שוקולד- הפעם ממתק טבעי ובריא

לכבוד טו בשבט מתכון שוקולד בריא וטעים.

במיוחד לסכרתיים שלא מומלץ להם לאכול מפירות יבשים שתכולת הסוכר שם גבוהה מאד.

מנת הביניים האהובה עליי היא בננה עם טחינה גולמית או שקדיה ושבבי קקאו. טעים שחבל הזמן. למה קקאו טבעי?  כי קקאו שמחממים אותו מוסיפים לו חלב והורגים את כל תכולת הויטמינים שלו.

בננה עם קקאו

קקאו כזה שמגיע נא, עשיר במנרלים כמו מגנזיום, מנגן, וונדיום, ברזל, אבץ, נחושת, כרומיום ובחומרים נוספים (תאוברומין וטריפטופן) המעלים את רמת הסרוטונין- (הורמון האושר) והדופמין בגוף בדומה למה שקורה כשמרגישים שמאוהבים… וגורמים למצב רוח מרומם ,לכן צריכת קקאו משמחת ונוגדת דיכאון. ממרח שקדים יתן לנו הרבה ויטמינים ומינרלים בעיקר סידן, ושומן שלא נותן לסוכר להשתחרר מהר מהמעי. כן, שומן בריא עוזר לנו לאזן את רמת הסוכר.

 ממתק טבעי

קחו בננה אחת ופרסו אותה לעיגולים.

זלפו עליה של 2 כפיות טחינה גולמית או ממרח שקדים ללא סוכר

בזקו עליה חופן גריסי קקאו נא ו/או קינמון/אגוזי מלך שבורים

המתכון הקטן הזה הוא מתכון לאושר, זה טעים, בריא ומלאי ויטמינים ליום אחד במנת ביניים אחת.

ומי שלא אוהב בננה אז יש לי משהו שמתאים לטמפרטורה בחוץ, פירסו תפוחי עץ  (או אגסים) הכניסו אותם לטוסטר בין נייר אפייה ותמשיכו את המתכון,

זלפו עליה של 2 כפיות טחינה גולמית או ממרח קשיו/אגוזי נמר

בזקו עליה חופן גריסי קקאו נא ו/או קינמון

[youtube 0eyMFd9BPgs]

חג טו בשבט שמח ובריא

על החתום״ ד״ר ליאת אדרי phd

www.drliatedry.co.il

 

ד״ר ליאת אדרי
אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.