שבוע האופנה תל-אביב / דורין פרנקפורט וגדי אלימלך

יומו השני של שבוע האופנה מתחיל עם תצוגה של גדי אלימלך, בהשראת עולם החרקים ומיד ממשיך עם דורין פרנקפורט בתצוגה נשית מושלמת ויפה בעדינותה.

בחורה עם מחשב נייד

גדי אלימלך / פרפרים בשעות הבוקר 

גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (243)גדי אלימלך. צילום: אבי ולדמן.

היום השני של שבוע האופנה נפתח בתצוגה של גדי אלימלך. זו אמנם לא הקולקציה הראשונה שלו, אך הוא הצליח לעורר סקרנות רבה בקרב המבקרים שהגיעו.

אלימלך, שקיבל את ההשראה לעיצוב הקולקציה מהתבוננות טלסקופית בעולם החרקים, הציג הבוקר קולקציה נשית ומחמיאה שהורכבה בעיקרה מבדי שיפון שקפקפים עם הדפסים מעולם החרקים בדגמים נשפכים ובדי קטיפה רכים בדגמים שכללו שרוולים תפוחים, חצאיות קצרות ושמלות מיני מפוסלות בעלות נפח.

דגמי השיפון, רומנטיים ומחמיאים, כללו חולצות אוף-שולדרס, שמלות מקסי וגופיות מיוחדות, ששולבו בדיוק מוצלח עם פריטים שחורים, תוך מחשבה נכונה להשאיר את הפוקוס על הבדים המודפסים והעדינים. ההדפסים והטקסטורות נראו ברורים, איכותיים מאוד ומרובי דיטיילים.

דגמי הקטיפה המיוחדים, בלטו הן בגלל השימוש בצבעוניות בוהקת כמו פוקסיה, כחול רויאל וירוק, והן בזכות העיצוב הייחודי של הנפח והכיווצים בחלק מהדגמים, מה שהביא איתו משב רוח מרענן וקצת שובבי אפילו.

אלמנטים נוספים בהם השתמש המעצב ובלטו לעין, היו בדים מטאליים, ועליוניות רשת מעור בעלות חיתוכים גיאומטרים גדולים. כל אלה, בשילוב הצבעוניות הבוהקת, הפכו את המסלול לשדה מעניין של שילובים.

הסטיילינג, מינימלי ומדויק, התבסס ברובו על תכשיטים ואקססוריז מיוחדים וגדולים, בדמות חרקים מוזהבים, אשר הוצמדו לדגמים החלקים שאינם כוללים אלמנטים מאוירים או מודפסים, ובכך חיברו אותם לעולם ההשראה.

את התצוגה חתמה יעל אבקסיס, חברתו הטובה של אלימלך, שעלתה על המסלול לקול תשואות הקהל בשמלת שיפון מתנפנפת, איפור עדין, שיער מתנפנף וחיוך מושלם.

גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (6361)גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (27)

גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (92)גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (187)גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (111)גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (385)גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (194)גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (228)גדי אלמילך שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן  (623)כל התמונות: צילום אבי ולדמן.

דורין פרנקפורט / זלדה

דורין פרנקפורט שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 15 צילום אבי ולדמן (319)דורין פרנקפורט. צילום: אבי ולדמן.

תצוגה שניה ליום השני, שכולה הוד והדר ורומנטיקה וכייף גדול.

דורין פרנקפורט הציגה קולקציה רומנטית מופלאה, לבישה לגמרי ונגישה, שכל פריט בה לוקח אותך היישר למחוזות ההשראה שלה. המעצבת בחרה להציג כבר עכשיו את קולקציית אביב-קיץ 2016, כפי שנהוג בעולם, והיא בין היחידים בשבוע האופנה הנוכחי שמציגים קולקציה עתידית.

המוזות לקולקציה, הן המשוררת זלדה שניאורסון מישקובסקי, והסופרת זלדה פיצג'רלד, וניכר כי עצם היותן נשים חזקות, נועזות ויצירתיות, השפיע מאוד על המעצבת והיווה בסיס יציב לאישה שאותה הציגה היום פרנקפורט על המסלול.

הגזרות בקולקציה מחמיאות, נשיות, קלאסיות, כאלה שמדגישות את המותן בקריצה לשנות ה-50, ועושות חן לגוף בחושניות של שנות ה-20.

בדגמים עצמם נעשה שימוש בבדים שונים כדוגמת פשתן מכובס, וואל כותנה, טאפט, קטיפת ויסקוזה, משי ואריגים דקים. והכל משתלב יחד בניגודיות מושלמת ומשלימה; ז'קטים מחויטים מעל חולצות משי רכות, חצאיות ומכנסי פשתן עם גופיות כותנה צמודות, או בהיפוך – מכנסי משי רכים עם חולצת וואל כותנה ועוד.

הצבעוניות העדינה שהוצגה, לוקחת אותך להפלגה באוקיינוסים רחוקים. סקאלה ימית שנעה בגווני הכחול עמוק, תכלת, לבן וחול וגם פסי נאוטיקה דקים. הסטיילינג מינימליסטי, כולל שרשראות ארוכות ועדינות או תיקי צד רכים, ונעלי סירה שטוחות קלאסיות.

אין ספק שזו אחת הקולקציות המוצלחות שנראו כאן מתחילת שבוע האופנה הנוכחי.

דורין פרנקפורט שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 15 צילום אבי ולדמן (29)
דורין פרנקפורט שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 15 צילום אבי ולדמן (278)
דורין פרנקפורט שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 15 צילום אבי ולדמן (217)
דורין פרנקפורט שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 15 צילום אבי ולדמן (58)
דורין פרנקפורט שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 15 צילום אבי ולדמן (316)
דורין פרנקפורט שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 15 צילום אבי ולדמן (354)
דורין פרנקפורט שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 15 צילום אבי ולדמן (435)
כל התמונות: צילום אבי ולדמן.
נירי שאול
אמא לשניים, אישה לאחד. גרה ברעננה, חולמת על לונדון ומנסה למצוא רגעים קטנים של נחת במירוץ הגדול של החיים. עוסקת בייעוץ תדמית עסקית, הגשמה עצמית, וגם מתופפת, כותבת, ועושה רק מה שאני אוהבת. לאתר שלי: http://www.nirishaul.co.il/ לעמוד הפייסבוק: https://www.facebook.com/NiriShaulBusinessImage