שישי לוינסקי שמשי

לווינסקי כבר מזמן לא עוד רחוב לא מוכר, השוק חוזר מחדש לאופנה עם טעמים לא נגמרים, חניות מגניבות והבטחות לשישי שמשי מדהים.

IMG_4920

לפני החורף, שמגיע השישי, יציאה לסיור בשוק לווינסקי הופכת לחוויה קולינרית מדהימה. רגע לפני ש הופך להיות גשום וקר, מה שבאה לנו כל הסופ"ש זה רק להתחבא מתחת לשמיכה ולהתפיח בצק לעוגת שמרים מפנקת במיוחד עם המון אגוזים ושוקולדים קצוצים.

IMG_5649

 ריכזתי עבורכם מספר לווקישנים חובה, באזור שקצת נשכח בלב ליבה הקולינרי של העיר.

חובה להגיע לשוק בשעות הבוקר, אבל לא משנה כמה מוקדם תגיעו את הבורקס של אמא כבר תריחו. בלב רחוב לווינסקי פינת זבולן, את הבורקס של אמא אסור להפסיד הוא נמצא שם כבר עשרות שנים ואם לא הספיקה הטעימה של הבורקס גבינה וחובה ביצה תוכלו לקנות גם לבית ולאפות את זה בכל זמן.

IMG_5645

 התחנה השנייה היא כמובן שמה השני של לווינסקי הוא מעדניית יום טוב, שהתחילה בתור חנות קטנה וכעת חולשת על מספר חניות שכל אחת חוויה קולינרית בפני עצמה. אך בסוף קשה שלא לחזור למקור שקיים שם משנת 1947. ברגע שמגיעים כבר מתאהבים ופשוט זורמים אל תבואו עם סנדוויץ' מובנה  פשוט תגידו ליומי שיכין את מה שהוא היום אוהב.

 לאחר מכן לא נפסח על הדוכן גזוז שרק לא מזמן הגיע וכבר מפציע ואין אחד שלא יושב על האוטו ומצטלם עם כוס גדולה צבעונית ומדליקה.

IMG_4326

 אתם לקראת הסוף מקום כבר אין אבל לפחות עייפים אך מרוצים. מזל שמתוק אין אחד שלא חייב. ולווינסקי יודע לייצר גם משהו ייחודי, וזה לא אחר ממאפיה מתוקה קטנה ומקסימה בשם Sweet Box. מקום ששם את ארצות הברית על המפה של תל אביב, צבעונית, נועזת, מושחתת ומתוקה. במיוחד עם מגוון בראונזים בלתי נגמרים, סינבונים מטורפים ואיך לא במידה ואתם באים ביום שישי גם יחכה לכם בזמן הקרוב ספיישל סופש של קראק פאי מושלם.

IMG_4906

 אין ספק שלווינסקי לא קיבל סתם את ההכרה הבין לאומית בהכרזה של בין השווקים הטובים בעולם על פי המגזין האמריקאי "Conde Nast Traveler“.

הגעה לשוק מדהימה וכיפית כל פעם מחדש. עוד מקומות חדשים שצצים עוד טעמים שמתגלים.