שכירה או עצמאית, מתי תחליטי כבר?

הגיע רגע ההחלטה! או עצמאית או שכירה. וכשכבר קיבלתי אותה, הגיעה שיחת טלפון אחת שהפכה אותה

את חסרת אחריות צעק עלי הרופא במיון. הגעת לפה לבד? תתקשרי מיד לבעלך שיגיע לקחת אותך הביתה. לוקחת את התיק, את התרופות שגרמו לי לחיות על ענן במשך שבוע, ובעיקר את המחשבה שרק חצי השנה שקדמה לרגע הזה הביאה אותי למצב הזה. חצי שנה של שכירה ועצמאית, רגל אחת פה ורגל אחת שם. עבדתי בימים ובלילות. אני! שרק בגלל מחלות ילדים עלולה להעדר מהעבודה קיבלתי את הידיעה שמהיום ובמשך השבועיים הקרובים אני מרותקת למיטה. בעיצומו של משבר הגב שלי, קיבלתי הודעה ממכרה וותיקה, "העברתי את הטלפון שלך למישהי שמחפשת מובילת דעת קהל" אני? מובילה? מה לי ולקהל?

באותה חצי שנה משוגעת בה עבדתי גם וגם הבנתי שככה לא אצליח להמשיך לאורך זמן, הבנתי שמשבר הגב שלי הגיע כי הגוף והנפש לא עמדו יותר בעומס. לקח לי שבוע להתאושש מהשיחה עם הרופא ולהבין שהכדורים שנתן לי מתאימים לסוסים ולא לבני אדם ולסיים איתם גם אם לא אצליח להתגבר על הכאב, אני אסתדר הודעתי לכולם, אין צורך. החלטתי לקבל החלטה משמעותית! לחתוך מאחד הגם שלי. או העצמאות או השכירות! ככה לא אוכל להמשיך. ובטבלת היתרונות והחסרונות השכירה ניצחה, לגמרי! זהו.קיבלתי החלטה, משחררת באהבה אותי ואת משפחה מנגרת. IMG-20170816-WA0038 הגיע הרגע לקבל החלטה (צילום: הילה אייזינגר)

בדיוק ברגע בו קיבלתי את ההחלטה הגיעה שיחת הטלפון מאותו חיבור שעשתה המכרה הותיקה שלי. על הקו סמנכ"לית השיווק של רשת אייס! "מורן שלום, הציגה את עצמה "הייתי שמחה להיפגש ולדבר, לראות אם אפשר להתחבר, אבל אולי קודם תוכלי לקפוץ לסניף הקרוב אלייך וקצת להכיר אותנו?" עדיין בהלם עונה "בטח שאוכל, עכשיו אני קופצת, אתקשר אלייך משם". רגע חשבתי! איך אני קמה מהמיטה?! למה לא עניתי שבעוד שבוע אחזור לתפקוד?! למה אני אומרת "כן" על כל הזדמנות שבדרך?! ואני הרי בכלל כבר החלטתי ובחרתי בצד של העבודה הבטוחה אליה אקום בכל בוקר, אדפיס כרטיס ואמתין לפנסיה שלי. הייתם צריכים לראות אותי! קמה בזינוק מהמיטה, מתארגנת, מתאוששת, בדרכי לשם מדברת עם עצמי ואומרת "מורן, אל תפחדי! פשוט אל תפחדי יותר! מגיע לך, קחי את זה בשתי ידיים, בחיבוק גדול. אל תפחדי" בדרכי חזרה קיבלתי החלטה. הודעתי לאהוב שאני לוקחת חצי שנה ניסיון, "זה כל מה שאני צריכה" אמרתי בביטחון, כאילו יודעת שאין שום סיכוי שאוריד את הרגל מהגז, אפילו לא ליום אחד. הצלחתי לייצר לאייס את מה שכולנו ייחלנו, שלא רק כלי עבודה ניתן למצוא שם אלא גם סטייל והרבה ממנו. ידעתי שלמרות מילותיו של אותו רופא אני לגמרי לוקחת אחריות על חיי. מאז עברו כמעט שלוש שנים בהם הצלחתי לבדל את עצמי בעולם העיצוב, הרבה בזכותם ובעיקר בזכותי. היום אני כבר גם וגם וגם. אני מאמינה גדולה בעיצוב בר קיימא! עיצוב שמאפשר לכל בית להיראות טוב ובתקציבים שנכונים לו. מאות הלקוחות איתם יצאתי למסע משותף הבינו שאפשר גם אחרת.

מאז לקחתי חלק בכתבות שוות במגזיני עיצוב נחשבים, בפרוייקטים מדהימים ובשת"פ אחד יחיד ומיוחד שכבר שלוש שנים מזכיר לי שמאותו משבר צמח משהו מופלא. IMG-20170816-WA0062 (צילום: הילה אייזינגר)