שדרוג הנוף המשרדי: קירות ירוקים

בחורה עם מחשב נייד

מרבית האוכלוסייה מתגוררת בערים גדולות ומרכזיות. הבניה לגובה מתפתחת מידי שנה, מגדלים וגורדי שחקים נבנים בקצב אסטרונומי ולאט לאט כל פיסת אדמה טבעית שהייתה נוכחת בשטחי העיר נעלמת ומתחלפת על ידי ג'ונגל מבטון.

בעקבות הקצב המסחרר של התפתחות הנדל"ן בערים כגון תל אביב, אנו עדים לניסיון של מספר חברות לנסות וליצור מראה וויזואלי שונה קצת, לפחות בחללי משרדים למיניהם. הרצון לראות ירוק מול העיניים הוליד תחום שמשלב עיצוב, בנייה וטבע  ושמו קירות ירוקים. מדובר על תחום שתפקידו להוות כגינה אנכית שמתאימה בעיקר לחברות כגון פייסבוק, גוגל, מייקרוסופט ועוד.

אז מי הם הלקוחות העיקריים?

כצפוי, אנשי העיר הם הצרכנים העיקריים של הקונספט המיוחד הזה. עקב הבנייה לגובה, הביקוש עבור גינה אנכית הולך וגדל אצל המון אנשים. הרצון להיות מחוברים לטבע בוער באנשים אך עם זאת כאשר בנאדם מתגורר בקומה 40 של מגדל מסוים, אין לו את היכולת לגדל גינה כראוי אלא אם כן הוא משקיע המון בטכנולוגיות שונות ומתקדמות.

מעבר לאנשים הפרטיים, גם החברות המסחריות הבינו שיצירת גינה אנכית שצובעת את המשרד כולו בירוק תגרום לאנשים להעלות חיוך ותשפיע עליהם באופן פסיכולוגי לטובה. כתוצאה מכך, האווירה החיובית ששוררת במשרד משפיע על ביצועי העובדים בצורה חד משמעית, העבודה שלהם נהיית איכותית יותר והתפוקה שלהם גדלה באחוזים משמעותיים.

כיצד בונים קירות ירוקים?

הרעיון של גינה אנכית הינו לבנות שטח טבעי, על קיר הבית או המשרד ולנצל אזור שכבר קיים בחלל המבנה. בניגוד לאפשרות לבנות גינה חדשה לחלוטין שתופסת שטח מהמרפסת ומקטינה את מרחב המחייה שלנו.

קיר ירוק נבנה בתנאים אופטימליים לגדל מגוון של צמחייה, ההשקיה החכמה מאפשרת לחסוך במים וחשוב מכל, אנו תורמים למערכת הבריאותית שלנו באופן משמעותי. קיר מטופח ומטופל מחסל כמות בלתי רגילה של מזיקים ונגיפים שמסתובבים באוויר ובנוסף עלויות ההקמה והאחזקה הן זולות באופן מפתיע.

סוגי הקירות הקיימים?

ניתן לשתול בגינה אנכית מגוון של צמחייה והלקוח יכול להחליט מה יתאים לסביבה בה הוא בחר להקים את הקיר הירוק. בנוסף, חשוב להתייחס לגורמים כמו כמות אור השמש שנכנסת לחלל החדר המיועד, האם מידת הלחות גבוהה, כמה חזקה הרוח שמגיעה לאזור הספציפי ועוד.

ניתן לשתול סוגים שונים של תבלינים רעננים, שיחים של פירות וירקות ואפילו עצים קטנים. בצורה הזאת ניתן לשמור על אופי הגינה אורגני, ללא כל חומרים כימיקלים שהורסים את טיב הצמח. במידה ואתם מעוניינים לתרום לאיכות הסביבה, תוכלו לשתול צמחים שמיועדים לספיגה של רעלנים כגון פיח ואבק ובכך לטהר את סביבתכם האישית והסביבתית.

עלות קיר ירוק תלויה בגודלו ובחומרים אותם תרצו לשתול. קירות ירוקים בגודל של 5 מטר רבוע יכולים להתחיל בכמה אלפי שקלים ועד כדי קירות מאסיביים שעלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים. זכרו, ישנם המון יתרונות אישיים וסביבתיים בגינות אנכיות ואם אתם גרים בבניין מומלץ לכם לשקול את האופציה הזאת.