שישי ושבת של קסם – סדנת אומנות המשיכה והחיבור

כמה פעמים הרגשת שאת הולכת ומתרחקת מהאישה שבך, מהנערה מלאת החיות והשובבה שכבשה את הפסגות הגבוהות ביותר ללא מאמץ? האם הרגשת שאת הולכת ומתרחקת מהסובבים אותך, אם זה בן זוגך, חברותיך או אפילו מהאנשים העובדים איתך? האם הרגשת שאת שוכחת איך להיות האישה שמושכת וממגנטת אליה גברים ונשים?
הן אם את רווקה ומחפשת זוגיות, הן אם את רוצה חיבור מחדש עם בן זוגך או אם את מחפשת את היכולת להצליח בסביבת העסקים, אם ענית על כן לפחות על אחת מהשאלות, הפוסט הזה הוא בשבילך 🙂

בחורה עם מחשב נייד

20160311_084237~2

שישי של קסם והפעם סופשבוע שלם… סופשבוע שלם עם נשים מקסימות ,מדהימות ומעוררות השראה.
בהמשך ליום האישה ולאירועים סביב יום זה, מה יותר מפנק את מהותנו הנשית מסדנא בת יומיים שלמים, המקדשת ומהללת את נשיותנו?

בלופט משגע בלב תל אביב התכנסנו לנו מספר נשים , כל אחת ואחת שונה מהשנייה, אבל לכולנו מכנה משותף- היותנו נשים שאוהבות את נשיותנו ורוצות להעצימה.

20160311_083915~2

בעולם הגברי שבו אנו חיות, הנערה השובבה והנשית שבנו, שהיתה בנו, הולכת ומתחספסת. היא הופכת להיות חלק מהמרוץ האינסופי שלנו. אנחנו לומדות להיות כוחניות יותר, אגרסיביות יותר, דוחפות יותר ומאבדות את נשיותנו בדרך. אנחנו רוצות להצליח ולצלוח את החיים, וכך אנו מאמינות שנשיג זאת, על ידי אימוץ יותר ויותר דפוסי התנהגות האופיינים לגברים.
בעסקים כיום נשים רבות מובילות בעמדות מפתח ממקום אגרסיבי ולא מתוך נשיות אסרטיבית.
אנחנו שוכחות את הרכות הטבעית שטמונה בנו, את יכולת ההכלה שבנו, את יכולת הנתינה שלנו מעצם היותנו והוויתינו כנשים.
לפעמים גם אני שוכחת, שלמרות המרוץ והמהירות בה אנו חיים, יש את המקום הזה, שבו זה בסדר לעצור לרגע ולנשום, לחייך, להקשיב לסביבה ולהכיל אותה. לתת לעצמי פשוט להיות אישה.

עודף המידע והמשימות סביבנו, לא מאפשר לנו לעצור לרגע, לקבל והכיל, קודם כל את עצמנו ואחר כך את סביבתנו. למרות שהטכנולוגיה מאפשרת לנו לתקשר יותר ועם אנשים רבים יותר, היא גורמת לנו להתחבר פחות. היא מפחיתה את החיבור האמיתי שלנו לאחרים ויוצרת בנו חסמים. הטכנולוגיה בעצם הופכת להיות האויב של הקסם האישי החברתי הטמון בכל אחד ואחת מאיתנו.
כמה פעמים קרה לכן, שישבתן בארוחת ערב עם הבן זוג, כשכל אחד מכם שקוע בטלפון הנייד שלו, במקום לשבת ולהקשיב האחד לשני או סתם להיות שם נוכחים?
אני מודה, שגם אני חוטאת בזה לפעמים…
לפעמים אנחנו שומרות על "קשרים" עם אנשים דרך התבוננות בתמונות שהם ואנחנו מעלים לפייס ומתכתבים בהודעות, במקום לנהל את השיחה הנעימה הזו שמחברת אותנו באמת.
קשה לומר שמי שמכיר אותי דרך המדיות האלו, באמת מכיר אותי…ואת מי שאני יכולה להיות.

דרך סדנא ייחודית זו, בקצב הרומבה הקובנית האקזוטית, תחזרי בזמן ותצאי למסע קסום בקובה. תתחברי לגופך ונפשך, תלמדי לעמוד וללכת בזקיפות קומה אלגנטית ומושכת ,להתחבר ולהוציא את האישה שבך. האישה שחשבת שאיבדת, אבל היא בעצם שם ותמיד הייתה שם, רק חיכתה לך שתוציאי אותה החוצה לעצמך ולעולם.
גם אני חשבתי שהיא הלכה עם הגיל אבל מצאתי את הנערה ההיא, שרק חיכתה לי כל הזמן…והיא פשוט הצליחה לגעת בי בחזרה 🙂

Chen%20Lizra%20By%20Kfir%20Ziv%20%20(21%20of%2034) 2
צילום:כפיר זיו

הסדנא בעצם מאפשרת לנשים הזדמנות להתחבר מחדש לאנרגיה הנשית הטבעית להן, לשחרר את הקסם שטמון בכל אחת מאיתנו שגורם לנו להרגיש נפלא, ולהפוך את האינטיליגנציה הרגשית הזו לכוח השפעה בחיי היומיום ובחיים העסקיים.

במהלך הסדנא והסופשבוע עברנו תהליך של חיבור לטבע האמיתי שלנו כנשים המלווה באנרגיה נעימה ורכה, אך יחד עם זאת עוצמתית ובעלת חיבור אנושי עמוק יותר. למדנו לא לפחד מהפגיעות שלנו, לעצור לרגע ולנשום ולאפשר לעצמנו את כל מה שאנחנו חוסמות במודע או שלא במודע. כי יש דרך אחרת…  דרך שבה את מושכת ולא דוחפת, דרך שבה את עצמך כאישה ….

DSC00842 2

הסופשבוע מורכב מסדנאות קטנות יותר כשכל סדנה מתמקדת ביכולת חשובה אחרת, וביחד כולן הן מרכיבות תהליך פנימי עמוק.ועכשיו אתן בטח סקרניות ורוצות לדעת עוד.

אז מה למדנו?

את מה שלמדנו קשה להסביר ולתאר במילים, זה משהו שצריך לחוות בעצמנו.אני יכולה לומר לכן, שלקחתי איתי לא מעט כלים לשיפור ולהעצמה. הדברים שנלמדו ונחוו מתעכלים בתוכי ונבנים עם הזמן.
על קצה המזלג אפרט את עיקרי הדברים, אבל תצטרכו לאכול את הארוחה השלמה כדי להרגיש בעצמכן… 😉

בסדנה למדנו על:
• פגיעות ואמון- פגיעות היא אחד הדברים החשובים בחיבור. במערכות יחסים על מנת שיהיו אמיתיות נצטרך לחשוף את הפחדים שלנו. באופן מפתיע אולי, דווקא כשנראה את פגיעותנו נהפוך לעוצמתיים יותר. הצד הפגיע של האדם הוא פעמים רבות, הצד שאנו מתאהבים בו.
האמון מתחיל באותנטיות שלנו. האמון הוא הערוץ להשפעה, הוא המדיום שדרכו רעיונות עוברים. אם הם לא סומכים עלינו, הרעיונות שלנו פשוט יתפוגגו.
קסם חברתי ושעשוע מנטרלים התנגדויות ומובילים ליותר אמון, ואז אנחנו יכולים להשפיע על ההחלטות שלהם.

• הגוף ככלי למודעות עצמית- שפת הגוף שלנו משפיעה על הסובבים אותנו, לפעמים אפילו באופן לא מודע. הגוף שלנו הוא המראה לנפשנו. כשאנחנו לחוצים הגוף מתקשה, לעומת זאת כשאנחנו מאוהבים הגוף משתחרר. אולי לא חשבנו על זה, אבל הדרך בה אנו זזים, זו הדרך שבה אנו חיים את חיינו.

• שחרור הגאווה והביטחון העצמי- גאווה טהורה, ללא אגו והשוואתנו לאחר, אינה דבר טוב או רע, אלא תחושה שאנו מרגישים טוב לגבי עצמנו או משהו שעשינו. כשנאפשר לעצמנו לשחרר מתוכנו את תחושת הגאווה הטהורה, הביטחון העצמי שלנו מוקרן מתוכנו ומאפשר לנו עוצמה.

• סברוסורה ואהבה עצמית- הסברוסורה הטמונה בכל אישה, היא החושניות שצריך לשחרר כדי ליצור בגוף תחושת קסם המלווה בריגוש, בשמחה ובאהבת העצמי והאחר. הסברוסורה מתבססת על אהבה עצמית בריאה, מחברת אותנו לאנרגיה הנשית הטבעית הנינוחה ומלמדת אותנו איך להשיג את מה שאנחנו רוצות על ידי משיכה במקום דחיפה.

• רומבה כמטפורה לאטרקטיביות- באמצעות התנסות בריקוד הרומבה האפרו- קובנית , לומדים לחוות את המקום הרגשי של המשיכה אלינו הגורם לצד השני לרצות עוד. הכייף של המוזיקה והריקוד משחרר אותנו למקומות קסומים של משחקיות , שובבות וחושניות מטריפה.

• שפה שמייצרת עניין וחיבור- לא סתם נאמר שחיים ומוות ביד הלשון. לא תמיד אנחנו מודעים לכך, שמה שאנו בוחרים לומר לצד השני משפיע עליו.יש דרך שסוגרת דיאלוג ויש דרך הפותחת אותו לאפשרויות.

• חיפוש הדרך המשותפת – יש שני סוגי חיבורים שאנחנו יוצרים: נשכחים ובלתי נשכחים.כשאנחנו נעניק לצד השני ללא תנאי, נהפוך להיות בלתי נשכחים. נתינה מסוג זה חשובה מאוד בבניית מערכות יחסים ארוכות טווח הן בעולמנו האישי והן העסקי ומייצרת עבורנו כוח השפעה.

DSC00812 2

וכמובן קצת על המנחה בעלת הקסם הכובש שלנו….

חן ליזרע היא יזמית, מרצה בארגון טד העולמי, מנחת סמינרים, מאמנת אישית, סופרת רב מכר ורקדנית. היא אף, מובילה ומארגנת טיולי בוטיק ייחודיים לקובה משנת 2008.
חן עצמה עברה מסע אישי ועוצמתי, בו תחושת השחיקה הביאה אותה ליצירת שינויים בחייה. היא מביאה ללקוחותיה את קסמה האישי ואת היופי של קובה.
בשנים האחרונות חן פיתחה את מתודת שלושת הסיז לאטרקטיביות אישית ועסקית, שמובילה לכוח השפעה ולטרנספורמציה עמוקה. הסדנאות שהיא מעבירה הם שילוב של ידע שנצבר במשך כמה עשורים בעסקים, משחקיות, עבודת גוף, מנהיגות, אימון, במטרה ליצור שינוי פרדיגמה מעמיק.
חן מאמנת גברים, נשים וזוגות בתחום אומנות המשיכה והחיבור על פי המתודה הייחודית שאותה פיתחה. ניתן להזמין את חן להרצות, להעביר סדנאות באירגונים ועבור חוגי בית. כמו כן, יש שיעורי ריקוד קובני אישיים לגברים ונשים, ולקבוצות פרטיות.

Chen%20Lizra%20By%20Kfir%20Ziv%20%20(10%20of%2034) 2
צילום:כפיר זיו

לפרטים נוספים על הסדנא ועל חן ,אתן מוזמנות להיכנס לאתר של חן: http://www.cubail.com/

אני עדיין מפנימה ומעכלת את מה שעברתי ובצעדים שונים מיישמת ומקבלת שינויים שנוצרים בתוכי. לקחתי איתי מתנות קטנות לחיים, שמקווה להמשיך ולתת אותן לכן קוראות יקרות ולסובבים אותי.

נשים יקרות, אל תשכחו את מי שהייתן ומי אתן יכולות להיות…תנו לאישה שבכם מקום!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)