שבוע האופנה גינדי TLV – אלמביקה

התצוגה של הגרה למותג אלמביקה נפתחה באופן מבטיח, עם הזמרת הלוהטת ריף כהן ששרה בצרפתית (אגב מה הקטע עם הצרפתית? נידמה לי שאצל כל מעצב שלישי בשבוע האופנה הייתה השנה מוסיקה בצרפתית, ולא זו לא תלונה, סתם תמיהה) ועם סדרה של שמלות בשחור ולבן עם פסים גיאומטריים, בדים זורמים כמו משי ושיפון וגזרות משוחררות שעטפו באופן מחמיא את הגוף.

וואלה?! זו המעצבת שמצהירה כי היא מעצבת גם למידות גדולות? בעוד המחשבה חולפת במוחי וכבר עלתה על המסלול לצד הדוגמניות הגבעוליות גם ריי שגב, בלוגרית ודוגמנית למידות גדולות ואחריה גם דוגמנית בהריון מתקדם בשמלה שקופה (השחקנית והפרזנטורית של המותג והכלה של שלמה ארצי… אנדריאה שוורץ).

ובכן, אני מצטערת ואנא אל תהרגו את השליח, אבל דווקא עליהן הבגדים היו פחות אטרקטיביים בעליל. שקוף בהריון? אני לא מעלה בדעתי הרבה נשים שתרצנה ללכת עם שמלה שקופה בהריון. גם השמלה של ריי שגב הייתה עם חלק תחתון שקוף ושוב, אני בעד להרגיש נוח עם הגזרה שיש לכל אחת שדופה או מלאה, אבל גם אם חוגגים את הנשיות של הגוף המלא וזה כשלעצמו מצוין, בד שקוף הוא לא תחליף לגזרה טובה שאוספת את הגוף ומחמיאה לעין ערוך  לאישה עם גזרה מלאה.

מעצב כמו Tadashi Shoji מצליח להנדס גזרות צמודות ואלגנטיות שמחמיאות לנשים מלאות, ועל השמלה שעיצב בטקס גלובוס הזהב של השנה שעברה לשחקנית ולזוכת הפרס אוליביה ספנסר, לא הפסיקו לדבר ולשבח. זה לא אומר שלא היו בקולקציה של אלמביקה שמלות שמתאימות גם לנשים מלאות, אלא שדווקא הדגמים שלבשו השתיים האלה לא עשו איתן חסד.

ריי שגב על המסלול בתצוגה של אלמביקה

אנדריאה שוורץ – בשקוף ובהריון מתקדם על המסלול אצל אלמביקה

לקולקציית הקיץ שלה בחרה המעצבת מקורות השראה מתחילת המאה הקודמת, תוך רצון לבטא שחרור ויופי ששלטו לדבריה בגזרות הנשים בימים ההם של שנות ה-20. בהתאם, העיצוב נשען בין השאר על משחק באורכים ובפרופורציות, שנועדו להעביר את תחושת החופש הנכסף בהתאם לאינטרפרטציה האישית של המעצבת. הבעיה היא שאולי היה חופש רב מידי בבחירותיה העיצוביות, וכך נוצרה חוסר קוהרנטיות לאורך כל הקולקציה והעדר חוט מקשר או קונספט מובהק בין הדגמים. היו שם שמלות עם שילובי בדים, בהדפסים שונים ובמרקמים שונים, חלקם מיוחדים וחלקם תמוהים ולא מוצלחים, לצד שילובי צבעים ובדים אלגנטיים יותר, כמו שמלת משי בצבע ברונזה, עם מחשוף מטאלי נשפך ונוצץ, או חצאית עתירת בד בירוק יער, עם חולצת סרט בצבע שוקולד.

הדוגמניות צעדו בנעליים נחשקות מקולקציית קיץ 2013 של יונייטד ניוד שהמותג מייבא, אשר הוסיפו מימד מפתיע לרוב הדגמים, למרות הקונטרסט בצבעוניות.

המייק אפ של הדוגמניות היה בסגנון טבעי כמעט עירום והשיער היה מקסים, בתסרוקות אסופות וסתורות כאחד.

זו גם הזדמנות לציין לטובה את מלאכת האיפור והשיער בכל התצוגות של מיקי בוגניים וצוותו, שעשו עבודה מדהימה ומקצועית לעילא בשבוע האופנה הזה.

פתיחה טובה בשחור ולבן עם קישוטים גיאומטריים וגזרות נשפכות

שילובי בדים שונים – כאן זה מוצלח


מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.