מי מרים לי לוולה?

לחלום חלומות כשאתה ילד, זה די פשוט. איכשהוא יוצא שככל שאנחנו מתבגרים, זה הופך להיות קצת מורכב. "מה החלום שלך?" שאלו אותי, ואחרי שחשבתי וחשבתי פשוט הפסקתי לחשוב והתחלתי להרגיש מה באמת הייתי רוצה

צילום: פרטי

אם הייתם אומרים לי בתור ילדה שאני אתחרה באופני כביש, הייתי אומרת לכם שהתבלבלתם לגמרי. אם הייתם אומרים לי שאני אשב ביציע של משחקי כדורגל אקפוץ ואצעק בהתלהבות:"קדימהההה!", הייתי מתפוצצת לכם מצחוק בפרצוף. איכשהוא, שני הדברים קרו בסוף.

גדלתי כשונאת ספורט מושבעת עם אבא "חולה" ספורט ורואה כל סוג של תחרות או משחק (רק בטלויזיה). אני זוכרת את ימי שישי בצהריים, כשאני שומעת קולות של שידור טלויזיה באיכות לא משהו, ולא מבינה מה הקטע שלו עם המשחק הזה (כיום אני יודעת שאלו היו שידורים של הליגה לאומית בכדורגל). הוא אף פעם לא אהד קבוצה מסויימת, לא אהב ספורט מסויים אם כי אפשר לומר שהכדור והדשא הירוק היו חביבים עליו ביותר.

צילום: פרטי
צילום: פרטי

חלפו השנים, והתגלגלתי לרכיבות אופניים, ובסופו של דבר אפילו התחריתי באופני כביש. בתחום המקצועי הפכתי לדיאטנית ספורט וזאת העונה השלישית שאני דיאטנית במחלקת הנוער של מכבי פ"ת בכדורגל, דיאטנית במחלקת הנוער של בני הרצליה ושל עוד ספורטאים מקצועיים בענפי ספורט שונים: שחיה, אקרובטיקה, התעמלות אומנותית, טניס ואפילו רוגבי. you name it.  לא פעם אני חושבת על אבא שלי שכבר לא בחיים ואיך הוא היה מבסוט מהקטע: הבת שלי תזונאית של ספורטאים!

בעוונותיי, אפילו התאהבתי בעולם הזה של הספורט המקצועי: אוהבת את האנשים ואת עבודת הצוות, מתרגשת לראות את הספורטאים שגדלים למולי, מאתגרת את עצמי לחשוב יצירתית איך להנחיל את הידע אצל השחקנים, ודואגת שהתזונה שלהם תהיה לא פחות ממצויינת גם בתחרויות ומשחקים בחו"ל. אני מקבלת סיפוק גדול כשאני רואה איך הספורטאים והספורטאיות כמהים לעוד מידע, שואלים שאלות, משפרים את היכולות שלהם, מתעניינים ומיישמים יחד עם הצוות את ההמלצות שלי. יש יותר טוב מזה?

צילום: אלבום פרטי
צילום: אלבום פרטי

מה זה אומר להיות דיאטנית בקבוצת ספורט?

  • זה קודם כל אומר להתוות את הדרך במועדון, לגרום לכך שכולם ידברו בשפה אחידה בנושא התזונה – החל ממה לאכול לפני אימון וכלה במהי ההתייחסות לגבי תוספי תזונה.
  • לחנך ספורטאים צעירים לתזונה בריאה קודם כל: איך להתנהל נכון לפני ואחרי אימון ופשוט "לזרוע" את הזרעים כדי שיהיו בני נוער בריאים קודם כל ושחקנים מקצועיים בעתיד.
  • ככל שעולים בגילאים, העבודה שלי נעשית יותר ממוקדת לשיפור הביצועים הספורטיביים: מדידות תקופתיות, אבחון בדיקות דם, בניית תוכניות תזונה אישיות  לפי מטרה והדרכות לקראת תחרויות ומשחקים חשובים. הכל לצד הדאגה הראשונית לבריאות השחקנים, לגדילה והתפתחות תקינים ולמניעת חסרים תזונתיים.
צילום: אלבום פרטי
צילום: אלבום פרטי

אז מה אני רוצה מכם? 

החלום שלי הוא להתמקצע כמה שניתן בתחום הספורט המקצועי ולעבוד עם יותר קבוצות מקצועיות ולכן אני שואפת להתלוות במשך שבוע לקבוצת ספורט מקצועית בחו"ל בתחום האופניים או הכדורגל. קבוצה כזו שיש לה מערך רפואי ותזונתי מתקדם, שאוכל לראות איך קורים שם הדברים, מהן דרכי העבודה, המכשור – הכל. משם אני שואפת לקחת את הלמידות שלי ולהביא אותן לעוד ספורטאים, ספורטאיות וקבוצות בארץ כדי לתרום את חלקי לשיפור היכולות שלהם.

הספורט בארץ התפתח מאוד בשנים האחרונות ואני יכולה להעיד על כך ממחלקות הנוער בהן אני עובדת. אבל כמו הרבה דברים בספורט בארץ, אין מה לעשות ואנחנו עדיין מדינה קטנה. המודלים שלנו לעבודה בספורט מגיעים מחו"ל: המחקרים נערכים שם, התקציבים גדולים יותר וההזדמנויות שם קרובות יותר. אני מאמינה גדולה בלמידה ממחקרים, אבל מאמינה בשילוב של למידה מעבודת שטח כי שם רואים איך המחקרים קורמים עור וגידים והופכים לתכ'לס.

כשאני חושבת על אנשים שיכולים לעזור לי להגשים את החלום שלי, עולים לי הרבה שמות בראש. אחד מהם הוא סילבן אדמס Sylvan Adams, שאחראי להקמת קבוצת הרכיבה הבינלאומית הראשונה בארץ (Israel Cycling Academy) והביא את מירוץ הג'ירו דה איטליה לישראל בפעם הראשונה. האחרים הם ערוץ הספורט שיכול לעשות את כל החיבורים שצריך כדי להגיע לאן שצריך בעזרת עוד הרבה אנשים טובים שאני עובדת איתם בתחום הכדורגל בארץ.  אז קדימה, מי עוזר/ת לי להגיע רחוק?

מוזמנים לאתר שלי, לעמוד הפייסבוק או פשוט להתקשר 052-5507990