שיניים ואסתטיקה

שיניים ואסתטיקה-
רובנו מכירים את המונח רופא שיניים בהקשר שלילי. רופא שיניים נקשר במוחנו עם טיפולי שורש, סתימות ובעיקר כאב וסבל. אך למעשה טיפולי שיניים יכולים גם להיות טיפולים אסתטיים, שמטרתם לשפר את המראה של הפה שלנו ובכך את חזות פנינו. השיניים שלנו הן לרוב אחד מהאיברים הבולטים ביותר בגופינו ולרובנו חשוב כי יהיו לבנות, ישרות ונוצצות. קיימים לא מעט סוגי טיפולים אסתטיים בשיניים, כמו יישור שיניים, השתלות שיניים או ציפויי חרסינה. אך למעשה הטיפול האסתטטי המבוקש ביותר בשיניים הוא הלבנת שיניים. הלבנת שיניים היא פעולה שבה משנים את גוון צבע השן ללבן יותר. עם הזמן השיניים שלנו מאבדות מהצבע הלבן שלהן. כדי להחזיר להם את הלובן הטיבעי והברק שלהן צריך לעבור טיפול.

סוגי הלבנת שיניים-
ישנן מספר דרכים לצורך ביצוע טיפול זה. השיטות מחולקות לשיטות ביתיות ועצמאיות לבין שיטות שמבוצעות במרפאה מיוחדת. הלבנת שיניים ביתית כוללת בין השאר משחות שיניים מיוחדות. במקרה שכזה התוצאות לרוב אינן מובטחות והן דורשות התמדה ואורח רוח. למעשה בטיפול שכזה יקח זמן רב עד שנרגיש בשינוי מהותי בצבע השיניים שלנו. טיפול נוסף, אשר לרוב יבוצע במרפאת שיניים, יהיה בשיטת הסד. הסד הוא כלי שיותאם לבמנה הפה שלנו ובתוכו ימצא החומר להלבנת השיניים שלנו. לצורך טיפול זה נאלץ לישון עם הסד על השיניים שלנו וגם טיפול זה ידרוש זמן, עד שנבחין בהבדל ובתוצאות משמעותיות. למעשה הטיפול המהיר ביותר בתחום כיום הוא הטיפול בלייזר. הטיפול הנ”ל כולל מריחת משחה מיוחדת על השיניים, שבאמצעות קרן לייזר שמחממת את החומר, נצבעות השיניים שלנו בצבע הלבן לו אנחנו מייחלים. חיסרון הטיפול הזה הוא כמובן המחיר שלו, שיקר יחסית לטיפולים האחרים. כמו כן אנו מחוייבים לחזור על טיפול זה לאחר זמן מה וזאת לשם הצלחתו, מה שמגדיל את ההוצאות בגין טיפול שכזה.

טיפול הלבנת שיניים- למי זה בכלל מתאים?

כולנו בטוחים כי שיניים לבנות אוטומטית בריאות יותר משיניים צהובות, אך למעשה קיימים לא מעט גוונים של שיניים ולאו דווקא כל גוון שאינו לבן בוהק, מעיד בהכרח על מצב לא בריא לשיניים שלנו. חשוב שנזכור כי הליך הלבנת שיניים הוא בסך הכל הליך אסטטי ולא רפואי, כך שאין זה אומר שאם השיניים שלנו יהיו לבנות בעקבות ההלבנה, הן בהכרח גם יהיו בריאות יותר ממקודם. הליך הלבנת שיניים אינו משקם, או מטפל בשן, אלא הוא רק משנה את צבעה. הלבנת שיניים אינה מומלצת לאנשים מעשנים או בילדים מתחת לגיל ארבע עשרה ובעיקר לא אצל אנשים שהשיניים שלהם נוטות דווקא לגוון אפור, וזאת מכיוון שאצלהם התוצאה כמעט ולא תורגש. סוג נוסף של מטופילם שלא מומלץ להם לבצע טיפול הלבנת שיניים יהיו אנשים עם כתרים או תותבות, שכן אז התוצאה יכולה להיות לא אחידה בכל השיניים ולכן פחות מומלצת.

הלבנת שיניים – למה זה טוב ?

כולנו נולדים ללא שיניים ואט אט צומחים אצלנו שיניים שמצופות בחומר הנקרא אמייל , שצבעו לבן והוא נועד להגן על השיניים מפני חומרים שונים , אך אין מה לעשות הזמן עושה את שלו ובמהלך השנים השיניים פוגשות חומרים שונים כמו תרופות , ושאר כימיקלים ששוחקים את האמייל וצבעו משתנה מצבע לבן לצבע שקוף וכך נחשפת השכבה הפנימית של השיניים הנקראת דנטין, שיש לה צבע צהוב יותר. לקרוא את ההמשך »

הלבנת שיניים – מה חשוב לדעת

מי מאתנו לא רוצה לחשוף את שיניו הלבנות, ומי מאתנו לא רוצה לחייך כשהוא יודע שבתוך פיו יש שיניים צהובות ומלאות כתמים, שנוצרו במהלך השנים עקב עישון סיגריות או שתיית קוקה קולה או משקאות אחרים המכילים קופאין.

אסתטיקה של השיניים
שלום לכולן, וברוכות הבאות לבלוג שלי על אסתטיקה לשיניים. כל המידע החשוב אני אפרסם בבלוג זה. קריאה נעימה!