שוב שורף ומציק לכם בפה? יש פתרון

אין דבר יותר מבאס מארוחה עמוסה בכל טוב, שאתם לא יכולים ליהנות ממנה. רובנו סובלים בשלבים שונים מפצעים בפה ולא יודעים שקיים פתרון פשוט ונגיש שחוסך ימים של סבל

אפטות בפה. צילום: sutterstock

הפסטה הזאת, עם רוטב העגבניות העשיר, נראית כל כך מפתה, שאתם מוותרים לעצמכם על גינוני הנימוס, מעמיסים ביס מושלם, הפה נפתח בציפייה ו…אאאאוץ'! במקום טעם עשיר ורענן אתם פוגשים בכאב חד בחלל הפה.

ככה זה נראה שניה אחת אחרי

אין דבר יותר מבאס מארוחה עמוסה בכל טוב, שאתם לא יכולים ליהנות ממנה. הטעם פשוט לא מורגש ביחס לכאב החד והמפלח שאתם פוגשים בכל ביס. ובעניין הזה, דין פסטה או סלט כדין המבורגר עסיסי, שקשוקה חרפרפה, או כל מזון אחר שעושה לכם טוב על הבטן ובדרך כלל גם על הלב ותובל בתבלין חריף או חומצי כלשהו כגון עגבנייה, לימון וכדומה. תחושה נוראית של שריפה בפה. פשוט מסוג הרגעים שגורמים לכם להעריך את המובן מאליו.

רלוונטי גם לכם

קוראים להן אפטות, וכנראה פגשתם אותן לפחות פעם אחת בחייכם. הן יכולות להיגרם  עקב מחלה המחלישה את מערכת החיסון שלנו, סטרס, תזונה לקויה, וחוסר בויטמין זה או אחר.

האפטות הן בדרך כלל בעלות צורה עגולה או אובלית, בצבע לבנבן-אפור, בדרך כלל כואבות, והן יכולות להופיע במקומות שונים בפה: חניכיים, לשון, מתחת ללשון, באזור רירית הלחיים או רצפת הפה. אפטות יכולות להופיע כבודדת או כמקבץ ובגדלים שונים, הן מקשות על הדיבור, מקשות על אכילה, שתיה ודיבור וגורמות לכאב וסבל רב.

 אפטות בפה. צילום: sutterstock
אאוץ'

בעצם מדובר בכיבים, שזו מילה נרדפת לפצעים פתוחים,שהסביבה בה הם מתפתחים מקשה על החלמתם. לפיכך, עלולים להידרש לגוף כמה ימי עבודה כדי "לסגור את העניינים". ימים בהם אתם סובלים מכל ביס או לגימה, מנסים תרופות סבתא ושלל חלופות אחרות ואחרי כמה ימים נשברים ומזמינים תור לרופא.

במהלך הימים שעד לפגישה עם הרופא ישנה תחושת סבל וחוסר אונים, ולעיתים נראה שההקלה לא תגיע לעולם. ואם אתם מזדהים עם הפסקה הזו, כדאי לכם לקרוא את הבאה.

אפטות בפה. צילום: sutterstock
גם הארטיק לא יעזור

מה עושים? יש פתרון?

אז נכון, זו דרך מעניינת לדיאטה, אם כי ממש לא בריאה וגם לא יעילה במיוחד. אם אתם לא מהסוג שאוהב לסבול, שימו בצד את תרופות הסבתאוהכירו את Oracort E– משחה שמורחים על האפטות והיא מעבירה את הכאב תוך כמה שניות.

מה מיוחד בה כל כך?

 שאלנו את ד"ר גילה בוסקילה, רופאת משפחה, וקיבלנו יותר מתשובה אחת:

1. בשונה מחלופות אחרות, היא לא שורפת.בנגיעה נקודתית של התרופה אפשר לחוש הקלה מיידית.

2. היא נדבקת לפצע– וזה מה שהופך אותה ליעילה במיוחד.

3. היא מכילה גם חומרים פעילים וגם חומרי אלחוש (הרדמה מקומית), שמקלים על הכאב מיידית.

4. לא צריך רופא: לאחרונה אישר משרד הבריאות לשווק את התרופהללא מרשם רופא, כך שאפשר פשוט להוסיפה לרשימת הקניות בבית המרקחתולהחזיק אחת בארון התרופות הביתי למקרה הצורך.

ד"ר בוסקילה מסבירה: "אפטות זוהי תופעה מטרידה במיוחד הנלווית למחלות ויראליות. החשיבות של ה- Oracort E היא בהקלה  מהירה. היא מאד יעילה, ובעצם מכסה את אזור הרירית החשופה שנוצרת כתוצאה מהאפטות. ומעבר לעובדה שהיא יוצרת כיסוי טוב היא גם מאלחשת בצורה טובה ומאפשרת לחזור לשגרה ולכן מומלצת במיוחד".

מעבר לטיפול באפטות, Oracort E מסייעת גם לטיפול בפצעים בפה שנגרמים מפציעות בפה כמו נשיכת לשון  או נשיכת אזור המפגש לחי- שיניים, או מפגש צמוד עם עגבנייה לוהטת על טוסט או פיצה שיצאו עכשיו מהתנור.

 (תמונות: שאטרסטוק)

למידע נוסף