שינוי הרגלים- לידה מחדש

בחורה עם מחשב נייד

שינוי הרגלים

שינוי הרגלים – לידה מחדש

אם בחרת כמוני לשנות הרגלים כדי להתפתח כאדם ולהיות האדם הכי טוב שאת יכולה להיות, הרי שאת בתהליך שאני קוראת לו "לידה מחדש".

נכון המושג הזה לא חדש, שמעת אותו קודם בהקשר לתהליכי התפתחות, אבל שמתי לב לדבר מאד מעניין.

הרגלים טובים רבים היו קיימים אצלנו כשהיינו תינוקות וכשגדלנו אימצנו הרגלים אחרים, לא תמיד לטובה.

בנוסף כאמא כאשר בנותיי היו תינוקות דאגתי שיהיו להן הרגלים טובים ומסודרים כלומר אני יודעת את הדברים,  אז אולי פשוט שכחתי? (הריי עבר זמן מאז הייתי תינוקת).

הבנתי שאם אני אאמץ את ההרגלים (לפחות חלקם) שנתתי לבנותיי התינוקות לעצמי, הרי שאשנה המון הרגלים וממש איוולד מחדש, כלומר אתייחס לעצמי כאל תינוקת מבחינת צרכים והתייחסות. למה הכוונה:

  1. סדר עדיפויות– אני כאמא תמיד שמתי את בנותיי בסדר עדיפות ראשונה, לא משנה מתי, מה הן צריכות, אני תמיד בשבילן, אם אהפוך זאת בשבילי- עלי לשים את עצמי בסדר עדיפות ראשונה, עלי לדאוג לצרכים שלי, הגיע הזמן לבדוק מה אני רוצה וזקוקה.
  2. אוכל ובריאות– תמיד דאגתי לקנות לבנותיי פירות וירקות טריים כדי להזין אותן במזון בריא שיש בו את כל אבות המזון , וויטמינים ומינרלים להתפתחותם ובריאותם,   גם לגוף שלי מגיע שאזין אותו באוכל טרי ובריא בדיוק כמו תינוק בנוסף אם צריך עלי לקחת תוספי תזונה  למען הבריאות שלי.
  3. ספורט ותנועה– אני זוכרת שתמיד דאגתי לשים את התינוקות שלי על הרצפה על הבטן כדי לחזק את שרירי הצוואר שלהן, דאגתי לאתגר אותם, לקחת אותם לגני שעשועים, לפעילויות ספורטיביות כדי שיטפסו, ירוצו ויניעו את הגוף כל זה כדי לחזק את גופן ולבנות את מערכת השלד והשרירים- ומה איתי? לא הגיע הזמן להניע את הגוף שלי ולחזק אותו (הרי גם אני בהתפתחות).
  4. שינה– כולם יודעים ששינה זה דבר חשוב מאד לתינוק וחלק גדול מההתפתחות שלו מתרחש בזמן השינה, אני הקפדתי לתת לבנות שלי זמני שינה מספיקים, שינה איכותית ללא הפרעות, איך קרה שאני כאמא מתייחסת  לשינה שלי כצ'ופר (מותרות), כשיש לי זמן, הגיע הזמן לשינוי הרגלי השינה, רק שינה טובה ואיכותית תעזור לי להפיק את המכסימום מעצמי ואת מה שאני צריכה להתפתחות.
  5.  טיפוח אישי– זוכרות את  הריח של תינוק, זה הרי הבושם הכי משכר בעולם,  תמיד דאגתי שהבנות שלי יהיו נקיות עם ריח טוב, לבושות בצורה יפה, איך הגלגל התהפך ואני מגיעה למקלחת כמו סמרטוט, אין מקלחות מפנקות, מקלחת טובה ומפנקת הפכה להיות מותרות- אז זהו שינוי הרגלים, מגיע גם לי מקלחת מפנקת עם ריחות משכרים, בגדים יפים להיות מטופחת ולהרגיש יפה.
  6. ניהול סדר יום מסודר– כשהבנות שלי היו תינוקות, לי לא היה סדר יום בכלל, כל היום סבב סביבן, לתינוקות שלי לעומת זאת היה סדר יום מאד מסודר, הן אכלו את הארוחות בשעות מסודרות, גם שעות השינה , המקלחת, זמן חברים, זמן חוגים היה לפי לו"ז מסודר ומנוהל- הגיע הזמן להחזיר קצת סדר גם לחיים שלי- ארוחות מסודרות, שינה בשעה קבועה, זמן חברים, זמן פנוי, ממש לנהל יומן,  אחרת אנחנו שוכחות חצי מהדברים שתכננו.
  7. גירוי התפתחותי למוח– מאז שהתינוקות שלי נולדו דאגתי לשים סביבן גירויים תחושתיים, עיצביים, תמונות, משחקים כדי לגרות את המוח ולדאוג להתפתחותו, היום כאדם בוגר אני יודעת שגירויים למוח חשובים עוד יותר כדי שלא יהיה ניוון תאים במוח, הגיע הזמן לספק גירויים למוח כדי לשמור על התפתחותו.
  8. חיזוקים חיוביים ואהבה– לכל אמא יש קשר מיוחד לתינוק שלה, כל אמא חושבת שהתינוק שלה הכי מושלם ומיוחד בעולם, כאמא דאגתי לומר ולהראות לתינוקת שלי כמה שהיא מיוחדת ואהובה, דאגתי לחבק אותה לנשק אותה לתת לה להרגיש בטוחה, מוגנת והכי חשוב אהובה, דאגתי להעצים כל הצלחה שלה, כדי שתהיה גאה בעצמה, גם אני זקוקה לאותם חיזוקים לעצמי כדי להתפתח, חשוב לא לשכוח להזכיר לעצמנו כמה שאנחנו מיוחדות, אהובות, מוגנות, בטוחות, להרגיש גאווה, לחייך לעצמנו ולהראות לעצמנו אהבה.
  9. תיעוד ואיסוף חוויות– כאמא היה חשוב לי מאד לתעד כל חוויה טובה, כל הישג קטן, הצעד הראשון, החיוך הראשון, היום הראשון בגן, כל הצלחה שלהן שמרתי ונצרתי כדי לאסוף חוויות ומזכרות חיוביות בשבילן ובשבילי כי ידעתי שהן גדלות מהר מאד ורציתי שתהיה להן ולי מזכרת מאותה תקופה, כך גם עכשיו בשבילי, אני צריכה לאסוף לעצמי חוויות, לתעד, לצלם, לאסוף הצלחות, הרי הזמן עובר מהר וחשוב שלא ארגיש פיספוס וגם כדי שיהיה לי במה להיזכר.

       מעניין שהדברים הכי טובים בחיים, הם הדברים הפשוטים והבסיסיים שבאים לנו בקלות כשמדובר בילדים שלנו, אבל כשמגיע אלינו משהו משתנה, הגיע הזמן לחזור            להתחלה, הגיע הזמן לשנות הרגלים ללדת את עצמי מחדש.

        אני מאחלת לך לידה קלה ומרגשת- מזל טוב !!!

baby-2717347__340

רונה עודד רואה- מחלום למציאות 

כבר היום

מאמנת ומנחת קבוצות ליחידים וסדנאות טל’ 052-3748268

מוזמנים להצטרף לדף העסקי שלי:

 www.facebook.com/Queen

QueenCoach -רונה עודד רואה
הרגע הזה שנופל לך האסימון שתמיד היית מלכה, שאת לא צריכה לרכוש את זה , להעתיק את זה, זה שלך.ההבנה שמלכלוכית הפכת לסינדרלה (מלכה) וכל זה קרה עקב שינוי הוויה, לקיחת אחריות, ושינוי התנהגות.כמלכה עליך לדרוש את מה שמגיע לך, לחיות בשפע, לדעת לבקש, להסכים לקבל (פשוט כי מגיע לך)/כשאת משדרת לעולם שאת מלכה- העולם לא יכול להתייחס אלייך אחרת.שמי רונה עודד רואה - ואני מאמנת מלכות ועוזרת להן להגשים חלום ולחיות את החיים שהן ראויות.