שירותי ניקיון לעסק – המצאה של סדר וניקיון

בחורה עם מחשב נייד

אם בעבר ניקיונות בוצעו על ידי עקרות בית או עוזרות, כיום נפוץ יותר להשתמש בשירותי ניקיון, הן בבתים פרטיים והן בבתי עסק. שירותי ניקיון לרוב ניתנים באופן מסודר, לעיתים על ידי חברה המנהלת שירותי הניקיון.

שירות ניקיון יכול לבוא לעזר למשרדים גדולים כקטנים, כאשר לרוב, מדובר בשירותים המגיעים בשעות אחר הצהריים, לאחר שמרבית עובדי החברה הולכים לביתם. שירותי הניקיון ידאגו לנקות המטבחון או הקפיטריה, חדרי השירותים, העמדות, המשרדים, הרצפה וכן השטיחים.

במידה ומדובר בחברה מעט גדולה יותר, לרוב יהיו בה שירותי ניקיון לאורך כל היום, כאשר המשמרות יתחלפו בדרך כלל בשעות אחר הצהריים, שכן משרדים אלו פתוחים בדרך כלל עד לשעות הערב המאוחרות, ועובדים רבים נותרים בה עד מאוחר, כמו למשל בחברות ההייטק השונות.

בנוסף, שירותי ניקיון מגיעים גם לבתים הפרטיים. בין אם מדובר בשירות קבוע על ידי עובד קבוע המגיע לבית פרטי על בסיס שבועי או אחת לשבועיים בימים מסויימים שנקבעו מראש, ובין אם מדובר בשירות חד פעמי, עקב מעבר דירה, שיפוץ או אף חג הפסח.

שירותי הניקיון מתחלקים למספר תחומים, כאשר הלקוח בוחר השירותים המתאימים לו: אם מדובר על ניקיון שבועי, וודאי יבקש שטיפת הבית, ניקוי חדרי האמבטיות והשירותים וכן הורדת האבק. במידה ומדובר בניקיון חד פעמי, ייתכן ויבקש להוסיף שירותים כמו שאיבת וניקוי יסודי של השטיחים, הורדת כתמים ישנים שלא מצליח להסירם באמצעות החומרים הביתיים שלו, פוליש לרצפות וכן ניקיון, סידור וארגון הארונות.

עלויות שירותי הניקיון הם לרוב בהתאם לסוג השירות שניתן: אם מדובר במשרד, כנראה שהתשלום יחול באופן חודשי. במידה ומדובר בבית פרטי, ייתכן ויחול התשלום באופן שבועי, אם מדובר במתן שירות קבוע, או ישר לאחר סיום הניקיון במידה ומדובר בפעולה חד פעמית.

כמו כן, ישפיע על התשלום סוג השירותים שיבקש הלקוח. במידה ומדובר בשטיפה בסיסית ורגילה של הבית, התשלום יעמוד על סכום מסויים כאשר אם יבחר הלקוח להוסיף שירותים נוספים כמו למשל פוליש או סידור ארונות שדורש יותר אנשי צוות,  התשלום יהיה שונה