שוב בחירות

אני עומדת ומצביעה (או לא) מאז הכנסת ה14, והנה מתקרבות הבחירות לכנסת השישית שלי, הכנסת ה20 והפעם ברור שאלך להצביע כי כבר בגרתי, החכמתי והבנתי מה התרגיל האמיתי

בחורה עם מחשב נייד

בפעם הראשונה התרגשתי, גם בשניה, על השלישית כמדומני שדילגתי, וגם על זו המיוחדת לראשות הממשלה, ואז הבנתי מה בעצם החוכמה הגדולה.

בואו נאמר את זה ככה, במישור המדיני אני לא חושבת שיש מישהו עם רעיונות שבאמת יעבדו. השמאל חולם על שלום שלא באמת מעבר לפינה, הימין חולם על גירוש הערבים איכשהו בדרך מסתורית, לא אלו ולא אלו יעשו בשנים הקרובות מהפיכה מדינית יוצאת דופן ולכן כבר שתי מערכות בחירות שהסרתי את הנושא (החשוב, יש לציין) הזה משיקולי הבחירה שלי.

עכשיו, כשנטרלתי את הנושא הכי נדוש, הכי קלישאתי, הכי "הבטחנו אבל לא הבטחנו לקיים" (אציג הוכחה אחת – עד כה רק הימין פינה והחזיר שטחים, בניגוד מפורש הן להבטחות השמאל והן להבטחות הימין) אפשר להתרכז במה שבאמת מנהל פה את חיי היומיום.

כי אפילו פה, על גבול עזה, היומיום מתנהל מכמה הבריאות מוזנחת, ומה מצב החינוך, מכמה כסף אני מרוויחה לעומת כמה אני מוציאה, ממצב הנשים במדינה ומצב השחיתויות וכל שאר הנושאים הלא סקסיים האלה, כל מה שאין בו "הם מפחדים" שאפשר להשתיק איתו את ההמונים ולהסתיר את מה שחשוב מתחת לשולחן.

אז כמו בבחירות הקודמות, ובאלה שקדמו להם, אני אבחר את מי שאני מאמינה שיעשה הכי טוב לאדם הקטן, שיאפשר לי לסיים את החודש בכבוד, או לפחות ישתדל שזה יקרה, שיזכור שיותר אנשים מתים פה בתאונות דרכים וממצבם המזעזע של איכות הסביבה ושל שירותי הבריאות מאשר במלחמה ופעולות איבה, מי שיאפשר עתיד טוב יותר לי ולילדיי.

עכשיו רק נשאר לי להחליט איזו מפלגה יש לה סיכוי לעבור את אחוז החסימה ולהשפיע על הנושאים שחשובים לי, בדרך שחשובה לי.

אז גם אם אתם מיואשים לגמרי מהמצב הבטחוני וחוסר החזון של כלל המפלגות בנושא זה, וגם אם נדמה לכם שכולם שם מושחתים וחיים על חשבוננו – זכרו שיש לכל אחד מאיתנו את הכח להשפיע בדברים שהם לכאורה קטנים אבל הם אלו שמשפיעים עלינו ישירות, אם כולנו נצביע מהמקום הזה – יש סיכוי שבסוף יהיה פה טוב.

ואם לא – לפחות נדע שעשינו כמיטב יכולתנו, ולא היינו פראיירים והנחנו לאחרים לקבוע בשבילנו כמה רע יהיו השנים עד לבחירות הבאות.

shutterstock_229270354(התמונה מתוך אתר התמונות shutterstock)

 

תצביעי! אחרת אף אחד לא יספור אותך.