שבע דרכים לאיבוד/ סמדר שטינברג

'שבע דרכים לאיבוד' הוא סיפורן של שבעה דמויות ההולכות לאיבוד. כל אחת אובדת בדרכה שלה, כאשר סיפורי חייהן של הדמויות נשזרים זה בזה ומשפיעים בכך זו על גורלה של זו .

שבע דרכים לאיבוד

בני, הוא פרופסור שיצא לגמלאות. כאשר לפני כעשור הוא עבר שבץ ומאז הוא לא חזר לגמרי לעצמו. הוא הפך למבולבל וזיכרונו הלך ובגד בו.
בני הגיע עם אשתו אריקה לירושלים, לכנס באוניברסיטה בו הוא אמור היה להרצות. כבוד גדול עבורו ושניהם לבשו כמיטב מחלצותיהם. אך, עד מהרה הם מגלים, שהכנס התקיים לפני עשור…

באוניברסיטה הם פוגשים את אלי שפיצר, מי שהיה חברו ויריבו של בני בימים שבהם עוד היה בעולם האקדמיה. שפיצר מציע לזוג אם הם כבר בירושלים, לצאת איתו לארוחת ערב, אשר הופכת במהרה לסוערת.
בין בניי ושפיצר ניצתת היריבות העתיקה ובין אריקה ושפיצר ניצת הרומן הנשכח שהיה ביניהם.
בני, שעוזב את אשתו ואת יריבו בשולחן ויוצא מהמסעדה, נעלם. אריקה מחפשת אחריו במקומות שהיו חלק מחייהם המשותפים בעבר. עד שליבה אומר לה, לאחר חיפושים מתישים, שהוא הגיע לביתם שבבקעה.
היא אכן מוצאת אותו שם בביתה של הדיירת. הוא ישן לו שנת ישרים במיטתו של בנה. רעות הדיירת מציעה לה לשבת בינתיים בביתה ולשתות תה. בזמן שאריקה מתאוששת משיטוטיה בעיר הקודש, מגיע בעלה של רעות ואריקה מוצאת עצמה במרכזה של הדרמה המשפחתית שלהם.
רעות ובעלה מתגרשים ואריקה מבקשה מבנה יאיר, שהוא עורך דין, שיעזור לה במשפט מול בעלה. בדרכו לירושלים, הוא אובד בדרמות של חייו שלו. מכוניתו מתחממת ונגנבת, אשתו שעברה טיפולי פוריות רבים ללא הצלחה נסעה לצפון "להתאוורר" והוא לא מצליח לעזור לרעות.

אמו של אלי שפיצר, שרה, גוססת מסרטן ומחליטה להתעמת עם רות שהיתה המאהבת של בעלה. היא בורחת מבית החולים בו היתה מאושפזת ומגיעה לבית אבות בירושלים ואובדת לבסוף ליד קבר בעלה שבקיבוץ בו התגוררו. קבר זוגי שהוא קנה עבורו ועבור המאהבת שלו.

אלי שפיצר מחדש את הקשר עם אריקה ומבקש ממנה לעזור לו ערוך לאמו, לפני מותה, תערוכה מציוריה. אך היא עצמה, נאלצת לחזור לבעלה לאחר שעבר תאונה.

דור החיילת, בתו של שפיצר, חוששת שהיא בהריון מרן, ה"חבר" שלה. היא מוזעקת לבסיס בדיוק כשמגלים שסבתה נעלמה. עולמה האבוד שלה מתערבב עם עולמם של אביה וסבתה.

ולבסוף, בני אובד סופית בעולמו, ספק פיכח ספק הוזה, כשאשתו הלכה להלוויתה של שרה, אמו של המאהב שלה.

זהו סיפורן של שבעה דמויות ההולכות לאיבוד. כל אחת אובדת בדרכה שלה, כאשר סיפורי חייהן של הדמויות נשזרים זה בזה ומשפיעים בכך זו על גורלה של זו.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)