שוב יש לך פטריה בציפורן ? אנחנו כאן לעזור לך …

בחורה עם מחשב נייד

טיפול בפטריה בציפורן אינו חייב להיות גורל עגום .

טיפול בפטריה בציפורן  קשור לכך שפטריה בציפורניים הינה זיהום שניתן לטפל בו בדרכים מגוונות – אנו נשתדל לעשות לכם סדר בעניין .

פטרת ציפורניים נגרמת כתוצאה מזיהום פטרייתי אשר מתפשט אל שורשי הציפורניים וגורם להם לשינויים שונים הן בגודל , הן בצבע ולעיתים גם בעוביין וגודלן .

פטריה בציפורן מתבטאת בתחילתה בנקודה או נקודות צהובות או לבנות המופיעות בקצה הציפורן ומשם מתפשטות הלאה .

לרוב פטרת הציפורניים הינן עניין אסתטי בלבד אך לעיתים ישנו כאב הנלווה אל השינויים המתרחשים בציפורן.

טיפול בפטרת ציפורניים

טיפול בפטריה בציפורן

פטריה בציפורניים

טיפול בפטריה בציפורניים

פטריה בציפורן טיפול

פטריה בציפורן

גורמים מרכזיים לפטריה בציפורן

ישנם גורמים שונים להופעת פטרת בציפורניים ואנו ניגע בכמה מהם כעת :

א.      חרדה ומתח נפשיים – המערכת החיסונית של האדם הינה המגן הישיר שלו בפני הופעת זיהומים רבים בגופו – כאשר האדם מצוי במתח או חרדה יעילותה של המערכת החיסונית נפגעת וישנה אפשרות לזיהומים רבים להתיישב בגוף האדם – אחד מהזיהומים הללו הוא פטרת הציפורניים .

ב.      פציעה קודמת בציפורן – הציפורן הינה אבר שלם שאינו מאפשר חדירה של זיהומים אליו בצורה רגילה , אך אם הייתה פציעה קודמת בציפורן ישנה אפשרות של זיהומים שונים לחדור דרך הפרצה הזו ולגרום להופעתה של פטריה בציפורן .

ג.        תזונה לקויה – ישנם מזונות אשר חלק מהכנתם או מהמרקם שלהם קשור לסוגי פטריות שונים (כגון:גבינות,לחמים וכו' )  – כאשר מזונות אלו נכנסים אל הגוף הפטריות הללו נכנסות למערכת העיכול ומתפשטות לאזורים שונים בגוף .

הטיפול בפטרת הציפורניים

לאחר שפטרת הציפורניים נאחזה בשורש הציפורן קשה מאוד לסלק אותה משם ולכן ישנו מגוון רחב של טיפולים המנסה לתקוף את שורש הפטריה .

למידע נוסף : https://youtu.be/rL6ToP2qhBc

מלבד הטיפולים הרגילים ישנם גם טיפולים אלטרנטיביים לטיפול בפטרת הציפורניים ואלו הם:

  1. חומץ תפוחים –

סגולותיו של חומץ התפוחים ידועות מאוד וגם במקרה של פטריה בציפורן הוא יכול לשמש אותנו בצורה יעילה – טבלו את כפות רגליכם בגיגית עם מים חמים וחומץ תפוחים ותוכלו להתחיל לחסל את פטרת הציפורניים .

  1. שמנים אתריים –

ישנם שמנים שונים המאפשרים לנו לטפל בפטרת הציפורניים בצורה יעילה . מחקרים שונים הוכיחו את יעילות שמן עץ התה בטיפול בפטריה בציפורן . הטיפול נעשה באמצעות הזלפה של השמן על הציפורן .

  1. אבקות טבעיות –

ישנם הרכבים שונים של אבקות מחומרים טבעיים אשר יעילות כנגד פטרת הציפורניים – את האבקה ניתן להכין מחומרים ביתיים ולמרוח אותה לאחר מכן על הפטריה .

  1. שינוי תזונתי –

פטרת הציפורניים גדלה ומתבוססת על בסיס מאכלים מסוימים שאנו אוכלים – ישנה אפשרות ליצור תפריט המכיל בתוכו חומרים נוגדים להתבססות פטרת הציפורניים .

נשמח לעמוד לרשותכם – התקשרו 0559910143