שיעור ביצירת באז

בחורה עם מחשב נייד

זה לא סוד שבכל פעם שמדברים על קיצוץ בתקציב הביטחון צה"ל מוציא את האיום האולטימטיבי – יקוצצו טיסות האימונים וימי האימון של המילואימניקים.

אללי !

הצבא אולי צועד על קיבתו אבל בהחלט יודע לייצר באז ואף לפתוח בית ספר לייצור באז מהטובים שיהיו בארץ.

אני לא אכנס כאן לנישות השונות שדובר ומדובר עליהם השכם והערב כמו קיצוץ בימי מילואים, קיצוץ בקצבאות הענק שמקבלים הפורשים, העלאת גיל הפרישה של הקצינים, ביטול המוניות המעופפות ועוד ועוד כאלה וכאלה.

מזינים אותנו מכל מקום אפשרי במיני שברירי אינפורציה מהולים באיומים קטנים רק כדי שכולנו נצליח לרדת לסוף דעתם של גבירי מערכת הביטחון ונסכי איתם.

אני לא אכנס לסוגייה החמה ביותר, תקציב משרד הביטחון חסוי. שקיפות אין שם ואף אחד לא ממש יודע לאן הולך התקציב ומה בדיוק עושים בו. בסדר, לא כולנו צריכים להיות חשופים לתקציב וחלוקתו. אולם, ישנם מספיק אנשים היושבים שם למעלה שצריכים ואף חייבים לדעת מה לעזאזל עושים עם טונות הכסף המועבר למערכת הביטחון.

השבוע הזדעק הפייסבוק מפוסט שהעלאה סרן רועי עידן על הבאז הגדול וזכה לאלפי שיתופים. הסיבה היחידה שאותו פוסט זכה לאלפי השיתופים היא, שרועי אמר את מה שרובנו חושבים ולא ממש מעזים להגיד בקול גדול ובראש חוצות.

בנתיב מקביל פועל צה"ל בטוויטר. שם הם עולים כיתה, מפרסמים בטוויטר הרישמי של דובר צה"ל ומה שצוייץ שם עבר את כל הגבולות. שקרים על גבי שקרים על גבי מניפולציות זולות שמנסות לפרוט על הנימים הקטנים והרגישים של כולם. עזבו את הפסקת אימוני חיילי המילואים, עזבו את הפסקת טיסות האימונים ואפילו את הפסקת המוניות המעופפות. כל אלה גם יחד הם כלום לעומת המניפולציה הזאת :

מהשקרים הגדולים של דובר צה"ל

כשנתקלתי בציוץ הזה קשה היה לי לשתוק, קשה להתעלם וקשה להבין מה באמת המניע כשבפועל דובר צה"ל שאמור לספק את הסחורה הביא כאן את הסורה המקולקלת ביותר. לא, ממש לא פגת תוקף מכיוון שמעולם לא הייתה ברת תוקף. מ ק ו ל ק ל ת.

בואו נתחיל מהכיתוב עצמו בו מתפאר דובר צה"ל כי חיילי פיקוד העורף מגיעים לבית הנכים ומסבירים להם מה עליהם לעשות בפועל בזמן אמת. בתמונה הזו ניכר כי הביום היה קלוקל והתמונה לא צולמה בביתו של הנכה כשעכשיו אני גם בספק אם המצולם נכה. התמונה צולמה באחד ממרכזי החלוקה או סתם איזה מקום בו היה נוח לביימה.

שניה את לפני שאתם מנסים לחלוק עלי אספר למי מכם שלא ממש מכיר אותי, שמזה 13 שנים אני נכה סיעודית ומעולם לא זכיתי לראות בזיו פניהם של שליחי פיקוד העורף, לא באו לבדוק את המיקום הפיזי שלי, מצבי הפיזי ואפילו ממסכה לא טרחו להתאים לי.

אגב, כבר שני עשורים וטיפה יותר שהאזרחים זוכים בערכות מגן ובאותם שני עשורים לא טרחו באותו פיקוד עורף ומשרד הביטחון להתאים מסכה לנכה סיעודי.

לי, צילה, נכה סיעודית, אין ממסיכה מותאמת לצרכיי האישיים.

נחזור לבית הספר ליצירת באז ?

אז ככה יוצרים באז ואם יש צורך גם לא בוחלים בשום אמצעי עד כדי לשקר לכולם ולסמא עיניים.

אני, צילה, נכה סיעודית, מרגישה שקופה ולא מוגנת במדינה האחת והיחידה שלי.