שונים ומאוחדים

בחורה עם מחשב נייד

 

דמיינו לכם את התסריט הבא: שלושה אנשים, ביניהם אדם חרדי, עולה חדש וערבי, יושבים יחדיו סביב שולחן עגול ומטכסים עצה כיצד לפעול למען העובדים בארגון ותנאי ההעסקה שלהם. ייתכן כי זה נשמע לכם כמו התחלה של בדיחה, אך לשמחתי הרבה זאת המציאות היום-יומית בוועד העובדים של קופת חולים "מאוחדת".

שלום לכולן ולכולם, שמי שלה ונטורה ואני יו"ר ועד עובדי קופת החולים "מאוחדת". לפני שש שנים כשיצאתי לדרך הארוכה והפתלתלה והתחלתי במשימה המורכבת לאגד סביבי קבוצת עובדים, על מנת להקים בסופו של דבר ועד ב"מאוחדת", נחשפתי לפסיפס המדהים והרב-גוני הקיים אצלנו בארגון.

גם כאשר כולנו חיים בעולם ציני ורווי קלישאות, היה זה מרגש לפגוש כמעט מדי יום אנשים ועובדים ממגזרים שונים ומגוונים, החוצים את החברה הישראלית ומתקבצים להם סביב רעיון אחד חשוב וערכי. אם חושבים על זה יותר לעומק, זה אך טבעי שקופת חולים המשרתת אוכלוסיות שונות, תיוצג בוועד העובדים על ידי אותו פסיפס אנושי.

אבל מעבר לאותה רב-גוניות ייחודית, יש פרט נוסף בו נבדל ועד העובדים שלנו. כמחצית מחברי הוועד הן נשים. ללא אפליה מתקנת או "שיריונים" למיניהם, אלא מתוך החלטה צודקת ונכונה כי לנשים יש את הכוח והיכולת להוביל, גם בעולם העבודה המאורגנת, אשר עדיין נתפס לעתים בציבוריות הכללית ובתקשורת כתחום גברי.

אין לי ספק שאחת מהסיבות לחיבור המצוין שיש לוועד עם חטיבת בריאות הציבור בהסתדרות נעוצה בסיבה כי בראשה עומדת אשה חזקה ומרשימה – עדה קרמרסקי – אשר פועלת ללא לאות למעננו, וזאת כמובן לצד יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

בימים אלו אנו נמצאים בהליך משא ומתן מורכב וסבוך מול הנהלת הקופה אשר עוסק בכינון הסכם קיבוצי חדש, לאחר שתוקפו של ההסכם הנוכחי יפוג בסוף השנה. העובדים של קופת חולים "מאוחדת" מובילים את הקופה הלכה למעשה לאורך שנים כה רבות במסירות ובמקצועיות שאין להם תחליף, ועל כן אנו מגיעים לשולחן הדיונים נחושים ומאמינים בצדקת דרכינו.

אני בטוחה כי באמצעות ההסתדרות, תמיכת העובדים וחברי הוועד המייצגים נאמנה את שולחיהם, נצליח לשפר את רווחתם ותנאי ההעסקה של אלפי העובדים – בזכות ולא בחסד! – ולטובת המשך מתן שירות מקצועי ויעיל לרווחת ובריאות ציבור לקוחותינו המבוטחים.

שלכן ושלכם, שלה ונטורה

יו"ר ועד עובדי קופ"ח "מאוחדת"

 שלה