי מהם ינצח?

URI_0020w
צילום: אורי רובינשטיין

צפירה יוצאת מהשירותים בבית הקפה בו היא ושלום יושבים ומודיעה לו שהיא עוזבת אותו.
מדוע? שלום לא מבין… הרי הוא הגבר המושלם… או כך לפחות הוא חושב…
צפירה, שעוד שלושה חודשים יולדת את ילדם, מחליטה ששלום בחור ממוצע ומשעמם מידי ומחליטה לצאת בחיפושים אחר vאבא המושלם.

צרפתי, שותפו של שלום בחברת הסטרטאפ וחברו הטוב, מחליט לעזור לשלום להחזיר לעצמו את צפירה ולו רק בשביל שיחזור לעבודה אותה הוא כבר זנח במשך שבועיים.
צרפתי מבין שצפירה מאסה בשלום ומחפש בחברו משהו שצפירה לא מכירה בשלום שאולי דרך הכרות מחודשת היא עשויה להתאהב בו מחדש. וכך עולה הרעיון ששלום יצא למלחמה….

המלחמה על אהבתה של צפירה הופכת להיות במהרה מלחמה אמיתית בסוריה.
במקביל, על רקע המלחמה הפורצת, צרפתי בניסיונו לעזור לחברו,הוא נופל שבי בקסמיה של צפירה ומתאהב אף הוא בה.

במי צפירה תבחר?

URI_0091w
צילום: אורי רובינשטיין

"שלום, צפירה, סוריה" הינה קומדיה חדשה מאת ובבימוי עדו סתר.עדו סתר, בן 34, הוא בוגר תואר ראשון בקולנוע ותואר שני בתיאטרון מאוניברסיטת תל אביב. כתב וביים את הקברט הסאטירי ״בימים האלה, בזמן הזה״, ביים את ״אפר אל אפר״ מאת הרולד פינטר ואת ״דון ז׳ואן ושיפל חברו״ מאת יעקב שבתאי, כתב את "אור-לי״ שהשתתפה בתיאטרונטו לילדים, ״חקירת שיניים״ שהשתתף בפסטיבל תיאטרון קצר ב״צוותא״.

ההצגה כולה מתרחשת על רקע המצב הביטחוני המעורער בארץ. המלחמה על הבית, הופכת במהרה למלחמה הפרטית של כל אחת מהדמויות. זוהי מלחמה על חייהם שלהם: צפירה מחפשת את הבעל המושלם שלא ישעמם אותה, צרפתי נלחם על כספו ועל אהבתו החדשה הראשונה ושלום נלחם הן על צפירה והן על המדינה (ייעודו החדש…).

שמות הדמויות בהצגה מעניין.הדמויות של שלום וצרפתי הן דבר והיפוכו. שלום, איננו רודף שלום, הוא הופך במהרה לאיש צבא. צרפתי, איננו צרפתי, למרות שהוא נוסע לצרפת ומחליט להשתכן בה עם צפירה.אך, לעומתן,צפירה, היא כמו צפירה, לובשת אדום ומכריזה על בואה.
שלום וצרפתי עוברים מהפך בחייהם: שלום הופך לאיש צבא, צרפתי הקמצן מנסה לעורר את אהבתה של צפירה, דווקא באמצעות ממונו.
אך, צפירה נשארת אותה צפירה, האישה באדום הכובשת את לבבות הגברים…

צפייה מהנה 🙂

XOXO

אחת שיודעת 😉

URI_0060w
צילום: אורי רובינשטיין

מחזה ובימוי: עדו סתר | עיצוב תפאורה ותלבושות: רות מילר |מוזיקה מקורית: אלעד אדר. עיצוב תאורה: אורי רובינשטיין |משתתפים: אלינור פוגל (צפירה), אוריה הירש (שלום), עזר קלמוביץ (צרפתי) |עוזרת במאי ומנהלת הצגה: כינר דר

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)