שיעור בוויתור

אנחנו קבוצה של מתגעגעים. קבוצה אנושית נפלאה שאיבדה בן או אח – או גם וגם – וכולנו ממשיכים הלאה וקדימה. בחרנו להבין שהחיים גדולים הרבה יותר מסך כל ההבנות, החישובים, הנוסחאות וההעדפות שלנו. אז איך זה? איך זה שנבחרי הציבור שלי לא יודעים לוותר?

שרה רוזנפלד, כוכב השחר

אתמול היו בחירות לראשות יד לבנים, ואני הלכתי להצביע. רציתי להשפיע. בשנה הזו בה כבר הצבעתי שלוש פעמים – פעם למועצה האזורית, ופעמיים לכנסת – ולצערי כנראה איאלץ להצביע לה שוב.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
צילום: www.freepik.com

כשהכנסתי את המעטפה לקופסה, וראיתי סביבי את עשרות ההורים השכולים שהגיעו להצביע, עלתה בי תחושת תסכול ועצב גדולה ורבה.
כולנו כאן קבוצה של מתגעגעים. קבוצה אנושית נפלאה שאיבדה בן או אח – או גם וגם – וכולנו ממשיכים הלאה וקדימה. כולנו כאן למדנו לוותר על הדבר היקר ביותר שלנו ובכל זאת ולמרות זאת בחרנו שוב ושוב לבחור בחיים. להמשיך עם אבן כבדה על הלב. להמשיך עם הידיעה שלעולם ועד נרגיש קטועים, עם לב שבור וחוסר הבנה למה זה קרה לנו. כולנו כאן בחרנו לחבק ולאהוב לחזק ולהתחזק עם הילדים שאיתנו. להבין שהחיים גדולים הרבה יותר מסך כל ההבנות, החישובים, הנוסחאות וההעדפות שלנו.
אז איך זה? איך זה שנבחרי הציבור שלי לא יודעים לוותר? לוותר על מקום. לוותר על רעיון. לוותר ולהגיע לפשרה… לוותר כדי לא להותיר אותנו פצועים וחבולים עוד יותר.
למרות שאני לא נמצאת בתוך חדרי המשאים והמתנים, ברור לי מעל כל צל של ספק שניתן היה להגיע לאיזושהי נוסחה שתתעלה מעל היום יום, מעל הכאן ועכשיו, מעל הרוטציות, הסיגרים והצוללות. ואם אנחנו ההורים התעלינו מעל הקריעה שעברנו – יכולתם גם אתם כולכם – כל אחד במקומו, במפלגתו, באמירותיו ובעקרונותיו – ולמצוא את הדרך לתת לנו דוגמה לאחדות, לבחירה בחיים שפויים, לבחירה להתבונן באלו שאיתנו כאן. הייתם צריכים וחייבים להתעלות ולבחור בנו.
ואם קשה לכם – בואו ליד לבנים – יש שם הרבה מורי דרך לחיים שיוכלו ללמד אתכם שיעור בוויתור. שיעור על בחירה בדרך הטובה והנכונה יותר.
וכל זמן שהנר דולק ניתן לתקן.
—–
sara_k
שרה רוזנפלד היא עו"ס קלינית ומטפלת זוגית, אמם של יצחקי ז"ל, טייס חיל האוויר, ומלאכי הי"ד, שנרצח בפיגוע ירי בשנת 2015.