שיעור בפיזיקה רוחנית

כשהגעתי לסדנת למשוך בחוטים של פריידי מרגלית וראיתי אותה יושבת על במה מוגבהת עם גלביה לבנה מתנועעת קדימה ואחורה בעיניים עצומות, נכנסתי למקום המאוד ציני ומתנגד שלי ושאלתי את עצמי אם יש את זה ביותר גורו שיק, רק כדי לגלות שבעצם זכיתי בכלי עבודה מעולה במחיר שווה לכל כיס

יש לי יחס אמביוולנטי לרוחניות. מצד אחד יודעת שיש משהו גדול מאיתנו, משוכנעת שקארמה היא דבר שקורה, מאמינה בהתבוננות פנימית מתוך מודעות, בהתחברות לטבע ולפשטות, במדיטציה ככלי עם ערך ובכתיבה כמנוף להתפתחות אישית משנה חיים.

מצד שני, מתחילה להתגרד בכל הגוף ומחפשת שקיות הקאה בנרות כשמשתמשים במילים כמו קסום ומואר וגם לא יודעת להכיל את המילה הכלה בלי להתעצבן.

ב20 השנים האחרונות הייתי באינספור סדנאות רוחניות כאלה ואחרות. מחלקן לקחתי הרבה, מאחרות לקחתי מעט והיו גם כאלה שהיו לא פחות מהזיה, כמו הפעם ההיא שישבתי שלוש שעות בsweat lodge מטר על מטר באיזה חור במרכז השרון והזעתי כמו סוס כשסביבי דיברו באקסטזה על אמא אדמה ואני רק רציתי לאשפז את עצמי מרצון. בכל תהליך שעברתי הנחו אותי ארבעה כללי ברזל: אין אמת מוחלטת, אקח רק את מה שנכון לי, המחיר צריך להיות סביר והכלי צריך לשרת אותי, לא אני את הכלי.

 הווריד העצבני יוצא לי מאנשים שמנצלים המונים מחפשי דרך, בהם אנשים בעתות מצוקה וחולשה, ומתפרנסים מאסופה של מנטרות ונאומים בשנקל. האנשים האלה, שקוראים לעצמם גורו, משולים בעיני לפושעים נגד האנושות עם תעודת כשרות. לכן כשהגעתי לסדנת למשוך בחוטים של פריידי מרגלית וראיתי אותה יושבת על במה מוגבהת עם גלביה לבנה מתנועעת קדימה ואחורה בעיניים עצומות, נכנסתי למקום המאוד ציני ומתנגד שלי ושאלתי את עצמי אם יש את זה ביותר גורו שיק.

פריידי מרגלית
פריידי מרגלית

אלא שהפעם התבדיתי ובגדול, כי למדתי מפריידי כלי סופר שימושי, שלא מצריך ידע קודם ולא דורש אף מילה קסומה, מוארת או מכילה. נהפוך הוא: מדובר במודל שמושתת על תורת הקוואנטים שיש מאחוריו היגיון רב, והשוס – את הכלי הזה אפשר ליישם לבד, בבית, בלי מנטורים או מאמנים או מנטרות או נאומים של גורואים בשנקל.

בבסיס המודל נמצא משולש שווה שוקיים שזוויותיו מסמלות שלוש נקודות מרכזיות בחיי אדם: א. המצב הרצוי ב. המצב המצוי ג. הפער בין הרצוי למצוי. שלב ראשון בתהליך מורכב מפירוק המצב המצוי לגורמים והרכבתו מחדש, כדי להגיע למקור הפער שבין הרצוי למצוי. מדובר בניתוח אינטואיטיבי מצד אחד ומאוד לוגי מצד שני. סוג של פיזיקה מודרנית שמשלבת בין שתי אונות המוח – זו של הרגש וזו של ההיגיון.

אחרי שמזהים את מקור הפער, מתחיל תהליך של השלמה לגבי אותו גורם מעכב שיש לוותר עליו כדי להתקדם אל עבר המצוי. משוויתרנו עליו, ניתן להיכנס למרחב ספיראלי של אינספור אפשרויות ולמשוך באותו חוט הרצוי לנו בחיינו.

1635944_orig

אם אספר לכם הכל עכשיו זה רק יקלקל לכם את חוויית הגילוי הראשוני. אכתוב רק שמבחינתי, הכלי שלמדתי בסדנה אחת שווה הרבה יותר מעשרות אלפי השקלים שהשארתי על ספותיהם של מספר לא מבוטל של פסיכולוגים במרוצת חיי. חשוב מכל, הוא מאפשר לכל אדם לשפר את איכות חייו באופן עצמאי, במחיר שווה לכל כיס ובלי להיות תלוי בחסדיו או מנטרותיו של גורו כזה או אחר. סוג של תנועה חדשה לרוחניות חברתית בלתי תלויה, מפתיעה ומרעננת.

 לאתר מרחב מודעות.

[youtube pl3vxEudif8 nolink]