שימושי חומצה היאלורונית באסתטיקה רפואית

בחורה עם מחשב נייד

חומצה היאלורונית היא חומצה טבעית שנמצאת בגוף והיא קיימת ברקמות חיבור, רקמות אפיתליות ורקמות עצביות.
התכונות שלה עוזרות למספר שימושים רפואיים ובעיקר בתחום הרפואה האסתטית. השימושים בה מחליפים את הטיפול היותר מסובכים שכוללים הזרקה של חומרים אל העור, וזה הזמן להכיר את כל השימושים היעילים שלה שיגרמו לכם להיראות יותר צעירים.

החומצה הסמיכה והרב שימושית

החומצה ההיאלורונית היא חומצה בעלת מרקם סמיך מאוד שמזכיר ג'ל והיא מיוצרת באופן טבעי. יש לה מגוון שימושים בריאים יותר ולא רק במובן האסתטי, אך השימושים שלה לצרכי האסתטיקה הם המוכרים ביותר.
החומצה היא למעשה חומר בעלת תכונות מיוחדות. היא בנויה ממולקולות ענקיות שעשויה ממספר רב של אטומים, והיא נוטה לחבר למולקולות דומות לה ויחד הן יוצרות מבנה אטומי גדול שמסוגל לספוח אליו כמות נוזלים רבה מאוד.
מכאן אפשר להבין כיצד השימושים בה כל כך מגוונים והיא יכולה להעלים קמטים ולבצע עוד מספר פעולות שבוודאי תרצו בשלב מסוים בחייכם.

השימושים של חומצה היאלורונית ברפואה האסתטית

 • ניתן למלא עם החומצה את השפתיים.
  מילוי שפתיים היא עוד אחת מהפעולות האסתטיות המבוקשות ביותר שכן שפתיים בשרניות יכולות לשנות לחלוטין את כל מראה הפנים והרבה נשים מעוניינות בכך.
  כמו היתרונות של החומצה בשימושים למילוי קמטים, גם כאן מדובר על פעולה הרבה יותר טובה מחומרים אחרים כגון בוטוקס שיכולים להיות גם רעילים ולגרור לא מעט סכנות בריאותיות.
 • ניתן להוסיף את החומצה ההיאלורונית למצח ולסנטר ולנפח אותם.
  הניפוח הזה יכול להיות מאוד משמעותי לאנשים שלא מעוניינים בעור פנים דליל ומעוניינים במראה צעיר יותר. הירידה באלסטיות של העור מורגשת מאוד בגיל מסוים אך חומצה היאלורונית תפתור את הבעיה על ידי הזרקה מדויקת של החומצה למקומות הנכונים בטיפול מקצועי.
 • החומצה יכולה להיות מוזרקת לעור ולא כדי למלא קמטים או למלא נפח באחד מהאיברים בפנים אלא כדי לספוח מים בעור ולמנוע את הזדקנות העור על ידי כך שטיפות החומצה המדודות שמוזרקות לשכבות העור, ידאגו שמים ימשיכו להיאגר בו. למעשה, הרקמה תמשיך להתחדש והמראה הצעיר יישמר.
 • חומצה היאלורונית יכולה להיות שימושית לאסתטיקה לא רק בדמות טיפולים רפואיים אלא גם כדי לייצר מוצרי איפור בריאים יותר שבעקיפין ידאגו לבריאות העור.
  שימוש בתכשירים אלו מונע את התייבשות העור שיכולות להיות מזיקה מאוד בשימוש במוצרים על בסיסי טלק או סיליקה.

חומצה היאלורונית - פרופ' ראובני חיים

מי רוצה למלא את הקמטים?

אחת הפעולות הכי נפוצות שיש בעולם האסתטיקה היא מילוי קמטים. הקמטים לא רצויים על ידי אף אחד אך השאלה היא כמה הם באמת מפריעים.
גם אלו שהקמטים כן מפריעים להם, לא מעוניינים לעבור טיפולי בוטוקס שכוללים הזרקות רעילות ובטח לא סדרת טיפולים שכוללת כמה מפגשים שפוגעת בשגרת החיים.
חומצה היאלורונית יכולה למלא את הקמטים בצורה בטוחה ומהירה וניתן להזריק אותה לעור במינונים שונים לפי עומק הקמט בלי סכנות משמעותיות.