שירי טירוף האהבה

הוזמנתי למופע החדש בניצוחו וניהולו של גיל שוחט. קראו מה חשבתי על שירי האהבה

בחורה עם מחשב נייד

שירי טירוף האהבה הוא מופע חדש ומרגש, בו היה לי העונג לצפות בהיכל התרבות.

קצת על המופע

מדובר בשיתוף פעולה חדש ומיוחד של היכל התרבות תל אביב עם המנצח והמלחין גיל שוחט. מופע שירי טירוף האהבה הוא המופע השני מתוך שלושה, בטרילוגיה +.  טרילוגיה זו היא סדרה ייחודית בת שלושה פרקים בעלי מכנה משותף, בשלושה נושאים שונים: הקולנוע, האהבה והעולם התנכי. המופע מגוון מבחינה מוזיקלית, ומשלב בין עולמות מוזיקליים שונים: המוסיקה הקלאסית, הג'אז והפופ, ועולם השירה האופראית. מאחר ומדובר בשילוב סגנונות, המופע פונה לקהל החובב מוסיקה מגוונת, וכל אחד כמעט יכול למצוא למה הוא מתחבר כאן.
בין היצירות והמלחינים במופע: חביבי, בליבך, ברית עולם, לקחת את ידי, מרוב אהבה, הנה הנה, אריות האהבה מאת ורדי, פוצ'יני, אופנבך ועוד.
7167fb38-fc67-4394-b48e-6524eecc5484

סימפונט רעננה

קצת על האמנים

במופע לקחו חלק אמנים צעירים ופחות מוכרים לצד אלו עליהם גדלנו. כולם בניצוחו של גיל שוחט ובליווי תזמורת סימפונית, חלקם בשירים שלהם וחלקם בביצועים לשירים של אחרים:
מתי כספי
רד אורבך
יסמין לוי
מירה עווד
הדר עטרי
אהבתי במיוחד את מתי כספי, בביצועים נהדרים לשירים מוכרים שלו. לא ראיתי אותו שנים על הבמה, ובאמת אפשר לומר שקולו המיוחד משתבח עם השנים.
את הדר עטרי לא הכרתי. היא ריגשה את המוני החוגגים בביצוע שלה להמנון הלאומי ביום העצמאות האחרון, ומסתבר שהיא, כמו שאפשר להבין משמה, נצר למשפחת עטרי המפורסמת. היא זמרת אופרה מוכשרת שמפתיעה במנעד הקולי שלה ובעוצמות שהיא מביאה לבמה.
גם שאר המשתתפים היו מצויינים, כל אחד בשירים שנראה שהותאמו בקפידה במיוחד עבורו.
20160513_145546

יסמין לוי שרה לדינו

מה חשבתי על המופע

אהבתי מאוד את המופע. אני גדלתי על השירים של מתי כספי, ואהבתי את הביצועים המרגשים שלו עם הפסנתר, לבדו או בליווי התזמורת הסימפונית לקטעים. שילוב הסגנונות השונים עד מאוד מרענן ונותן גיוון לא צפוי: שיר של פיירוז בביצוע מדהים ומהפנט של מירה עווד, ומיד לאחר מכן שיר מרגש שכתב יענקלה רוטבליט לאשתו בעת שחזרה בתשובה בביצוע מרגש של מתי כספי על הפסנתר. אני ממליצה בחום.  מדובר במופע ארוך – כשעתיים וחצי (כולל הפסקה). יש להיארך מראש.
אני כאמור צפיתי במופע השני מתוך הסדרה, ולכם יש עדיין הזדמנות לראות את המופע השלישי והאחרון (בינתיים) בסידרה: שירת התנ"ך. המופע יתקיים ביום חמישי, 16.6.16, בשעה 21:00. במופע שירת התנ"ך יהיה מפגש מיוחד בין ספר הספרים והמוסיקה הקלאסית בראי המוסיקה היהודית המסורתית. צפויים להתארח: אחינועם ניני, דויד ד'אור, מארק אליהו, סבטלנה סנדלר, מקהלת בת קול, סימפונט רעננה.  לרכישת כרטיסים: זאפה 9080*, או ליחצו כאן למעבר לרכישה באתר ZAPPA.
439e9cc8-f2c5-4684-bebf-edb528de448f