שטרות ישראל – דרוש שוויון בין המינים

גברים (בלבד) מככבים על שטרות הכסף שלנו ומרבית הרחובות במדינה קרויים על שם גברים, ואני מהמרת שהוועדות המחליטות על אלה מורכבות בעיקר מ..גברים. מתי כל זה ישתנה?

בשבוע הקרוב יושק השטר החדש של 200 ש"ח ובו דיוקן נתן אלתרמן.
אני שמחה על ההכרה בחשיבות משוררים ואנשי רוח לצד מדינאים אך אני מהרהרת מדוע הצוות המכובד שאמון על בחירת הדיוקנאות לא מצא לנכון לבחור הפעם באישה.
שטר ה -200  בו יככב גבר מצטרף לרעיו 20 ש"ח (שרת), 50 ש"ח  (טשרניחובסקי, הקודם-עגנון), ו 100 ש"ח (בן צבי).
בחירה זו, שוב, מתעלמת מהציבור הנשי. חסרות מדעניות/משוררת/מדינאיות בארצנו?

ההוויה של המדינה: דרושות נשים. תמונה: Unsplash

הטון הגברי ממשיך להוביל 

מדי יום בבוקר מוקדם, בשעה שאני מכינה את הכריכים לבית הספר, אני מאזינה ברשת ב' לתוכנית המצוינת  והקצרה, בשם "הפסקול של המדינה" בעריכתו והגשתו של איזי מן.
איזי הנכבד מעביר תוכנית מרתקת, ואני לומדת כל פעם פכים קצרים ופיקנטים אודות אישים דגולים בהיסטוריה של המדינה. הבעיה שעריכתו והגדרתו כ"פסקול של המדינה" חוטאת למציאות, היות שהוא מביא ב 99% מהמקרים סיפורי גברים בלבד.
אם חוצן היה מגיע לבקר כאן הוא היה סובר ובצדק שאין בישראל נשים, או שאולי יש אבל הן לא נועדו לאיזכור של כאלו שהייתה להן נגיעה להקמת המדינה או להישגים.
הקליקו כאן ותגידו לי אם מצאתם אישה אחת לרפואה.

נסיעה באוטובוס – רחובות גבריים

פעם עשיתי "ספורט" מוזר: כל תחנה שהאוטובוס בו נסעתי עצר בה שמתי לב לשם הרחוב: ז'בוטינסקי, ארלוזורוב, ויצמן, לוי אשכול.. וגם כאן…אין הפתעות!
מרבית הרחובות באופן שיטתי בכל רחבי הארץ קרויים על שם אישים דגולים (היסטוריית המדינה, תנ"ך, צבא) שרובם המכריע גברים.
אני כולי תקווה שמי שקובע במדינה שמות רחובות, בוחר דיוקנאות לשטרות ,לבולים יואיל להבין שמחצית מההיסטוריה והקיום של המדינה הזו שייך גם לנשים ויביא לכך ביטוי..

נוכחות גברית בבית המשפט

מחזקת את ידיה של שרת המשפטים שמקדמת יוזמת שופטים משני המינים בתיק עבירות מין

Netta Doron
בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ netdor@gmail.com