שלום כיתה א'

הרגע הגדול מגיע, תקופת הגן מסתיימת ועכשיו צריך לבחור עבורם את הטוב ביותר.
תקופת הרישום לבתי הספר עוררה בי כל כך הרבה שאלות ושחררה לחלל הבטן פרפרים בשלל צבעים, עמוסי שאלות.
אז איך בוחרים מסגרת?  איך באמת יודעים מה הטוב ביותר?
לשאלה הזאת, כך מסתבר אין תשובה חד משמעית. אז התחלתי לחפש, לשאול ולחקור  ובסוף המסע הקטן הזה ריכזתי  עבורכם את מיטב הטיפים וההמלצות:
"אין חכם כבעל נסיון"
צוות מנוסה ומיומן- חדרי המורים מורכבים ממורים ותיקים מאד וממורים שזה עתה סיימו הכשרה ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות, חפשו בית ספר שהאיזון בו ברור ושבראשו עומד אדם מיומן, מנוסה ובעיקר כזה שמכיר מספיק זמן את מערכת החינוך על כל אתגריה.
"הגודל לא קובע"
מס׳ התלמידים – הנטייה הראשונה של אנשים היא להסיק, כי בית ספר גדול הוא בית ספר טוב ומבוקש. חשוב לשים לב שהכמות לא באה על חשבון האיכות, גם במימד הפדגוגי וגם במימד החברתי. בית ספר עמוס תלמידים פירושו הפסקות עמוסות בילדים, כיתות גדולות וצפופות ושחיקה רבה יותר של צוות המורים.
"חבר מביא חבר"
המלצות – אי אפשר לערער על המלצה של חבר או מכר שמכיר את המערכת מבפנים. מצד שני, אך גם כאן חשוב לזכור שלא כל מה שמתאים לילד אחד מתאים לילד שלי! אז אחרי שקיבלתם המלצה, תתחילו לבדוק לעומק את הדברים ולבסס אותם על דוגמאות מובהקות ולא על ״שמועות״.
"עם הפנים לעתיד"
מורים מקצועיים – מקצועות מסוימים מלווים את הילדים מכיתה א' ועד שערי האקדמיה, בדקו את איכות ההוראה במקצועות הליבה בדגש על מקצוע האנגלית! החל מאיזו כיתה משובץ המקצוע במערכת? מהו ניסיון המורה בתחום? מהם הישגי בית הספר במקצוע זה?
"אין טוב ממראה עיניים"
בדיקה מוקדמת – אל תחכו לרגע האחרון ואל תניחו לקרבה של בית הספר לבית שלכם או להורים אחרים לעשות עבורכם את הבחירה! צאו מהבית, קבעו פגישות עם צוותי ההנהלה או הייעוץ של בתי הספר ולכו לראות בעצמכם!
בניגוד לגני הילדים (צעירים, טרום חובה, חובה) בהם שוהים הקטנים שנה או שנתיים לכל היותר, בבתי הספר מבלים הילדים 6 שנים לפחות מה שהופך את הבחירה במוסד החינוכי להרת גורל. ככל שהורה יהיה מעורב יותר בבחירת בית הספר לבנו ,יכיר  את החוזקות והחולשות של כל בית ספר, ידע לבדוק את הדברים החשובים ולשאול את השאלות הנכונות כך תהפוך בחירתו למוצלחת יותר.
אז צאו לדרך, ולכו להגיד שלום לכיתה א' כבר עכשיו.