שאלות על קורס סטיילינג

קורס סטיילינג בבית הספר למקצועות האופנה אילנה ברטל
קורס סטיילינג בבית הספר למקצועות האופנה אילנה ברטל

עולם האופנה מושפע משלל גורמים מסביב. הוא מושפע מפעולות חברתיות, מאומנות ומטרנדים שלא תמיד נראים קשורים אליו באופן ישיר. יוצרים בתחום האופנה מקפידים להיות עם אצבע על הדופק ובמקביל לתת את המגע האישי שלהם לכל בגד וכולם מתחילים מצבירת ידע. עוד לפני יצירת הבגד הראשון: מכנסיים, חולצה, שמלה ואחרים ועוד לפני בחירת התכשיטים, יש ללמוד את יסודות המקצוע.

מה זה "סטיילינג"?

בעוד שתפירה מתייחסת לבגדים ולבד, הסטייל מתייחס אל השלם, הוא דורש בניית התמונה המלאה. הוא כולל שימוש בשלל אמצעים כמו: תוספות וצבע לשיער, חגורות, תכשיטים, צעיפים ועוד שלל אביזרים אשר המטרה של כולם יחד היא להעניק את המראה המושלם. על מנת ליצור את הסטייל הנכון יש לראות את התמונה המלאה ולהתאים בין כל פריט לבין המודל, האיש או האישה שנמצאים מולנו.

תיק עבודות שמלות ערב - אילנה ברטל
תיק עבודות שמלות ערב – אילנה ברטל

מה ההבדל בין לימודים אלו לבין לימודי תפירה?

עולם האופנה מורכב משלל אלמנטים. התחום של הסטייל "מדבר" עם הבגדים ואי אפשר להפריד בין האלמנטים אלא יש להתייחס אל כל המראה כיחידה אחת. עם זאת, ישנם הבדלים בלימודים. בלימודי תפירה הפוקוס הוא על לימוד טכניקה מתקדמת שתאפשר לך לעצב כל בגד כבר מן הרגע הראשון. לעומת זאת, לימודי סטיילינג מתייחסים למראה הכולל ולאו דווקא לטכניקה אלא להבנה הכוללת של עיצוב.

מה כוללים הלימודים?

תוכנית הלימודים מקיפה וכוללת את כל מה שצריך וחשוב לדעת על עיצוב אישי ולאחרים. בין היתר נלמד כיצד ליצור את השפה האישית שלנו, כיצד לפתח רעיונות בתחום הלבוש, האופנה והסטייל, נלמד לחזות את הטרנדים אשר צפויים להיכנס לעולם האופנה. הלימודים כוללים גם רקע חשוב על תולדות האופנה, רקע שעוזר להבין כיצד הדברים התנהלו בעולם זה ולהבין את האופנות המשתנות. בנוסף לכל אלה, ישנו עיסוק באביזרים, על כל גווניהם.

מהם היתרונות של לימודי תדמיתנות בבית הספר של אילנה ברטל?

בית הספר של אילנה ברטל מתמחה בתחום ויאפשר לך להשתלב בשלל תפקידים בעולם מרגש זה. לפרטים נוספים ולבירור כיצד ניתן להשתלב בתעשיית האופנה, כל שעלייך לעשות הוא ליצור עמנו קשר.