שוורץ. בילי שוורץ!

אני מודה, אני מכורה למחזות זמר עד שאפילו הרחקתי את ניו יורק כדי לחוות את ברודווי. עכשיו גם יש מחזמר ישראלי ומקורי קרוב לבית. מעתה אמרו שוורץ או יותר נכון "בילי שוורץ"

כשהייתי ילדה ונערה היה לי חלום. איזה מן חלום? ללבוש תלבושת צבעונית ואולי אפילו כמה, לעמוד באור הזרקורים, להציג, לרקוד ובעיקר לשיר. הייתי מפזמת לי שירים ממחזות זמר כגון "גריז" או מסרטי "דיסני" ומקווה להיות באחד מן הימים האוליביה ניוטון ג'ון הבאה. בכל הזדמנות הייתי מנצלת ברגע את הבמה שניתנה לי והופכת לכוכבת.

עם השנים החלום קצת התמוסס וכיום אני עוסקת בדבר שאני טובה בו לא פחות – הכתיבה. את מלאכת השירה והריקודים השארתי לגדולים ומוכשרים ממני, אך אין ספק שנותרתי עם אהבה גדולה; אהבה ענקית למחזות זמר – לתלבושות, לתפאורה, לשירים, להפקה הגרנדיוזית ואני יכולה להמשיך לנצח כי הרשימה ארוכה. לכן, כשהבנתי ש"בילי שוורץ" הוא מחזמר מקורי ישראלי ואירוע הפרמיירה מתרחש קרוב אליי לא חשבתי פעמיים והלכתי לראות במה מדובר.

בילי שוורץ היא מזכירה במשרד רואי חשבון ומלבד זאת היא בחורה אפורה, חד גונית ומשעממת. היא תמיד מחכה לרגע משהו מרגש ומסעיר יקרה בחייה ובינתיים צופה בחברותיה למשרד חיות את החיים. יום אחד באורח פלא מתהפך הגלגל והיא זוכה להתאהב ולהיות נאהבת. אך לפני שתצליח לממש את האהבה במלוא מובן המלה עליה לקבל כמה החלטות קשות וגורליות העשויות להשפיע על עתידה.

מתוך ההצגה "בילי שווורץ"
מתוך ההצגה "בילי שווורץ"

הפרמיירה של המחזמר נערכה בתיאטרון חיפה שהוא הבית של המחזמר והייתה מושקעת מאוד. בחוץ, ממש בכניסה לתיאטרון היה בר מרכזי מעוצב ובו כל סוגי השתייה הקרה, כולל שמפניה ויין מבעבע, שתי עמדות "בופה" עמוסות בעוגיות, עוגות ושאר מתאמים תוצרת קונדיטוריית "שמו". ב"פווייה" של התיאטרון היה בר משקאות חמים. לאחר שאני וחברותיי שתינו קפה וטעמנו מעט מן העוגות הגיעה הזמן לצפות במחזמר, העניין שלשמו התכנסנו. כיאה למכורת מחזות זמר שכמוני נשאבתי לתוך המחזה בתוך שניות. הלהקה החיה שניגנה על הבמה לאורך כל המחזמר את המנגינות השמחות והעצובות של אוהד חיטמן, התלבושות של יובל כספין, הריקודים, קטעי השירה היו מרהיבים. הכול היה פשוט מושלם!

בייחוד הפתיעו אותי השחקנית טלי אורן ששיחקה את בילי והשחקנית מיקי קם ששיחקה את אמה של בילי. ידעתי כמובן שמיקי קם יודעת לשיר אך לקראת סוף ההצגה היא זכתה לשיר נאמבר שהוכיח כי יש לה יכולות ווקאליות שלא מביישות אף זמרת אמריקאית המופיעה כבר שנים בברודווי.

מסתבר שבישראל מציג לאחרונה אחד ממחזות הזמר הטובים והקסומים ביותר שיש. המחזמר "בילי שוורץ" מציג בימים אלו בבימת תיאטרון חיפה ועתיד להציג גם ברחבי הארץ. רוצו לראות!

billy2