שימושים נפוצים למבנים יבילים

מבנה יביל

אם בעבר הבנייה הקונבנציונלית שלטה ביד רמה על כל פרויקט בנייה אפשרי ומכל סוג, הרי שלאט לאט הולך ויורד מעמד סוג בנייה זה, ככל שיותר ויותר אנשים מכירים את המבנים היבילים, שעל פי רוב מזוהים עם שיטת הבנייה הקלה. המבנים היבילים נושאים יתרונות רבים שפשוט עדיפים בכל צורה על בנייה "רגילה", בעיקר בשל התאמת מבנים אלו לאופי השימוש במבנים לשימוש זמני, אך לא רק. במאמר זה נדבר על השימושים הנפוצים ביותר בסוג מבנים אלו, תוך שנסביר קצת על היתרונות שאלה מביאים עמם.

מבנים יבילים במגזר העסקי

המבנה היביל, מאפשר הקמה מהירה של מבנים וכן שינוע בקלות ממקום למקום. שני יתרונות אלה, הובילו באופן טבעי לכך שחברות רבות בוחרות לעשות שימוש במבנים יבילים כמבנים זמניים המשמשים משרדים באתרי בנייה, משרדי תצוגה בשכונות חדשות המהווים דירה לדוגמה או בית לדוגמה, ביתנים לכנסים, תערוכות, השקות ואירועים נוספים ואפילו כחנויות.

מבנים יבילים במגזר הציבורי

באופן דומה לשימושים במגזר העסקי, גם המגזר הציבורי עושים שימוש במבנים יבילים בתור מבנים זמניים, שנותנים מענה לצורך נקודתי, כמו למשל ביתנים לחברות המציעות את שירותיהן לסטודנטים במרחב הקמפוס, מסעדות, חנויות, בתי קפה ודוכני רחוב במתחמי קניות גדולים ועוד. בנוסף לשימוש זמני, המבנים היבילים מתאימים גם לשימוש קבוע. דוגמאות בולטות לכך אפשר לראות בעיקר במוסדות חינוך, שמשתמשים במבנים אלו לשם הוספת כיתות לימוד, מבניה לשומר בכניסה למתחם המוסד הלימודי, כביתנים לחוגים ואפילו לחדר המורים.

מבנה יביל

מבנים יבילים במגזר הפרטי

חשבתם שהשימוש במבנים יבילים מתאים רק לצרכים מסחריים, עסקיים או ארגוניים? אז תופתעו לגלות כי גם במגזר הפרטי ואולי דווקא המגזר זה, המבנים היבילים מככבים. ידוע לכל ישראלי, כמה עולה היום בית וכמה עולה לבנות בית – הרבה! המבנים היבילים מספקים מענה יציב, חזק אבל הכי חשוב – זול, לשם מגורים. זה התחיל משימוש זמני, למשל כמבנה מגורים זמני כתחלופה בזמן בניית בית ומהר מאוד עבר גם לשימוש כמבנה קבע, כשיותר ויותר אנשים גילו כי המבנה הזה, בהנחה שבחרתם במבנה איכותי, מצויד ומתאים להיות מצויד, בכל מערכת שאנחנו צריכים בכדי לנהל משק בית תקין ושוטף.
למידע נוסף על מבנים יבילים במגזר הפרטי לחצו כאן

מבנים יבילים כמבני קבע

מהר מאוד, גילו כולם כי המבנים היבילים מתאימים לשימוש קבוע ומתאימים לשדרוג והוספה של כל דבר שהם צריכים בכדי לנהל משרד, עסק רווחי או לחיות בכיף. בהתחשב שמדובר במבנה שמאפשר גם הקמה מהירה (כחצי מזן הבנייה הישנה), גם הקמה בהרכבה (כלומר, בלי פסולת בנייה ולכלוך מיותרים), גם בשינוע ממקום למקום, גם בחוזק שיכול לשמש לאורך שנים ארוכים וכל זאת במחיר הרבה יותר נוח ומשתלם, קל מאוד להבין, למה השימוש במבנים אלו הפך נפוץ כמו אש בשדה קוצים, לכל עבר ולכל תחום.